Irena Kwiatkowska i znani sprawcy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.23 / 5.00
liczba ocen: 45
cena od: 23.60
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.60 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.60 zł
24.59 zł
25.49 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
29.99 zł
24.29 zł
26.99 zł
26.99 zł
28.49 zł
28.49 zł
29.99 zł
Opis:

Porywająca autobiografia Ireny Kwiatkowskiej, jednej z najwspanialszych i najpopularniejszych polskich aktorek wszech czasów. Odtwórczyni niezapomnianych ról: Kobiety Pracującej w „Czterdziestolatku”, Zofii Jankowskiej w „Wojnie domowej” i Makowskiej w „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”. W książce opowiadają o niej m.in. Piotr Fronczewski, Wojciech Młynarski, Maria Czubaszek, Edward Dziewoński i Jan Kobuszewski.

Cygański obłęd i germańska dyscyplina. Tajemnice tej mieszanki posiada tylko ona: Irena Kwiatkowska.

Agnieszka Osiecka

 

Irena Kwiatkowska jest jak żelbet, a właściwie jak jego zbrojenie. Zbrojenie polskiego wątku komediowego.

Tadeusz Konwicki

 

W dobrym materiale komedii jest wszystko to, co jest potrzebne aktorowi, aby publiczność śmiała się – pozostaje umiejętność wydobycia tego. A Irka należy do mistrzów naszego fachu i nigdy, podkreślam – nigdy, nie miała z tym żadnych kłopotów. Zawsze grając serio!

Edward Dziewoński

 

Pisać i patrzeć na Ciebie i słuchać, jak od pierwszej, czytanej próby rozwija się powołana przez Ciebie do życia postać. Jak przekracza ramy zakreślone tekstem i żyje własnym życiem, zaskakując autora jego pełnią, mnóstwem wypełniających je, precyzyjnie przemyślanych drobiazgów.

Jeremi Przybora

 

Roman Dziewoński

Autor i reżyser słuchowisk w Teatrze Polskiego Radia. Od 1977 roku prowadził audycje muzyczne o musicalu, jazzie i kabarecie w „Trójce”, „Jedynce” oraz Programie II PR. Autor książek i ich projektów graficznych: Sęk z Dudkiem, KABARETu STARSZYCH PANÓW wespół w zespół, Irena Kwiatkowska i znani sprawcy, Ostatni naiwni. Leksykon Kabaretu Starszych Panów (z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi), Dożylnie o Dudku Edwardzie Dziewońskim (z Piotrem Dziewońskim), W cieniu ZŁEGO, Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego, DODEK Dymsza, Skarpetka w ręku. Krzysztof Kowalewski w garderobie, Gabriela GABI Kownacka.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  No cóż. Z sympatii dla pani Ireny przebrnęłam. Ale nie było łatwo. Nudnawo - bo głównie składa się ta książka z peanów na cześć Aktorki wypowiadanych przez innych a w niewielkim stopniu mówi o niej.
  Już przy pierwszym Wielkim Aktorze mówiącym, że była nad wyraz obowiązkowa, pracowita i punktualna dotarło to do mnie. Przy drugim się utrwaliło. Przy trzecim zrozumiałam, że najwyraźniej autor zakłada jakąś misję wychowawczą.
  Przy kolejnych warczałam.

  Rozumiem, że to charakter bohaterki, jej skromność i życzenie ograniczenia detali życia w tej opowieści spowodowały taki, a nie inny, sposób prowadzenia narracji. Ale w pewnym momencie miałam wrażenie, że celem nie jest uhonorowanie Pani Ireny, tylko zacytowanie wszystkich, którzy zechcieli coś o niej powiedzieć, przy okazji najchętniej wtrącając długawe dygresje o sobie samym.
  Czytało się kiepsko. I jestem zawiedziona.

Warto zerknąć