ebook Efekt Rosie
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 33162)

Efekt Rosie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 24.96
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.96 zł Lub 22.46 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
24.59 zł
26.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Don Tillman powraca! Niesztampowy bohater „Projektu Rosie”, genetyk ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera, podejmuje wysiłek, by przyswoić sobie protokół norm i zachowań dotyczących ojcostwa... „Efekt Rosie” to niebanalna komedia z ujmującymi bohaterami, pierwszorzędnym humorem i wartką akcją.

Genetyk ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera inicjuje więc projekt „Dziecko”: ustala nowy system posiłków, by dostarczyć swojej żonie Rosie odpowiednią ilość substancji odżywczych, projektuje najbezpieczniejszy wózek świata (w komplecie z kaskiem dla niemowląt) – krótko mówiąc, doprowadza Rosie do szału. Na szczęście jego najlepszy przyjaciel Gene jest w pobliżu i służy mu nie zawsze dobrą radą...

Efekt Rosie od Graeme Simsion możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Po pierwsze: Efekt Rosie to kontynuacja historii rozpoczętej w książce Projekt Rosie . I naprawdę, jeśli nie przeczytałeś pierwszej książki, nie ma sensu czytać tej.

Efekt Rosie rozpoczyna się wkrótce po zakończeniu poprzedniej części , podążając za Rosie i Donem aż na Manhattan, gdy rozpoczynają życie jako małżeństwo, z komplikacjami, których można się spodziewać po tej niezwykłej parze. Gdy tylko zaczęli zadomawiać się w swoim życiu - Don jako profesor wizytujący w Columbia Medical School, Rosie kończy pracę doktorską i rozpoczyna naukę w szkole medycznej - pojawia się bomba niespodzianki: Rosie jest w ciąży!

Rosie i Don mają oczywiście bardzo różne podejście do ciąży. Don, zawsze człowiek nauki, opracowuje plan maksymalizacji zdrowia Rosie - a Rosie nie akceptuje ciągłego wkładu Dona we wszystko, od odpowiedniego odżywiania w ciąży, przez poziom stresu po potrzeby w zakresie ćwiczeń. Małżeństwo jest na krawędzi i wygląda na to, że nie ma w nim nadziei.

Tymczasem Don znajduje się w dokładnie takich absurdalnych sytuacjach, jakich można się spodziewać. Po otrzymaniu porady od przyjaciela, że ​​powinien poświęcić trochę czasu na obserwację dzieci, aby przygotować się do ojcostwa, Don robi dokładnie to… i zostaje aresztowany po spędzeniu czasu na placu zabaw i kręceniu filmów z bawiącymi się dziećmi.

Ostatecznie fabuła Efekt Rosie sprowadza się do nagłówka z magazynu kobiecego z lat 80.: Czy to małżeństwo można uratować?

Moja reakcja na tę książkę jest mieszana. Chociaż z pewnością jest wiele zabawnych scen (nie zapominajmy o incydencie z tuńczykiem błękitnopłetwym!), Wcale nie jestem przekonany, że kontynuacja była absolutnie konieczna. W Efekcie Rosie jest po prostu dużo więcej tego samego. Don jest osobliwy, bardzo inteligentny. Robi niesamowite rzeczy, ale zawsze z miejsca, z którego nie ma pojęcia. Istnieje obsada drugoplanowych postaci, które są zabawne, niezwykłe i doskonale uzupełniają dziwaczną naturę Dona. Sama Rosie wydaje się być trochę nieobecna w tej części.

Zasadniczo wszystko, co wydało mi się zachwycające i czarujące w pierwszej książce, powtarza się w drugiej - i na tym polega problem. Projekt Rosie był nowy i inny; Efekt Rosie to tylko kontynuacja. Bez nowości wkracza na znajomy grunt.

Efekt Rosie to książka, którą się szybko czyta, ale myślę, że mogłabym się bez niej obejść. Projekt Rosie to będzie na pewno jedna z moich ulubionych książek tego roku, ale moim zdaniem powinna pozostać jako samodzielna zamknięta historia. Niestety, ta niepotrzebna kontynuacja była dla mnie głównie rozczarowaniem. Mimo to autor jest wyraźnie utalentowany i tak czy inaczej ta książka na pewno się spodoba wielu osobom.

Ocena: 4+/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć