ebook Drugie życie pana Roosa
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 1464) Ilość stron (szacowana): 367

Drugie życie pana Roosa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.09
Audiobook - najniższa cena: 26.41
wciąż za drogo?
-23% 23.09 zł Lub 20.78 zł
28.49 zł Lub 25.64 zł
29.99 zł
22.63 zł
23.08 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Ante Valdemar Roos to cichy, 59-letni księgowy. 21-letnia Anna Gambowska właśnie uciekła z ośrodka dla uzależnionych. Ich drogi przecinają się na skutek tragicznego zbiegu okoliczności. To tylko początek akcji wiodącej przez małą leśną chatkę oraz długi ciąg hoteli, moteli i stacji benzynowych gdzieś na drodze między Kymlinge i Maardam. A wszystko przy przejmujących dźwiękach ulubionych piosenek pana Roosa.

Nesser poprzez doskonale sportretowanych bohaterów, w charakterystyczny dla siebie sposób – z odrobiną czarnego humoru – dokonuje wnikliwej krytyki dzisiejszej Szwecji. Demaskuje wszechobecną samotność, pokazuje skutki alkoholizmu, rozwodów i nieobecnych ojców.

Drugie życie pana Roosa to trzecia część cyklu Hakana Nessera o inspektorze Barbarottim, wyrafinowanym sceptyku szukającym czasami wskazówek w Piśmie Świętym. Inspektor Barbarotti ma coraz więcej wątpliwości związanych ze swoją karierą zawodową, a jego życie osobiste obfituje w nieoczekiwane zmiany planów.

Hakan Nesser – jeden z najbardziej znanych szwedzkich twórców kryminałów, autor wielu powieści i opowiadań. Urodził się i wychował w mieście Kumla w środkowej Szwecji, jednak większość dorosłego życia spędził w Uppsali, gdzie do 1998 roku pracował jako nauczyciel, dopóki nie zaczął utrzymywać się z pisania. Największą popularność przyniósł mu jednak części cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. Innym znanym cyklem kryminalnym Nessera jest seria z inspektorem Gunnarem Barbarottim.

Drugie życie pana Roosa od Håkan Nesser możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie to obserwacja bombardujących nas w każdej chwili informacji.
Nasze życie i nasze możliwości są nieograniczone; chodzi tylko o to, żeby to odkryć i zaakceptować. A każdy dzień to prezent.
Wystarczy nazwać to, co się wokół nas dzieje, a zaczynamy widzieć światełko w tunelu.
Tylko ty sam możesz nadać swojemu życiu sens. Jeśli składasz decyzję w ręce innych, to jest to jednak twoja własna decyzja
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    dla mnie najlepsza cześć serii. 5 stars!

Warto zerknąć