ebook Demelza
4.23 / 5.00 (liczba ocen: 3116) Ilość stron (szacowana): 536

Demelza
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 23.09
wciąż za drogo?
27.89 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
-23% 23.09 zł Lub 20.78 zł
29.99 zł Lub 26.99 zł
29.99 zł
23.08 zł
25.27 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Druga część sagi rodu Poldarków.

Nadchodzą burzliwe czasy poddające próbie małżeństwo i miłość Demelzy Carne i Rossa Poldarka. Wysiłki kobiety, by przystosować się do życia w środowisku kornwalijskich właścicieli ziemskich, niosą gorycz i troski mimo radości z narodzin pierwszego dziecka. Ross rozpoczyna trudną walkę o prawa właścicieli kopalni miedzi i staje się śmiertelnym wrogiem potężnego bankiera George’a Warleggana.

Niezrównany Winston Graham [...] wszystko, co najlepsze, i jeszcze więcej.

„The Guardian”

Winston Graham jest autorem czterdziestu powieści, między innymi The Walking Stick, Angell, Pearl and Little God, Stephanie oraz Tremor. Jego książki przełożono na wiele języków, a głośna saga rodu Poldarków stała się kanwą dwóch seriali telewizyjnych emitowanych w dwudziestu czterech krajach. Na podstawie ósmej części cyklu o Poldarkach, The Stranger of the Sea, powstał dwugodzinny film telewizyjny. Pięcioodcinkowy serial oparty na wczesnej powieści The Forgotten Story zdobył srebrny medal na Nowojorskim Festiwalu Filmowym. Sześć książek pisarza zaadaptowano na potrzeby kina; najbardziej znana ekranizacja to Marnie w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Winston Graham był członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego i w 1983 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Zmarł w lipcu 2003 roku.

Demelza od Winston Graham możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kiedy ktoś przypomina o dawnych wydarzeniach, o których najlepiej zapomnieć, często porusza się także błoto, jakie przylgnęło do tych spraw.
Musimy się cieszyć swoim szczęściem, bo nie wiadomo, jak długo potrwa.
To dziwne, jak łatwo czasem wypowiadać gorzkie słowa, a trudno dobre.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Komu przypadł do gustu ""Poldark" powinien odnaleźć się również w klimacie "Demelzy".
    Są deszcze, mgły i wichry Kornwalii, jest nadęta arystokracja, aspirujący w pierwszym pokoleniu dorobkiewicze, górnicy, osadnicy i inni... I niełatwe życie XVIII wiecznej prowincji gdzie bieda i choroby rozdają karty.
    Utrzymany klimat pierwszej części, z przyjemnością się zagłębiłam w dalszych losach rodziny Poldarków. Czekam na kolejne tomy.

Warto zerknąć