Uczeń architekta

Kategoria: /
średnia ocena: 3.89 / 5.00
liczba ocen: 4120
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
25.59 zł
Opis:

Dwór Sulejmana szczelnie oplatają intrygi, a w jego sercu trwa bezlitosna walka o władzę. Do sułtańskiej menażerii trafia młody opiekun białego słonia, Dżahan. Wkrótce zostanie uczniem mistrza Sinana, najsłynniejszego architekta imperium osmańskiego. Jego sercem zawładnie córka sułtana – księżniczka Mihrimah, a wyobraźnią – potężne budowle. Chłopiec stopniowo odkrywa, kim jest, a z drobnego złodziejaszka staje się wielkim budowniczym. Meczety, mosty, karawanseraje, pałace, akwedukty – historia Dżahana nieodwracalnie splata się z historią Stambułu, miasta mozaiki, które olśniewa, fascynuje i pochłania.

Elif Shafak stworzyła powieść wielowarstwową, intrygującą i misternie skonstruowaną. Uczeń architekta zachwyca rozmachem, maestrią pióra i wiernym portretem epoki, uwodząc czytelnika i wciągając w świat niczym z „Opowieści z tysiąca i jednej nocy”.

CYTATY:
W życiu są dwa błogosławieństwa: książki i przyjaciele. A ich liczba winna być kontrastowo różna: bez liku książek i tylko garstka przyjaciół.
Wartość naszej wiary zależy nie od tego, jak mocna jest i niezłomna, ale od tego, ile razy jesteśmy ją ws tanie odbudować.
Gdy toniesz, chwytasz się węża. I nie zastanawiasz się, czy jest jadowity.
Gdy robisz coś z duszą, czujesz, jak wzbiera w tobie rzeka, radości.
Nieużywane żelazo rdzewieje, drewno próchnieje, a człowiek w bezczynności błądzi.
Centrum wszechświata nie mieści się ani na wschodzie, ani na zachodzie. Leży tam, gdzie poddajemy się miłości.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć