ebook Herezjarcha: Historia życia Francois Villona czyli Dzieje poety i mordercy
3.33 / 5.00 (liczba ocen: 666) Ilość stron (szacowana): 348

Herezjarcha: Historia życia Francois Villona czyli Dzieje poety i mordercy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 4 miesiącach
E-book - najniższa cena: 12.90
Audiobook - najniższa cena: 30.66
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
27.83 złpremium: 17.96 zł Lub 17.96 zł
29.93 złempikGO: 24.99 zł z Empik Go 24.99 zł
25.44 zł
25.44 zł Lub 22.90 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
-52% 12.90 zł
24.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Razem z Franciszkiem Villonem, złodziejem i poetą skazanym na banicję za zabójstwo księdza zbłądzisz w zaklętych rewirach XV-wiecznego Paryża. Tu zbrodnia, namiętność i ludzkie grzechy splatają się w węzeł ciasny niczym zwoje katowskiego stryczka i przejmujący chłodem jak lochy więzienia Chatelet. Tutaj podrzynacze gardeł, szelmy, mordercy i ladacznice starsze niż Katedra Marii Panny opowiedzą o swych losach, nim odtańczą ostatnie pląsy w objęciach szubienicy - drewnianej kochanki wyklętego poety... Paryż Villona to miasto niebywałe. Barwne i mroczne. Wielkie i występne. Wzniosłe i upadłe. Wyrywające się ku smakowaniu drobnych radości życia i spadające w błoto grzechów, grzeszków, małostek. Jacek Żakowski, dziennikarz i publicysta

Herezjarcha: Historia życia Francois Villona czyli Dzieje poety i mordercy od Jacek Komuda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Na całość składają się luźno powiązane ze sobą (postacią Franciszka Villona) cztery opowiadania. Nie ma też większych nawiązań do poprzedniego romansu autora z tą postacią znaną już z „Imienia Bestii”, co nie przeszkadza jednak czytelnikowi poprzedniej „części” cieszyć się lekturą. Widać, że na autora bardzo pozytywnie wpłynęło chwilowe porzucenie historii sarmackich, które uczyniły go znanym. Kolejne powieści mimo wyjątkowej - dobrze podanej, zauważmy - wiedzy historycznej z okresu i świetnego warsztatu pisarskiego, nie zaskakiwały ani nowością ani błyskotliwością.

Warto zerknąć