ebook Grimm City: Wilk!
3.36 / 5.00 (liczba ocen: 1020)

Grimm City: Wilk!
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.14
19.14 złpremium: 11.48 zł Lub 11.48 zł
23.15 zł
27.12 zł
31.89 zł Lub 27.11 zł
31.90 zł
21.37 zł
22.24 zł
23.48 zł
25.83 zł
25.87 zł
27.12 zł
27.75 zł
28.71 zł
29.00 zł
31.90 zł
31.90 zł z kodem: 21.90 zł
Inne proponowane

Jakub Ćwiek powraca! Tym razem autor „Chłopców” funduje nam gorzki i brutalny kryminał noir, którego akcja rozgrywa się w świecie inspirowanym amerykańskim podziemiem przestępczym lat 20. i 30. W mieście, w którym rządzi strach i… opowieść. W mieście, w którym nie wybacza się błędów...

Ponura, spowita obłokami tłustej czerni metropolia to miejsce, gdzie o sprawiedliwość równie trudno, co o bezchmurne niebo. Zbudowane na ciele olbrzyma, napędzane jego smolistą krwią i odłamkami węglowego serca trwało w dawno ustalonym porządku. Do teraz. Na przestępczą scenę wkracza właśnie bezkompromisowo Nowy Gracz, a oficer policji Wolf zostaje brutalnie zamordowany we własnym domu. Czy te fakty się łączą? I czy czerwony płaszcz z kapturem zaobserwowany u głównej podejrzanej w sprawie zabójstwa czyni ze sprawy zbrodnię na tle religijnym?
Przyznaj, spodziewasz się baśni, ale... w tej opowieści gorycz i przemoc połączą się w jedno...

Grimm City: Wilk! od Jakub Ćwiek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie dawniej, niż kilka tygodni temu narzekałem, że zaczynam mieć przesyt kryminałów. Po lekturze kilkunastu kryminalnych historii z rzędu, można właściwie o każdej porze dnia i nocy wyrecytować zgrubny scenariusz, który będzie wspólny dla nich wszystkich. Oczywiście prawie w każdej pozycji znajdzie się jakiś element wyróżniający, ale umówmy się drodzy Państwo, że około siedemdziesiąt procent objętości większości współczesnych kryminałów to jednak sztampa i czasem tylko odpowiednia zmiana podejścia lub wyjątkowe ‘pióro’ autora, powoduje większy lub mniejszy zachwyt.

W poszukiwaniu odmiany, postanowiłem wziąć do ręki najnowszą książkę Jakuba Ćwieka. Był to ruch o tyle ryzykowny, że nie przepadam ani za komiksami, ani za fantastyką osadzoną poza naszą doczesną rzeczywistością. Okładka natomiast sugerowała, że historia będzie w takim właśnie klimacie.

Po raz kolejny, publicznie, muszę uderzyć się w pierś. Po pierwsze dlatego, że wątpiłem z początku w tę historię, po drugie natomiast, dlatego że kompletnie nie miałem świadomości istnienia Autora i jego bogatej twórczości. Lekcję odrobiłem – poczytałem tu, tam i przyznaję, że jestem głęboko zaintrygowany. Wróćmy jednak do Grimm City.

Miasto Grimm, zbudowane na ciele olbrzyma, korzystające z jego zasobów: oleistej krwi i odłamków serca. Ciemne, mroczne, skorumpowane, niebezpieczne i wiecznie tonące w mroku duszących i lepkich kopalnianych wyziewów. Grimm to miejsce, które upodobały sobie szpetne gęby rodzinnych gangów oraz podłe i przekupne dusze stróżów prawa. Cała reszta społeczeństwa zwyczajnie próbuje jakoś w tym mieście przetrwać.

Na tak skonstruowanej bazie toczy się historia serii brutalnych morderstw taksówkarzy, o które podejrzewany jest tak zwany nowy gracz na tej gangsterskiej szachownicy. Nikt jakoś specjalnie nie garnie się do rozwiązania tej sprawy, aż do momentu, gdy ginie funkcjonariusz policji o nazwisku Wolf, a główną podejrzaną staje się eteryczna dziewczyna ubrana w płaszczyk z… czerwonym kapturkiem.

W ten sposób Autor zgrabnie łączy kryminał noir z baśniowym światem wykreowanym przez braci Grimm.

Trzeba przyznać, że historia jest naprawdę dobra, logiczna i spójna. Klimat wytworzony przez Ćwieka jest kompletnie unikalny i choćby ze względu na ten fakt, polecam wszystkim przeczytać tą książkę. Ta powieść wciąga, oblepia i dusi nie pozwalając się od niej oderwać. Jestem również pełen zachwytu dla języka jakim posługuje się Autor. W przeciwieństwie do książek, które bazują na dialogach, Ćwiek skupia się na obrazowaniu rzeczywistości. Dialogów, jak na kryminał jest stosunkowo mało, za to są dokładnie przemyślane i świetnie osadzone w “przestrzeni” powieści. Kolejnym plusem są bohaterowie. Dawno nie widziałem tak dobrze wykreowanych postaci, przy czym Mortimer jest w mojej ocenie postacią absolutnie wybitną.

Gorąco polecam tą książkę każdemu, choćby tylko w ramach poszerzania własnych horyzontów.

Ocena: 4+/6
©PanCzyta.pl
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć