ebook Ślepy trop
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 31) Ilość stron (szacowana): 416

Ślepy trop
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.95
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
13.95 zł
25.95 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
21.48 zł Lub 19.33 zł
25.11 zł Lub 22.60 zł
27.90 zł
21.70 zł
21.76 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

William Wisting mierzy się z kolejnym skomplikowanym zadaniem kryminalnym. By rozwiązać tajemnicę sprzed lat, będzie musiał złamać koleżeńską solidarność i podważyć zaufanie do instytucji, którą sam reprezentuje... Obsypana pochwałami powieść norweskiego pisarza, który zna środowisko przestępcze od podszewki.

Samotna matka, Sofie Lund, przeprowadza się z roczną córeczką Mają do domu, który odziedziczyła po dziadku, trudnym w kontaktach człowieku, od lat pozostającym w kręgu zainteresowania policji. Sofie postanawia wynająć firmę sprzątającą, aby wyrzucić z domu wszystkie pamiątki po krewnym, o którym najchętniej jak najszybciej by zapomniała. Pozostaje po nim tylko sejf, przytwierdzony na stałe do podłogi w piwnicy.
W sejfie leży coś, co zaskoczy nie tylko Sofie Lund, ale też wszystkich pracowników komendy policji w Larviku. Tajemniczy przedmiot doprowadzi do ponownego otwarcia sprawy, która od dawna nie daje spokoju Williamowi Wistingowi.
Wisting dostrzega wreszcie możliwe rozwiązanie, nić, po której można spróbować dojść do kłębka. Aby tego dokonać, będzie musiał złamać koleżeńską solidarność i podważyć zaufanie do instytucji, którą sam reprezentuje.

„Jørn Lier Horst oddaje w nasze ręce swoją najnowszą powieść kryminalną «Ślepy trop» – jedną z najlepszych, jaka wyszła spod pióra byłego policjanta” – Svein Gjeruldsen, „Tvedestrandsposten”

„Merytoryczna dokładność i wiarygodność w powieściach kryminalnych Jørna Liera Horsta wynosi je wysoko ponad przeciętną” – Torbjørn Ekelund, „Dagbladet”

„Klasyczny kryminał w najlepszym stylu” – Eva Myklebust, „Fædrelandsvennen”

„Cóż, jedna z absolutnie najlepszych książek Horsta. A to już mówi całkiem sporo” – Tarald Aano, „Stavanger Aftenblad”

 
Ślepy trop od Jørn Lier Horst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Niewiele jest cykli książkowych, do których systematycznie powracam. Szczególnie jeśli poszczególnych tomów jest więcej niż cztery. Trochę inaczej jest w przypadku serii o Williamie Wistingu. Ślepy trop to bowiem dziesiąta już część tej serii i nadal czekam na więcej. Z każdą książką Horst jest jeszcze lepszy. Mam nadzieję, że tak będzie nadal.

Sofie Lind po dziewiętnastu latach powraca w swoje rodzinne strony, mimo że swojego czasu przyrzekła sobie, że nigdy tego nie zrobi. Teraz razem ze swoją maleńką córeczką planuje zamieszkać w domu odziedziczonym po Starcu, wokół którego od wielu lat toczą się różne śledztwa. Przed przeprowadzką chce oczyścić dom ze wszystkich jego rzeczy. Nie jest to takie proste, ponieważ w jednym z pomieszczeń znajduje się pancerny sejf. Gdy udaje się go wreszcie otworzyć, kobieta odkrywa coś co może rzucić nowe światło na niewyjaśnioną od lat sprawę. William Wisting wraz z policjantami musi wznowić dochodzenie sprzed lat. Czy po tak długim czasie uda mu się odkryć prawdę?

Jorn Lier Horst jeszcze w roku 2013 pracował jako szef wydziału śledczego Okręgu Policji Vesfold. Postanowił jednak odejść z pracy i zostać pisarzem. Poszło mu całkiem nieźle sądząc po rzeszy fanów oraz sprzedaży idącej w miliony egzemplarzy. Horst jako były policjant oddaje w swoich książkach obraz hermetycznego świata śledczych. Czytelnik często może odnieść poczucie jakby sam w tych śledztwach uczestniczył. Ma też dar opisywania fikcji tak, by stawała się niemal prawdziwa. Wszystko w jego książkach wydaje się niezwykle dokładnie przemyślane, zaplanowane, przygotowane jakby z czystą premedytacją. Autor mistrzowsko buduje napięcie. Mało tego on to napięcie utrzymuje na niemal stałym poziomie. Z jednej strony cykl Horsta to w sumie klasyczny kryminał bez zbędnych fajerwerków. Z drugiej jednak jest w nim coś wyjątkowego co niemal zmusza do sięgnięcia po kolejną cześć z cyklu.
Tak więc oddaję Wam recenzję a sama zabieram się za następną część serii Kod Kathariny.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Uwielbiam tego autora. Jest niezawodny.

Warto zerknąć