ebook Narrenturm
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 24846)

Narrenturm
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 28.90
Audiobook - najniższa cena: 26.90
wciąż za drogo?
29.90 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
28.90 zł
-9% 30.00 zł Lub 27.00 zł
30.00 zł
33.33 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nareszcie jest – „Trylogia Husycka” w ebooku! Oto pierwszy tom fantastyczno-historycznego cyklu, którego akcja rozgrywa się na Śląsku w początkach XV w. Andrzej Sapkowski, autor słynnej sagi o wiedźminie, równie znakomicie czuje się w tej konwencji literackiej.

Głęboka erudycja i dbałość o szczegół w połączeniu z mistrzostwem pióra Andrzeja Sapkowskiego sprawiają, że Śląsk z czasów wojen husyckich ożywa na kartach książki. Główny bohater, Reinmar z Bielawy, zwany Reynevanem, to postać całkowicie odmienna od wiedźmina: uczony zielarz i medyk, młodzieniec nieco naiwny, ale niezwykle sympatyczny. Reinmar nieustannie popada w kłopoty z winy swego romantycznego usposobienia. Zakochany w pięknej Adeli, żonie rycerza Gelfrada de Stercza, musiał ratować się ucieczką, kiedy bracia rycerza przyłapali go in flagranti. Tak rozpoczyna się epicka podróż Reynevana przez ziemie dawnego Śląska szarpanego wojną religijną z husytyzmem. W wędrówce tej Reynevan odwiedza miejsca, które nadal można znaleźć na mapach, spotyka autentyczne postacie historyczne, m.in. Zawiszę Czarnego (którego autor odbrązowił z właściwym sobie przewrotnym humorem), uczestniczy w prawdziwych historycznych wydarzeniach. Ścigany nie tylko przez żądnych zemsty braci Sterczów, ale też przez Inkwizycję, Reynevan trafia w końcu do tytułowego Narrenturmu, czyli Wieży Głupców, średniowiecznego azylu dla obłąkanych czy po prostu myślących inaczej. „Pacjenci” tej instytucji to niezrównana galeria barwnych typów: spotykamy tu m.in. młodego Kopernika, głoszącego pochwałę systemu heliocentrycznego.
Typowe dla Sapkowskiego mistrzowskie połączenie powagi i groteski, wartka akcja, malownicze tło i niezrównane dialogi sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Fantastyczne akcenty wplecione są w tkankę narracji tak umiejętnie, że wydają się integralną częścią historycznej rzeczywistości.

Narrenturm od Andrzej Sapkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nigdy nie należy odwracać się do człowieka ubogiego plecami. Głównie dlatego, że człowiek ubogi może wtedy znienacka walnąć kosturem w tył głowy.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Świetna pierwsza część znakomitej Trylogii Husyckiej, którą polecam każdemu miłośnikowi gatunku fantasy jak i osobom po prostu lubiącym poznawać realne fakty historyczne zgrabnie wkomponowanej w fabułę. Razem ze znakomitym i rzadko spotykanym odniesieniem to realnych miast, wsi i miejsc znajdujących się na historycznym terenie Śląska.

 • Awatar

  Nie da się ukryć, że Narrenturm jest napisany zupełnie inaczej niż saga i opowiadania o Wiedźminie (bo właśnie płynąc na fali wiedźminowej prozy sięgnęłam po tę książkę). Przede wszystkim język jest trudniejszy, mnóstwo wtrąceń - nie tylko po łacinie. Mnogość postaci opisanych lub tylko wspomnianych aż powala na kolana... ale gdy uda się złapać "rytm" to przedstawiana historia wciąga. Reinmara z Bielawy da się polubić, bo potrafi nas rozśmieszyć, rozzłościć i wzbudzić politowanie nadmiernie często pakując się (bardziej lub mniej świadomie) w kolejne kłopoty.

 • Awatar

  Bardzo dobra pozycja, zupelnie inna niz Wiedźmin. Czyta sie lekko, przebija poczucie humoru.
  Polecam zdecydowanie.
  To powieść "historyczna" z elementami fantazy.

Warto zerknąć