ebook Gesty
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 471) Ilość stron (szacowana): 226

Gesty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 16.14
wciąż za drogo?
16.14 złpremium: 9.68 zł Lub 9.68 zł
20.98 zł Lub 18.88 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
20.52 zł
21.25 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Gesty Karpowicza to historia o samotności, milczeniu i obcości. Opowieść o odkrywaniu domu, o próbie zrozumienia, nazwania i uporządkowania przeszłych zdarzeń.

Czterdziestoletni bohater zostawia wygodne mieszkanie w kamienicy na Starym Mokotowie i jedzie do rodzinnego domu w Białymstoku, by odwiedzić niewidzianą od kilku miesięcy śmiertelnie chorą matkę. Wyjazd bohatera okazuje się jednak dopiero początkiem podróży…

Ignacy Karpowicz – pisarz, tłumacz, podróżnik (podróże po Ameryce Środkowej i Afryce Wschodniej, mieszkał w Kostaryce i Etiopii). Tłumaczy z angielskiego, hiszpańskiego i amharskiego (urzędowy język Etiopii). Laureat Paszportu Polityki 2010 za powieść Balladyny i romanse i dwukrotnie nominowany do tej nagrody za powieści Gesty i Niehalo

Gesty od Ignacy Karpowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pacjent (starszy i przygłuchy) do lekarza: "Przepraszam, panie doktorze, czy powiedział pan, że mam wygląd arystokraty?" Lekarz (głośno i wymownie) do pacjenta: Nie. Powiedziałem: raka prostaty".
Wybory, których dokonasz, nie przyniosą szczęścia ni trwałego zadowolenia, a to z tej przyczyny, że zamieszkuje twoją głowę alternatywna wersja ciebie samego, mniej dookreślona, a przez to bardziej pociągająca, nieproszony gość.
Po czwarte, nauczyłem się, że niektórzy ludzie są na zawsze, a niektórzy tylko sporadycznie, i że nie mam żadnego wpływu na to, kto będzie na zawsze, a kto od czasu do czasu.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Związany z teatrem Grzegorz przyjeżdża w odwiedziny do umierającej matki. To stanie się dla niego okazją do refleksji nad swoim życiem (na zasadzie strumienia świadomości), przeanalizowania swoich wyborów, przypomnienia sobie dawnych traum (dzieciństwo w domu, w którym nie potrafiono okazywać sobie uczuć). Ta autoanaliza może prowadzić do

Warto zerknąć