ebook Gdyby nie pogoda. Jak pogoda zmieniała historię
3.42 / 5.00 (liczba ocen: 2) Ilość stron (szacowana): 456

Gdyby nie pogoda. Jak pogoda zmieniała historię
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 14.62
wciąż za drogo?
15.08 złpremium: 9.73 zł Lub 9.73 zł
14.62 zł Lub 13.16 zł
16.22 zł
19.00 zł
19.68 zł Lub 17.71 zł
14.61 zł
15.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Książka jest zbiorem ciekawych faktów ze światowej historii, które w jakiś sposób wiążą się z pogodą, poczynając od wielkiego zlodowacenia, które prawie zmiotło ludzkość z powierzchni ziemi, aż po wiszące nad górami chmury, które pomogły zaludnić Australię.

Autorka stara się odpowiedzieć na pytania: czy deszcz i błoto pomogły Anglikom odeprzeć francuski najazd podczas wojny stuletniej? Czy nagła burza z piorunami pomogła zakończyć schizmę w kościele katolickim? Czy zima, która jest najsilniejszą bronią potężnej Rosji, spowodowała upadek Napoleona i Hitlera?

Okazuje się, że pogoda miała wpływ nie tylko na losy bitew i wojen, ale także np. na skrzypce Stradivariusa, fale polowań na czarownice, niepowodzenia pierwszych konstruktorów maszyn latających czy wynalezienie maszynki do golenia.

Czytelnik może dowiedzieć się, w jaki sposób zniknęły pierwsze osady na Grenlandii, jak mieszkańcy Syberii zaludnili Amerykę Północną, a nawet – czego boi się postać ze słynnego obrazu Muncha Krzyk.

W historycznych relacjach przewija się pytanie, czy ludzkość potrafi kontrolować pogodę. Autorka poświęca cały rozdział, opisując próby naukowców zapanowania nad klimatem. Czy zakończone sukcesem? Warto poszukać odpowiedzi w książce.

Gdyby nie pogoda. Jak pogoda zmieniała historię od Laura Lee możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć