Lux perpetua
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 15626)

Lux perpetua
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 30.00
Audiobook - najniższa cena: 29.99
wciąż za drogo?
33.33 zł
33.33 zł Lub 30.00 zł
30.00 zł
33.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzeci tom „Trylogii Husyckiej”. Przed Reynevanem największe chyba wyzwanie – on, medyk i zielarz, idealista i obrońca chorych i cierpiących, musi wcielić się w rolę husyckiego szpiega, dywersanta i zabójcy, by pomścić śmierć swego brata.

Reynevan, główny bohater tomów „Narrenturm” i „Boży bojownicy”, nadal ma kłopoty, ciągle ktoś dybie na jego życie bądź przedstawia mu propozycję nie do odrzucenia. Prześladują go prozaiczni agenci wywiadu oraz siły nieczyste, wcale nie ukrywające swej diabelskiej proweniencji. Ale Reynevan żyje przecież w okrutnych i niebezpiecznych czasach. Na Śląsku i w Czechach, gdy przez ziemie te przetaczały się krucjaty i husyckie wyprawy odwetowe. Gdy nie znano słowa „litość” i z imieniem Boga na ustach wyrzynano tysiące niewinnych. Reinmar wierzy w religijną odnowę, staje po stronie zwolenników Husa, nawet gdy ci dokonują niewiarygodnych zbrodni. Cel uświęca środki. Reynevan chce pomścić śmierć brata. On, medyk i zielarz, idealista i bezinteresowny obrońca chorych i cierpiących, musi wcielić się w rolę husyckiego szpiega, dywersanta, zabójcy i bezlitosnego mściciela. Rozdarty pomiędzy obowiązkiem a głosem serca, stawia wszystko na jedną kartę, byle wyrwać ukochaną z rąk wrogów. On i Jutta to postacie niczym ze średniowiecznego romansu o Alkasynie i Nikoletcie.
„Lux perpetua” godnie wieńczy dzieło mistrza. Jest napisana z rozmachem, z niezwykłą dbałością o historyczny szczegół, z charakterystycznym dla Sapkowskiego humorem i wyczuciem językowym. Wojenne okrucieństwo kontrastuje ze wzruszającymi scenami miłosnymi, losy bohatera splecione z wątkiem wielkiej polityki zmierzają do nieuchronnego, a jednak zaskakującego finału.

Lux perpetua od Andrzej Sapkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Największym zagrożeniem dla Polski są sami Polacy. Zawsze tak było i zawsze tak będzie.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Ostatnia część znakomitej Trylogii Husyckiej, która skłania do refleksji i porusza wiele ciekawych tematów odpowiadających czasom współczesnym. Podsumowując całe 3 tomiszcza można bez wątpienia stwierdzić, że człowiek mógłby zaczytywać się bez końca w dalszych perypetiach Reynevana.

  • Awatar

    Finał Trylogii Husyckiej. Z jednej strony trochę smutno, że tak szybko musimy pożegnać się z Reinmarem z Bielawy. Chociaż z drugiej strony - po przeczytaniu pierwszego tomu pomyślałam, że główny bohater i jego przygody jednocześnie wywołują w czytelniku bardzo różne emocje: śmiech, złość na jego głupotę, współczucie. Natomiast po przeczytaniu tomu drugiego i trzeciego odnoszę wrażenie, że sytuacji do śmiechu było znacznie mniej, a zdarzenia doświadczają naszego Reinmara coraz bardziej i na pierwszy plan wysuwa się żal i współczucie. Często zdarza się, że po przeczytaniu książki lub serii książek czuje się ogromny niedosyt - w tym przypadku przychodzi do głowy myśl, że głównemu bohaterowi chyba już wystarczy tych wszystkich doświadczeń.

Warto zerknąć