ebook Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 716) Ilość stron (szacowana): 203

Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
27.90 zł
-14% 33.92 zł Lub 30.53 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
-33% 19.90 zł
33.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)

 

Czy codzienność w ojczyźnie nowoczesności i wynalazku jest prostsza niż gdzie indziej? Czy łatwo znaleźć męża Japończyka? Co Japończycy określają mianem „egzotycznego ślubu"? Czym się wyróżniają japońskie trzylatki? Anna Ikeda odsłania uroki (ale i mankamenty) życia w Kraju Kwitnącej Wiśni. O braku centralnego ogrzewania, kąpieli z odzysku, rynku matrymonialnym, japońskich przedszkolach, a także o bóstwach, tradycji i stereotypach pisze Polka, która wybrała życie na Dalekim Wschodzie. Autorka nie zanudza wiadomościami encyklopedycznymi, ale żartobliwie opowiada o tym, co wypada, a czego nie wypada robić, czego oczekują Japończycy od gaijnów, czyli obcokrajowców, i co właściwie robi tam Polka. Życie jak w Tochigi to pouczająca lektura, napisana lekko, z humorem, ale też z ogromnym szacunkiem dla innej kultury.

 

 

Słowo honne oznacza to, co Japończyk naprawdę czuje i czego naprawdę chce. Z uwagi na oczekiwania innych oraz zasady dobrego wychowania tych prawdziwych uczuć nie wolno jednak okazywać w obecności innych. Należy ukryć je głęboko w sobie i dzielić się nimi wyłącznie z najbliższą rodziną (choć i z nią nie zawsze) lub bliskimi, naprawdę bliskimi, przyjaciółmi. Tatemae dosłownie znaczy „fasada"; są to społecznie akceptowane zachowania i opinie, które ujawnia się i demonstruje publicznie. Jak nietrudno zgadnąć, często są one zupełnie sprzeczne z honne. [...] Sam fakt, że język japoński posiada oddzielne słowo na określenie tego, co naprawdę się myśli i czuje, oraz na określenie publicznego wizerunku, jaki prezentuje się innym, świadczy o tym, jak bardzo ważna jest ta kwestia.

(fragment)

Życie jak w Tochigi. Na japońskiej prowincji od Anna Ikeda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Japonistyka nie jest moim hobby nr1. Ot... przeczytałam parę książek i wiem co to tatami. Dlatego chyba kwalifikuję się na czytelnika docelowego. "Życie jak w Tochigi" to kawałek prozaicznej codzienności uzupełniony o wstawki a'la przewodnik. A wszystko w lekko ironicznym stylu. Mix udany i przyjemny w odbiorze.
    Fotografie warto obejrzeć w kolorze (notka dla posiadaczy czytników)

Warto zerknąć