ebook Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 928) Ilość stron (szacowana): 304

Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 25.32
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
25.32 zł Lub 22.79 zł
25.42 zł Lub 22.88 zł
29.90 zł
25.32 zł
27.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Zapewne jesteś, Czytelniku, klientem banku albo towarzystwa ubezpieczeniowego. Zanim na nowo zerkniesz w swoją umowę, przeczytaj tę książkę. To zapis rozmów, które Paweł Reszka, jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych, przeprowadził z kilkunastoma pracownikami albo byłymi pracownikami największych renomowanych banków, firm doradztwa finansowego i towarzystw ubezpieczeniowych. Z tych rozmów wyłonił się jednoznaczny obraz: w instytucjach finansowych każdego z nas starają się oszukać. To nie są jednostkowe przypadki naciągania klientów – to system. System, który działa od samej góry – prezesów banków i rad nadzorczych, do samego dołu – czyli zwykłych sprzedawców. System jest prosty: żyjemy z prowizji, więc wciskamy klientowi wszystko ? począwszy od niepotrzebnego ROR-u, kredytu, którego nigdy nie spłacisz, po polisolokaty, na których można tylko stracić.

„Pracownik banku: wszyscy wiedzieliśmy, że to, co oferujemy ? polisolokaty, ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne itp. ? jest toksyczne, że klient na pewno nie zarobi, a najprawdopodobniej straci swoje pieniądze. Od wciskania takich produktów mieliśmy prowizję. Sprzedawaliśmy więc nawet rodzinie i przyjaciołom.”

Paweł Reszka ? jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy śledczych i politycznych, laureat wielu nagród. Pracował w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku”, teraz jest związany z „Tygodnikiem Powszechnym”. Współautor (razem z Michałem Majewskim) bestsellerowych książek Daleko od Wawelu i Daleko od miłości, pokazujących kulisy Pałacu Prezydenckiego za kadencji Lecha Kaczyńskiego i rządów Donalda Tuska.

Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy od Paweł Reszka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kobietę, jej wierność, lojalność najlepiej sprawdzić, gdy brakuje pieniędzy. Lojalność i wierność mężczyzn sprawdza się wtedy, gdy mają nadmiar pieniędzy.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zanim weźmiesz kredyt - koniecznie przeczytaj tę książkę.

  • Awatar

    Zamysł na książkę jest super - zebrać wywiady, maile, papiery, dowody na to, jak oszukują wielkie firmy. I niby w tej książce dokładnie to mamy, ale autor niestety ograniczył się do sektora bankowego i sprzedawców tzw. produktów strukturyzowanych oraz kredytów. Oczywiście to jest kopalnia dowodów na bezpardonowe oszukiwanie klientów, ale moim zdaniem to tylko wierzchołek góry lodowej. A co z kontami, ukrytymi opłatami? Poza bankani są również telekomy, sieci kablowe, hotele, usługodawcy, sieci handlowe itp. itd. Wszyscy równo trzepią poczciwych ludzi. I taką książkę z wielką chęcią bym przeczytał i do takiej książki bardziej pasowałby ten tytuł. A tak dostajemy rozbudowany jeden z rozdziałów, z którego informacje i tak nie zaskoczą średnioogarniętej osoby widzącej "dziwne" oprocentowanie lub niejasne zapisy w umowie.

  • Awatar

    Przerażająca bardziej niż nie jeden thriller. Z drugiej strony temat omówiony bardzo pobieżnie. Szkoda, że w imię ochrony danych tożsamości bohaterów książki przykłady nie są bardziej dokładne. Wyglądają jak wymyślone na poczekaniu. Polecam każdemu, kogo męczą niskie oferty na zwykłych lokatach.

Warto zerknąć