Krucze pierścienie. Dziecko Odyna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.32 / 5.00
liczba ocen: 1248
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 23.02 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
23.92 zł
24.52 zł
24.82 zł
29.90 zł
29.90 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
23.02 zł
23.88 zł
23.92 zł
23.92 zł
24.82 zł
26.91 zł
27.00 zł
27.81 zł
29.90 zł
Opis:

Skandynawska fala ogarnia fantastykę.

Powieść nagrodzona FABELPRISEN 2014

Pierwszy tom cyklu „Krucze pierścienie” - oryginalnej sagi fantasy osadzonej na staronordyckim gruncie.

Cykl ten ma szansę stać się dla literatury fantasy tym, czym dla kryminału stały się książki Larssona, Nesbo i Läckberg.

Wyobraź sobie, że brakuje ci czegoś, co mają wszyscy inni. Czegoś, co stanowi dowód na to, że należysz do tego świata. Czegoś tak ważnego, że bez tego jesteś nikim. Jesteś zarazą. Mitem. Człekiem. Dzikus z Północy kaleczy nożem niemowlę, by ukryć, że dziewczynka urodziła się bez ogona. Gnijący członek Rady desperacko walczy o to, by wywołać wojnę. Ubóstwiany syn z arystokratycznego rodu wyrzeka się własnego dziedzictwa i godzi mieczem w swoich. Mieszkańcy opuszczają swoje domy i gospodarstwa ze strachu przed istotami, których nikt nie widział od tysiąca lat. A rudowłosa, bezogoniasta dziewczyna ucieka, by ratować życie, i nie wie, że to wszystko dzieje się z jej powodu.

Siri Pettersen wkracza do krainy norweskiej literatury świetnie napisaną i porywającą powieścią fantasy – aż dziw, że debiutantka potrafiła dokonać czegoś takiego. - Solgunn Solli, „Altaposten” Wśród natłoku książek fantasy to dzieło wznosi się wysoko ponad wiele innych pozycji przede wszystkim dzięki świetnemu językowi i rezygnacji z tanich efektów. - May Grethe Lerum, „VG”

CYTATY:
Kryzysy pozwalają rozróżnić przyjaciół od wrogów.
Mężczyźni to jedno, a pijani mężczyźni to coś zupełnie innego, mawiał ojciec.
Jest się tym, kim jest. I jest się tym, co się robi. Kiedy przychodzi pora, to najlepsze, co można uczynić, i tylko to jest słuszne. Najgorsze to nie robić nic.
Tylko idioci wybierają jedną ze stron. Bądź po własnej stronie, wtedy pożyjesz dłużej.
Rozpamiętywanie błędów popełnionych przez innych to niebezpieczna zabawa. Szybko zbiera się ich zbyt wiele. A jeśli uznasz je za własne, to tylko pogarsza sprawę.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka ma wzloty i upadki. Są momenty kiedy trzyma w napięciu by po chwili wprowadzić cię w stan gdzie dobrze wiesz co stanie się za 5-10 stron. Jednak nadrabia historią. Niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju opowieść, którą poleciła bym każdemu kto lubi czytać fantastykę.

Inne proponowane
Warto zerknąć