ebook Gorączka latynoamerykańska
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 586) Ilość stron (szacowana): 437

Gorączka latynoamerykańska
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 24.53
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
24.53 zł Lub 22.08 zł
32.90 zł
32.90 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
24.53 zł
24.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane
Latynosi, którzy w XX wieku buntowali się przeciwko tyranom i oligarchom, nieśli czerwone sztandary. Polscy buntownicy byli w tym samym czasie zapatrzeni w kapitalizm i Amerykę, a jeden z latynoskich dyktatorów stał się nawet bohaterem pozytywnym części polskiej opinii. Jak rodziły się bunty i rewolucje na Kubie, w Brazylii, Chile, Wenezueli – te przeszłe i te niedawne? W jaki sposób je dławiono i co z nich wynikło? Wielowątkową odpowiedź na te i inne pytania Domosławski układa ze swoich długoletnich obserwacji oraz rozmów z buntownikami i rządzącymi, katami i ich ofiarami, pisarzami, intelektualistami i zwykłymi ludźmi. Punkty widzenia Latynosów są tu konfrontowane z naszymi – europejskimi i polskimi – doświadczeniami.

Trudno znaleźć lepszy portret historyczny – i co najważniejsze – społeczny krajów na południe od USA. Takie książki pisze się raz na całe życie. „TYGODNIK POWSZECHNY”

Ta książka odziera nas ze złudzeń, odbiera wiarę w happy end, np. że z koszmaru sennego zawsze się budzimy, po deszczu wychodzi słońce, zaś cierpliwość bezbronnych narodów w końcu zostaje nagrodzona. „NEWSWEEK”

Gorączka latynoamerykańska od Artur Domosławski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć