ebook Playful parenting. Nowe podejście do wychowania. Rodzicielstwo przez zabawę
4.11 / 5.00 (liczba ocen: 11)

Playful parenting. Nowe podejście do wychowania. Rodzicielstwo przez zabawę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 26.08
wciąż za drogo?
34.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
26.08 zł Lub 23.47 zł
29.67 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
26.18 zł
28.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dziecko marudzi przy ubieraniu, nie chce iść do przedszkola, obraziło się na cały świat? Zamień to w zabawę!

„Rodzicielstwo przez zabawę” to nie tylko tytuł książki, ale przede wszystkim zupełnie nowa koncepcja budowania relacji w rodzinie. To odkrywcze spojrzenie na rolę zabawy w życiu dziecka – nie tylko jako sposobu spędzania czasu, ale przede wszystkim jako środka do wzmocnienia pewności siebie, poznawania świata, komunikowania się, radzenia sobie z codziennymi stresami. Uznany amerykański psychoterapeuta Lawrence J. Cohen pokazuje, jak poprzez zabawę możemy włączyć się w świat dzieci, pomóc im w wyrażaniu emocji, nauczyć współpracy bez walki o władzę – i oczywiście świetnie się przy tym bawić!

Po „Rodzicielstwo przez zabawę” powinni sięgnąć zarówno ci rodzice, którzy kochają dziecięce zabawy, jak i ci, którzy mają ochotę zatkać uszy, kolejny raz słysząc „pobaw się ze mną” – wszyscy, którzy potrzebują skutecznego narzędzia do radzenia sobie z codziennymi trudami wychowawczymi. To także znakomita pozycja dla nauczycieli i opiekunów – wspaniale pokazuje, jak zabawa może pomóc kształtować relacje w grupie.

Z książki dowiesz się, w jaki sposób dzięki zabawie można:

  • nauczyć dziecko rozumienia i wyrażania emocji
  • przełamać jego nieśmiałość
  • rozwiązać problemy z zachowaniem
  • wzmocnić dziecięcą pewność siebie
  • pomóc rodzeństwu żyć w zgodzie
Playful parenting. Nowe podejście do wychowania. Rodzicielstwo przez zabawę od Lawrence J. Cohen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Playful parenting. Nowe podejście do wychowania. Rodzicielstwo przez zabawę to bardzo interesująca książka, która była na mojej liście do przeczytania.

Rodzice słyszeli, że zabawa to praca dziecka - ale zabawa nie jest tylko dla dzieci. Jak pokazuje psycholog dr Lawrence J. Cohen w tej wspaniałej książce, zabawa może być podstawą innowacyjnego i satysfakcjonującego podejścia do rodzicielstwa. Od wywoływania chichotu podczas pierwszej zabawy dziecka w dzielenia żartów z nastolatkiem podczas wspólnego spędzania czasu. Playful Parenting to kompletny przewodnik po wykorzystaniu zabawy do wychowywania silnych, pewnych siebie dzieci.

Playful Parenting Lawrence J. Cohen wyjaśnia rodzicom, że zabawa jest sposobem komunikowania się i rozumienia otoczenia przez dziecko. Dzieci wykorzystują zabawę do odkrywania świata, przekazywania uczuć, zbliżania się do ludzi, na których im zależy, radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami i odprężenia. Ta książka pomaga rodzicom wykorzystać moc zabawy, dołączyć do dzieci w ich świecie i używać jej jako potężnego narzędzia do radzenia sobie ze wszystkim, od dyscypliny po rywalizację z rodzeństwem, po budowanie pewności siebie i pokonywanie lęków.

Naprawdę podobały mi się prawie wszystkie aspekty tej książki. Styl Larry'ego Cohena jest bardzo wciągający. Wykorzystuje wiele historii i przykładów, aby przedstawić swoje pomysły, a w stosownych przypadkach odwołuje się do badań naukowych.

Niektóre rzeczy, które naprawdę do mnie przemówiły, to:

• Korzystanie z zabawy, aby zachęcić dzieci do współpracy. Zamiast stoczyć wielką bitwę o rzeczy, których potrzebujesz, a których nie chcą robić, znajdź sposób, aby zmienić to w grę.

• Informacje o różnicach między chłopcami i dziewczętami. Larry wspomina, że ​​różnice między chłopcami i dziewczętami nie są tak znaczące, ale pogarsza je sposób, w jaki społeczeństwo radzi sobie z nimi. Dziewczętom na ogół łatwiej jest nawiązać kontakt z ludźmi, ale będą potrzebować pomocy we wzmocnieniu pozycji. Chłopcy będą mieli więcej problemów z kontaktami, ale muszą być silni. Książka przedstawia rodzicom pomysły, jak zniwelować społeczne pranie mózgu ze względu na płeć, wykorzystując zabawę.

• Jego poglądy na temat krzyku i uspokajania bardzo do mnie przemawiają. W książce kilkakrotnie wspomina, że ​​jest przeciwny i zaleca rodzicom, aby nie wysyłali dzieci do swoich pokoi, aby płakały same, ani nie zostawiali ich samych w ogóle. Mówi, że w swojej praktyce zaczyna widzieć ośmiolatki, dziewięciolatki i dziesięciolatki, których rodzice zostawili im płacząc jako dzieci i że mają teraz problemy ze snem z powodu lęków, koszmarów i zmartwień.

• Dobry osąd, a nie posłuszeństwo. Mówi o tym, jak ważne jest, aby dać dzieciom narzędzia do wydawania rozsądnych sądów i wyborów, zamiast uczyć je posłuszeństwa.

Co mi się nie podoba w książce?

Niewiele rzeczy mi się nie podobało w tej książce. Gdybym miał jedną sugestię, jak to ulepszyć, byłoby to krótkie podsumowanie kluczowych punktów lub strategii w każdym rozdziale. Historie są świetne, ale jeśli wrócę później, szukając przypomnień, nie chcę ponownie czytać całej , aby wyciągnąć te wspaniałe pomysły.

Każdy rodzic powinien przeczytać tę książkę. Może jeśli z natury lubisz się wygłupiać, a zabawa jest twoim pierwszym instynktem interakcji z dziećmi, możesz jej nie potrzebować. Ale we wszystkich innych przypadkach, myślę, że rodzice mogą wyciągnąć z tej książki świetne pomysły, jak zachęcić swoje dzieci do współpracy, jak nawiązać kontakt z dziećmi oraz pomóc im stać się pewnymi siebie ludźmi. Książka pisana z miłością i humorem, pełna dobrych rad i odkrywczych anegdot, a także oparta na najnowszych badaniach. Playful parenting rozśmieszy cię i uczyni mądrym w byciu szczęśliwym, skutecznym i entuzjastycznym rodzicem.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć