ebook Książę - audiobook
3.79 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 171053) Ilość stron (szacowana): 144

Książę - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 4.19
Audiobook - najniższa cena: 12.90
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
15.90 zł Lub 14.31 zł
27.85 złpremium: 17.97 zł Lub 17.97 zł
19.92 zł
23.96 zł Lub 21.56 zł
12.90 zł
12.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Aktualny do dzisiaj traktat o sztuce rządzenia. Swoisty poradnik o tym, jak władzę zdobyć i ją utrzymać.

Najsłynniejsze dzieło Niccolò Machiavellego, jedna z najważniejszych pozycji w dziejach filozofii politycznej, źródło doktryny politycznej zwanej makiawelizmem, poradnik strategii utrzymania władzy. Przy czym jest to cel nadrzędny, który usprawiedliwia podejmowanie działań nieetycznych o tyle, o ile okazały się one skuteczne w jej utrzymaniu.
Machiavelli, wyjaśniając swoje motywy, stwierdza:
„Moim zamiarem jest pisać rzeczy użyteczne dla tego, kto je rozumie, przeto o wiele bardziej właściwym wydaje mi się iść za prawdą rzeczywistą zdarzeń niż za jej wyobrażeniem. Wielu wyobrażało sobie takie republiki i księstwa, jakich w rzeczywistości ani się nie widzi, ani się nie zna; wszak sposób, w jaki się żyje jest tak różny od tego, w jaki się żyć powinno, że ten, kto chce postępować tak, jak się powinno postępować, a nie tak, jak się postępuje, gotuje raczej swoją klęskę, niż zapewnia panowanie”.
Jest dla niego oczywiste, że polityka oderwała się od etyki, a „człowiek, który w każdym swym postępku zdecydowany jest przestrzegać zasad dobra, musi nieuchronnie zginąć wśród tylu, którzy nie są dobrymi”.

 

Audiobook może byćdostępny w ofercie z róznymi lektorami 

Książę - audiobook od Niccolo Machiavelli możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć