Irena Kwiatkowska i znani sprawcy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.26 / 5.00
liczba ocen: 45
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.88 zł
25.08 zł
25.49 zł
29.99 złpremium: 17.99 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
25.49 zł
26.99 zł
28.49 zł
28.49 zł
29.99 zł
Opis:

Porywająca autobiografia Ireny Kwiatkowskiej, jednej z najwspanialszych i najpopularniejszych polskich aktorek wszech czasów. Odtwórczyni niezapomnianych ról: Kobiety Pracującej w „Czterdziestolatku”, Zofii Jankowskiej w „Wojnie domowej” i Makowskiej w „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy”. W książce opowiadają o niej m.in. Piotr Fronczewski, Wojciech Młynarski, Maria Czubaszek, Edward Dziewoński i Jan Kobuszewski.

Cygański obłęd i germańska dyscyplina. Tajemnice tej mieszanki posiada tylko ona: Irena Kwiatkowska.

Agnieszka Osiecka

 

Irena Kwiatkowska jest jak żelbet, a właściwie jak jego zbrojenie. Zbrojenie polskiego wątku komediowego.

Tadeusz Konwicki

 

W dobrym materiale komedii jest wszystko to, co jest potrzebne aktorowi, aby publiczność śmiała się – pozostaje umiejętność wydobycia tego. A Irka należy do mistrzów naszego fachu i nigdy, podkreślam – nigdy, nie miała z tym żadnych kłopotów. Zawsze grając serio!

Edward Dziewoński

 

Pisać i patrzeć na Ciebie i słuchać, jak od pierwszej, czytanej próby rozwija się powołana przez Ciebie do życia postać. Jak przekracza ramy zakreślone tekstem i żyje własnym życiem, zaskakując autora jego pełnią, mnóstwem wypełniających je, precyzyjnie przemyślanych drobiazgów.

Jeremi Przybora

 

Roman Dziewoński

Autor i reżyser słuchowisk w Teatrze Polskiego Radia. Od 1977 roku prowadził audycje muzyczne o musicalu, jazzie i kabarecie w „Trójce”, „Jedynce” oraz Programie II PR. Autor książek i ich projektów graficznych: Sęk z Dudkiem, KABARETu STARSZYCH PANÓW wespół w zespół, Irena Kwiatkowska i znani sprawcy, Ostatni naiwni. Leksykon Kabaretu Starszych Panów (z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi), Dożylnie o Dudku Edwardzie Dziewońskim (z Piotrem Dziewońskim), W cieniu ZŁEGO, Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego, DODEK Dymsza, Skarpetka w ręku. Krzysztof Kowalewski w garderobie, Gabriela GABI Kownacka.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  No cóż. Z sympatii dla pani Ireny przebrnęłam. Ale nie było łatwo. Nudnawo - bo głównie składa się ta książka z peanów na cześć Aktorki wypowiadanych przez innych a w niewielkim stopniu mówi o niej.
  Już przy pierwszym Wielkim Aktorze mówiącym, że była nad wyraz obowiązkowa, pracowita i punktualna dotarło to do mnie. Przy drugim się utrwaliło. Przy trzecim zrozumiałam, że najwyraźniej autor zakłada jakąś misję wychowawczą.
  Przy kolejnych warczałam.

  Rozumiem, że to charakter bohaterki, jej skromność i życzenie ograniczenia detali życia w tej opowieści spowodowały taki, a nie inny, sposób prowadzenia narracji. Ale w pewnym momencie miałam wrażenie, że celem nie jest uhonorowanie Pani Ireny, tylko zacytowanie wszystkich, którzy zechcieli coś o niej powiedzieć, przy okazji najchętniej wtrącając długawe dygresje o sobie samym.
  Czytało się kiepsko. I jestem zawiedziona.

Warto zerknąć