ebook Gaumardżos! Opowieści z Gruzji
3.41 / 5.00 (liczba ocen: 1724) Ilość stron (szacowana): 389

Gaumardżos! Opowieści z Gruzji
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
-33% 17.90 zł
23.39 zł Lub 21.05 zł
30.59 zł Lub 27.53 zł
35.99 zł
-28% 25.90 zł
26.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ta książka powstała oczywiście z miłości do Gruzji. Ale mamy nadzieję, że nie jest nią zaślepiona. Dowodem może być fakt, że nasi gruzińscy i gruzinofilscy przyjaciele zżymali się niekiedy, czytając jej fragmenty. Z drugiej jednak strony nie udajemy obiektywnych obserwatorów: przyznajemy uczciwie - jesteśmy Gruzją
zaczadzeni.
Mamy nadzieję, że wśród tych, którzy w Gruzji byli, nasza książka wzbudzi uśmiech, może i wzruszenie, a czasem nawet protest. Tych, którzy myślą o podróży, zachęci do decyzji. A tym, którzy lubią po prostu poczytać zajmujące prawdziwe historie, zapewni kilka ożywczych wieczorów.
Autorzy

Gaumardżos! jest książką o radości życia i sztuce świętowania, której Gruzini są mistrzami. Jak w dobrym gruzińskim toaście nie brak w niej jednak głębszej refleksji, szczypty nostalgii, dramatycznych suspensów.
Za odgłosami biesiady skrywa się kraj o przebogatej kulturze, trudnej  teraźniejszości i wciąż niepewnej przyszłości.
Wojciech Górecki - autor m.in. Planety Kaukaz i Toastu za przodków

Kiedy byłam młoda (czyli dawno, dawno temu), byłam w Gruzji i zakochałam się na zabój. To był kraj-raj, gdzie wszyscy mężczyźni chcieli się ze mną żenić i gdzie pierwszy raz spróbowałam wina. Od wina i mężczyzn zakręciło mi się w głowie. Dzięki Ance i Marcinowi chcę tam pojechać znowu.
Dorota Wellman - dziennikarka

Pierwszy raz w życiu naprawdę żałuję, że nie dotarłem do Gruzji, która potraf tak upić, tak się zaprzyjaźnić, tak pokochać. Po lekturze w pierwszym odruchu pomyślałem: kraj tak piękny, dziki i szalony nie ma prawa istnieć. Ale w drugim sprawdziłem, po ile są bilety.
Witold Szabłowski, autor m.in. Zabójcy z miasta moreli i Sprawiedliwych zdrajców

Gaumardżos! Opowieści z Gruzji od Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
W Gruzji pieszy jest pełnoprawnym uczestnikiem walki na drodze.
W pierwszej chwili pomyślałam, że to książka podróżnicza, ale okazało się, że właściwie nie. Jest to rodzaj pamiętnika. Kolejne wydanie opowieści o wizycie w Gruzji Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera. Autorzy piszą, że książka ta powstała z miłości do Gruzji. I faktycznie, dzięki tym zapiskom, czytelnicy mogą poznać Gruzję od podszewki. Państwo Mellerowie serwują nam bowiem osobiste przeżycia z podróży, na które składają się spotkania z ludźmi, smakowanie tradycyjnych potraw i napitków, obserwacje zachowań tubylców, ciekawostki i różne anegdoty.

Oprócz tekstu czekają na czytelników piękne zdjęcia, obrazujące tę barwną społeczność i ich kraj. Język zaś jest dość swobodny, chwilami wręcz miałam wrażenie, że słucham opowieści, a nie czytam tekst.

Co znaczy po gruzińsku tytuł tej książki? Jakie rozrywki lubią najbardziej Gruzini? Jakie przygody czekały na autorów w kraju, który tak ich urzekł? Czy było bardziej pięknie czy niebezpiecznie? Tego wszystkiego dowiecie się z tej niezwykłej książki.

Coś ciekawego i nowego znajdą tu dla siebie również ci, którzy już czytali poprzednie wydanie tej książki. Autorzy dodali to i owo, nie zmieniając jednak nic w części pochodzącej z pierwszego wydania. Pięknie wydana, nadaje się nie tylko do prywatnej biblioteczki, ale także na prezent dla pasjonata podróży.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć