ebook Dziewczyna, która igrała z ogniem
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 651237) Ilość stron (szacowana): 534

Dziewczyna, która igrała z ogniem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 30.79
Audiobook - najniższa cena: 25.19
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
-23% 30.79 zł Lub 27.71 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
39.99 zł
30.77 zł
31.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

W kolejnej, po "Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet", części trylogii Millennium główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić.
Dwoje dziennikarzy, Dag i Mia, docierają do niezwykłych informacji na temat rozległej siatki przemycającej z Europy Wschodniej do Szwecji ludzi wykorzystywanych w branży seksualnej. Wiele zamieszanych w to osób piastuje odpowiedzialne funkcje w społeczeństwie. Kiedy Dag i Mia zostają brutalnie zamordowani, a podejrzenia zostają skierowane na Lisbeth Salander, Blomkvist postanawia przeprowadzić własne śledztwo. Wkrótce odkrywa związek między morderstwami i sprawą przemytu. Straszliwego Zalę, którego nazwisko wciąż pojawia się w trakcie śledztwa, łączy też coś z niejaką Lisbeth Salander...

RECENZJE:
"Jak wypada ta nowa powieść? Czy jest w stanie sprostać wysokim oczekiwaniom? Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Wszystko co urzekało w debiutanckiej powieści Larssona jest też w drugiej części: umiejętna charakterystyka postaci, cięte dialogi, społeczna krytyka, humor i niewiarygodnie wciągająca intryga. W rzeczywistości intryga moim zdaniem jest nawet lepsza (...) Pytanie czy ostatnia część trylogii również napisze na nowo jeden z podgatunków powieści kryminalnej w ten sam wciągający, wyborny i cudowny sposób. Fabuła się zagęszcza."
Svenska Dagbladet

"Zabawna i wybitna powieść. W czasach, kiedy tabloidy zalewają świat niby-wiadomościami z reality shows albo wzmacniają rzeczywistość do nieznośnego poziomu czystego przerażenia czy eurowizyjnego kiczu, powieść kryminalna Stiega Larssona mocno osadzona w rzeczywistości stanowi dla nich przeciwwagę. Lisbeth Salander to najfajniejszy anioł zemsty, który wyrwał się z domu Wielkiego Brata."
Jenny Tunedal, Aftonbladet

"Druga część wypada jeszcze lepiej niż zeszłoroczny bestseller (...) Stieg Larsson pisze cudownym językiem. Nawet najbardziej drobiazgowy wyszukiwacz błędów nie znajdzie choćby słowa, które byłoby nie na swoim miejscu, wszystko po prostu płynie. (...) Nie przesadzę, jeśli powiem, że Stieg Larsson to najlepszy szwedzki pisarz kryminalny obecnej dekady. i naturalnie już teraz rezerwuję egzemplarz trzeciej i ostatniej części serii Millennium."
Per Erik Tell, Kristianstadbladet

"Zdołał napisać coś, co zapowiada się na niezwykle atrakcyjną trylogię, pełną społecznej krytyki, feminizmu, opisu współczesnej Szwecji i suspensu. Ale lepszą niż Guillou, zdecydowanie lepszą niż Guillou. (...) Wszystko jest tu na swoim miejscu od samego początku. Książka jest spójna, intensywna i oby nigdy się nie skończyła, błagam."
Arbetarbladet

Dziewczyna, która igrała z ogniem od Stieg Larsson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie ma niewinnych. Chociaż można być w różnym stopniu odpowiedzialnym.
Lisbeth Salander nienawidzi mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet.
Nigdy nie zadzieraj z Lisbeth Salander. Jej nastawienie do świata jest takie, że jeśli ktoś grozi jej pistoletem, ona załatwi sobie większy.
Facet, nawet wielki jak góra i twardy jak granit, jaja ma zawsze w tym samym miejscu.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Po prostu doskonala.

 • Awatar

  Zacznę od tego, że strasznie nie lubię książek które kończą się niczym serial TV, tzn. nie domykając należycie głównego wątku, zmuszając czytelnika do sięgnięcia od razu po kolejną część. Tutaj niestety mamy do czynienia z taką sytuacją, za co należy się pierwszy minus.

  Drugi zaś za nieco spłycone zakończenie. Przez całą książkę główny antagonista zdawał się niezwykle niebezpiecznym człowiekiem, z którym główna konfrontacja nie będzie łatwa, a już na pewno nie skończy się ledwo po jej rozpoczęciu. Właściwie cała książka przygotowywała nas na główną walkę wieczoru, a ta skończyła się ledwo po pierwszej rundzie, przez co miałem wrażenie, że Larsson na siłę chciał zakończyć tą książkę. Oczywiście jeszcze nie czytałem części trzeciej więc możliwe, że nieco po macoszemu potraktowane zakończenie jest zaledwie prologiem do dalszego biegu wydarzeń.

  No i trzeci minus za zrobienie z Salander nadczłowieka. Okazuje się bowiem, że mamy w jej przypadku nie tylko do czynienia z świetnym hakerem, ale również z wybitnym matematykiem z inteligencją na poziomie geniusza, oraz z wojownikiem będącym w stanie poradzić sobie z każdym zagrożeniem w walce bezpośredniej. Przyznam szczerze, że trochę mnie to raziło i zdecydowanie wolałem aspołeczną, zamkniętą w sobie zwykłą dziewczynę z wybitnymi zdolnościami informatycznymi. Mógłbym też tu nieco przyczepić się do naszego "Kalle Blomkvista" który rozwiązuje kolejne sprawy niczym rasowy detektyw, bez większych problemów łącząc kolejne pozornie niezwiązane ze sobą wątki. No ale to byłoby już z mojej strony czyste czepialstwo :)

  Poza tymi minusami cała książka wciąga jak przysłowiowe bagno i trzyma w napięciu przez cały czas. Trudno mi ocenić która część jest lepsza mając do wyboru pierwszą i drugą, bo obie są świetne choć każda z nich oferuje nieco inny poziom wrażeń i emocji. Zdecydowanie warto sięgnąć po tą część, ale radzę sobie od razu zawczasu przygotować dostęp do części trzeciej, bo bez tego pozostanie wam duży niedosyt.

 • Awatar

  Druga część cyklu Millenium Stiega Larssona opisuje dalsze dzieje SaLander i Blomkvista. Może nie trzyma tak wysokiego poziomu jak część pierwsza, ale nadal wciąga jak przysłowiowe bagno. Dobrze napisana, pomimo obojętości "nie przegadana" - kawał dobrej kryminalnej literatury. Moim zdaniem zasługuje na mocne 4*

 • Awatar

  Kontynuacja części pierwszej. Salander powraca do Szwecji Lisbet. Dociekliwość dziennikarzy Milennium zmusza ją do zmierzenia się ze swoją przeszłością...Intrygująca wbijająca w fotel książka ....
  Obowiązkowa lektura

 • Awatar

  Kiedy czytelnik kończy lekturę pierwszego tomu cyklu "Millenium" musi wręcz jak najszybciej wziąć na warsztat kolejny z tomów, zatytułowany "Dziewczyna, która igrała z ogniem" Cały cykl stworzony jest w taki sposób, aby potencjalny odbierać, nie zdążył wziąć głębszego oddechu i niczym narkoman na głodzie, popędził do księgarni czy biblioteki po dalszą część zawiłych przygód poznanych wcześniej świetnych bohaterów.
  Drugi tom "Millenium" nie ustępuje w niczym pierwszemu a ja nazwałbym go bardziej sensacyjnym niżeli kryminalnym. Bohaterowie dopracowani są w jeszcze dokładniejszy sposób a sama Lisbeth Salander staje się wręcz idolem, którego wiele osób chciałoby naśladować. Akcja ze strony na stronę tylko przyspiesza, przybierając formę złożonej, choć momentami nieprawdopodobnej fabuły. Powoduje to u czytelnika przysłowiowy zawrót głowy i pcha go coraz głębiej w niesamowitą przygodę. Choć chce się jak najszybciej poznać zakończenie jakie autor przygotował w tym tomie, ma się jednak świadomość, że obcuje się z czymś niesamowitym i świadomie opóźnia czytanie. Mając świadomość, że cykl ten zawiera tylko trzy tomy, należy delektować się jego formą i treści, bo po jego zakończeniu, pozostanie tylko pustka.
  Ocena" 6/6

Warto zerknąć