ebook Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy
3.35 / 5.00 (liczba ocen: 975) Ilość stron (szacowana): 304

Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 24.41
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
24.41 zł Lub 21.97 zł
26.90 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
24.41 zł
24.61 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zapewne jesteś, Czytelniku, klientem banku albo towarzystwa ubezpieczeniowego. Zanim na nowo zerkniesz w swoją umowę, przeczytaj tę książkę. To zapis rozmów, które Paweł Reszka, jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych, przeprowadził z kilkunastoma pracownikami albo byłymi pracownikami największych renomowanych banków, firm doradztwa finansowego i towarzystw ubezpieczeniowych. Z tych rozmów wyłonił się jednoznaczny obraz: w instytucjach finansowych każdego z nas starają się oszukać. To nie są jednostkowe przypadki naciągania klientów – to system. System, który działa od samej góry – prezesów banków i rad nadzorczych, do samego dołu – czyli zwykłych sprzedawców. System jest prosty: żyjemy z prowizji, więc wciskamy klientowi wszystko ? począwszy od niepotrzebnego ROR-u, kredytu, którego nigdy nie spłacisz, po polisolokaty, na których można tylko stracić.

„Pracownik banku: wszyscy wiedzieliśmy, że to, co oferujemy ? polisolokaty, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne itp. ? jest toksyczne, że klient na pewno nie zarobi, a najprawdopodobniej straci swoje pieniądze. Od wciskania takich produktów mieliśmy prowizję. Sprzedawaliśmy więc nawet rodzinie i przyjaciołom.”

Paweł Reszka ? jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy śledczych i politycznych, laureat wielu nagród. Pracował w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku”, teraz jest związany z „Tygodnikiem Powszechnym”. Współautor (razem z Michałem Majewskim) bestsellerowych książek Daleko od Wawelu i Daleko od miłości, pokazujących kulisy Pałacu Prezydenckiego za kadencji Lecha Kaczyńskiego i rządów Donalda Tuska.

Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy od Paweł Reszka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kobietę, jej wierność, lojalność najlepiej sprawdzić, gdy brakuje pieniędzy. Lojalność i wierność mężczyzn sprawdza się wtedy, gdy mają nadmiar pieniędzy.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zanim weźmiesz kredyt - koniecznie przeczytaj tę książkę.

  • Awatar

    Zamysł na książkę jest super - zebrać wywiady, maile, papiery, dowody na to, jak oszukują wielkie firmy. I niby w tej książce dokładnie to mamy, ale autor niestety ograniczył się do sektora bankowego i sprzedawców tzw. produktów strukturyzowanych oraz kredytów. Oczywiście to jest kopalnia dowodów na bezpardonowe oszukiwanie klientów, ale moim zdaniem to tylko wierzchołek góry lodowej. A co z kontami, ukrytymi opłatami? Poza bankani są również telekomy, sieci kablowe, hotele, usługodawcy, sieci handlowe itp. itd. Wszyscy równo trzepią poczciwych ludzi. I taką książkę z wielką chęcią bym przeczytał i do takiej książki bardziej pasowałby ten tytuł. A tak dostajemy rozbudowany jeden z rozdziałów, z którego informacje i tak nie zaskoczą średnioogarniętej osoby widzącej "dziwne" oprocentowanie lub niejasne zapisy w umowie.

  • Awatar

    Przerażająca bardziej niż nie jeden thriller. Z drugiej strony temat omówiony bardzo pobieżnie. Szkoda, że w imię ochrony danych tożsamości bohaterów książki przykłady nie są bardziej dokładne. Wyglądają jak wymyślone na poczekaniu. Polecam każdemu, kogo męczą niskie oferty na zwykłych lokatach.

Warto zerknąć