ebook Dzieci Diuny
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 84282) Ilość stron (szacowana): 437

Dzieci Diuny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 35.02
Audiobook - najniższa cena: 34.57
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
35.02 zł Lub 31.52 zł
35.90 zł
40.40 zł Lub 36.36 zł
44.90 zł
34.55 zł
34.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzeci tom bestsellerowego cyklu „Kroniki Diuny”, który uznany został za jedno z największych osiągnięć literatury SF! Oszałamiające połączenie przygody i mistycyzmu, ekologii i polityki.

Upłynęło dziewięć lat, odkąd oślepiony Muad’Dib ruszył samotnie na pustynię na spotkanie z Szej-huludem. W tym czasie Imperium rządziła jego siostra Alia. Na drodze opętanej regentce wciąż jednak stoją prawowici następcy Paula – Leto i Ganima. Dzieci są też zagrożeniem dla rodu Corrinów, odwiecznego wroga Atrydów, chcącego ponownie zasiąść na Tronie Złotego Lwa.
Bliźnięta, którym również grozi opętanie, podejmują dramatyczną walkę na kilku frontach. Tymczasem na Arrakis pojawia się charyzmatyczny niewidomy Kaznodzieja, który bardzo przypomina ich zmarłego ojca...

Trzeci tom nowego, poprawionego wydania cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: – „Diuna”, – „Mesjasz Diuny”, – „Dzieci Diuny”, – „Bóg Imperator Diuny”, – „Heretycy Diuny”, – „Kapitularz Diuną”.
Najnowszą ekranizację „Diuny”, pierwszego tomu „Kronik Diuny”, wyreżyserował Denis Villeneuve („Blade Runner 2049”, „Sicario”). Autorami scenariusza są Eric Roth („Forrest Gump”), Jon Spaihts („Doktor Strange”) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer („Gladiator, „Incepcja” , „Dunkierka”). W obsadzie znalazły się takie gwiazdy światowego kina, jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

Dzieci Diuny od Frank Herbert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dobra władza nie stoi prawami, tylko przymiotami tych, którzy są u władzy. Machina władzy zawsze posłuszna jest woli tych, którzy nią zawiadują. Przeto najważniejszym elementem władzy jest sposób wyłaniania przywódców.
Dla okrucieństwa nie ma usprawiedliwień, żadnych okoliczności łagodzących. Okrucieństwo nigdy nie równoważy ani nie prostuje przeszłości. Okrucieństwo uzbraja jedynie przyszłość w nowe okrucieństwo. Jest ono samonapędzającą się siłą - barbarzyńską postacią kazirodztwa. Ktokolwiek popełnia okrucieństwo, popełnia również okrucieństwa przez nie zrodzone.
Nawet lojalność, nadmiernie wykorzystywana, zużywa się.
Jeżeli masz zwyciężać - mówił Kaznodzieja - musisz przystosować strategię do celu, jaki
chcesz osiągnąć
Bezsenna noc jest dodatkowym dniem życia.
Zdobywanie wiedzy jest nieustającą przygodą na granicy niepewności.
Zwycięstwo jest nic niewarte, jeśli nie zaspakaja najgłębszych pragnień człowieka.
Sedno radości życia, jego piękna, tkwi w tym, że życie może nas zaskakiwać.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Niezwykla. Tej ksiazki sie nie czyta. Ja sie rozwaza, rozpamietuje i przezywa. Polecam.

  • Awatar

    Książka którą zacząłem "z rozpędu" po poprzedniej i... szybko przeleciała. Może była trochę lżejsza, może nie trzeba było tak się skupiać? W sumie jest to nie ważne - ważne, jest to, że dobrze wiąże się z pozostałymi częściami i dobrze się czyta.

  • Awatar

    trzeci tom, ma kilka wątków. Opisana jest próba przeniesienia czerwi na inne planety alby zdemonopolizować rynek melanżu. Pojawia się także ślepy Kaznodzieja który opisuje przeszłość i przyszłość rodu Atrydów (panującego na Diunie).

Warto zerknąć