Asyż. Miniprzewodnik
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 0.00 / 5.00
liczba ocen: 0
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
3.19 zł
3.99 złpremium: 2.39 zł
3.99 zł
Pozostałe księgarnie
3.19 zł
4.00 zł
5.33 zł
Opis:

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!

 


 

Asyż

Asyż natychmiast kojarzy się z osobą św. Franciszka, który przyniósł miastu międzynarodową sławę. Pierwsza umbryjska osada powstała tu w starożytności, a Rzymianie uczynili ją municypium. W tym okresie miasto powstawało na serii tarasów podtrzymywanych przez ciężkie mury, podobnych do wielkich stopni. Po okresie najazdów longobardzkich i karolińskich w Asyżu zaczęły powstawać liczne klasztory męskie. Działalność św. Franciszka (zm. 1226 r.) sprowadzała do miasta licznych pielgrzymów. W kilkadziesiąt lat po śmierci świętego, działającego w latach 1206-26, założyciela zakonu franciszkanów i opiekuna duchowego zakonu klarysek, wzniesiona została bazylika.

Asyż. Miniprzewodnik od Praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Asyż to piękne miasto byłam tam kilka lat temu. Może wybiorę się tam jeszcze raz? Moim skromnym zdaniem wymienionych jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. W dalszym ciągu przy tej serii narzekam na zbyt małą ilość zdjęć. Zdecydowanie lubię podziwiać piękne widoki. Kupiłam w promocji miniprzewodnik i nie żałuję. Z pewnością przeczytam kolejne miniprzewodniki. Niektóre miasta są lepiej opracowane. Może tam jest więcej do zwiedzania?

Inne proponowane
Warto zerknąć