ebook Piosenka
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 174) Ilość stron (szacowana): 288

Piosenka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.20
wciąż za drogo?
32.55 złpremium: 21.00 zł Lub 21.00 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
35.00 zł Lub 31.50 zł
25.20 zł 20% rabatu
27.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Życie Jeda w ogromnym stopniu ukształtowały muzyka i błędy jego sławnego ojca. Jed chce zaśpiewać własną, całkowicie odmienną piosenkę, lecz jej melodia i słowa wydają się nieuchwytne, a marzenia o karierze muzycznej nie do spełnienia. Ale wszystko zmienia się, kiedy muzyk spotyka na swojej drodze Rose. Pod wpływem miłości do córki właściciela winnicy tworzy pełną emocji piosenkę. Ma nadzieję, że stanie się ona kluczem do sławy. I wtedy przychodzi pokusa, ta sama, która wiele lat wcześniej zwiodła jego ojca Jed i Rose wyruszają we wspólną podróż, podczas której będą badać granice złożonej sobie nawzajem przysięgi. Książka napisana na podstawie scenariusza Richarda L. Ramseya. Chris Fabry opublikował ponad siedemdziesiąt książek dla dzieci i dorosłych, m.in. W każdej chwili dnia. Za swoje powieści zdobył wiele nagród. Richard L. Ramsey od początku swojej drogi zawodowej miał znaczący wpływ na rozwój niezależnego kina teksańskiego. Jego filmy krótkometrażowe, stworzone wspólnie z bratem, odnosiły sukcesy na różnych festiwalach.

Piosenka od Chris Fabry możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Pokochać to znaczy złożyć zobowiązanie. Miłość nie polega na mówieniu, lecz na działaniu. Każdy potrafi o niej mówić, ale tak naprawdę niewielu potrafi jej dowieść w życiu.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  „Piosenka” Chrisa Fabry’ego powstała na podstawie filmowego scenariusza. Przyznam, że do takich powieści podchodzę z dystansem, bo kilka razy już się rozczarowałam, mimo iż nie znałam filmu.
  Tym razem jednak czekała na mnie miła niespodzianka – akcja okazała się wciągająca od pierwszych stron, bohaterowie wyraziści, a ich problemy realistyczne, życiowe i doskonale wpisujące się w beletrystykę chrześcijańską.

  Historia młodego muzyka Jeda i przywiązanej do rodzinnej winnicy Rose chwyta za serce, ale nie jest banalna. Wzrusza, sprawiając, że czytelnik szybko zaczyna identyfikować się z problemami postaci.
  Oboje muszą zmierzyć się nie tylko z poddaną wielu próbom miłością, ale i z bolesną przeszłością. Jed wciąż odczuwa ciężar i skutki bycia synem nieżyjącej i okrytej złą sławą gwiazdy country, zaś Rose rozpamiętuje wczesną śmierć matki i bezduszność braci, którzy opuścili rodzinną farmę.
  Interesującym bohaterem jest też ojciec Rose, starzejący się Shep, który kocha córkę, swoją ciężką pracę i kieruje się w życiu uczciwością, prawością i wiarą. Niektórym te cechy wydają się niedzisiejsze, nawet śmieszne, jednak doświadczony farmer cieszy się w okolicy poważaniem.

  Losy tej trójki stanowią oś akcji. Ubarwiają ją postacie drugoplanowe i poboczne, które w różny sposób wpływają na życie i decyzje Jeda, Rose i Shepa. W pewnym momencie pojawia się także czarny charakter, co stanowi bolesny przełom w życiu młodych.
  Próba, jakiej zostają poddani małżonkowie, kładzie się cieniem na ich codzienności, ale i zmusza do pojęcia walki o szczęście. Czy im się to uda? Na odpowiedź trzeba poczekać niemal do ostatnich stron, ale warto uzbroić się w cierpliwość.

  „Piosenka” to nie tylko opowieść o wielkiej miłości, przyjaźni, rozczarowaniach, zdradzie i odkupieniu win. To również historia szukania życiowej drogi w zgodzie z Bogiem, który dla wierzących bohaterów jest oparciem i pocieszeniem w najtrudniejszych chwilach.
  Ciekawie i zręcznie wplecione zostały w akcję cytaty z Biblii, zwłaszcza z Pieśni nad pieśniami oraz z Księgi Psalmów, która oddaje i miłość do Boga, i oczekiwania, podziękowania oraz wiarę w moc Stwórcy.
  Te fragmenty mogą dać wiele do myślenia nie tylko wierzącym czytelnikom, gdyż zawierają uniwersalne prawdy i oddają z wyczuciem rozterki każdego myślącego człowieka.
  Interesujące są też symboliczne nawiązania do Księgi Koheleta, co znajduje odbicie przede wszystkim w losach Jeda.

  Czyta się „Piosenkę” z dużą przyjemnością, bo to powieść o codziennych problemach, małych i dużych radościach oraz smutkach, które są udziałem nas wszystkich.
  BEATA IGIELSKA

Warto zerknąć