ebook Drugie dziecko
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 2159)

Drugie dziecko
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.90
Audiobook - najniższa cena: 22.00
wciąż za drogo?
30.69 złpremium: 19.80 zł Lub 19.80 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
33.00 zł
30.10 zł
33.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Budzący grozę krajobraz, opustoszała farma i krwawa tajemnica sprzed lat! Okrzyknięta „następczynią Agathy Christie” bestsellerowa autorka niemiecka powraca z kolejnym kryminałem!

W sennym, nadmorskim miasteczku w północnej Anglii zostaje w wyjątkowo bestialski sposób zamordowana studentka. Policja drepcze w miejscu, gdyż morderca nie zostawił żadnych śladów.
Parę miesięcy później, w pobliżu samotnej farmy zamieszkałej przez zdziwaczałego wdowca i jego córkę zostaje popełniona kolejna zbrodnia. Tym razem ofiarą pada starsza kobieta.
Ambitna i żądna sukcesu komisarz Valerie Almond za wszelką cenę pragnie złapać sprawcę. Podejrzewa, że klucz do rozwiązania tajemniczych morderstw tkwi w przeszłości rodziny drugiej z ofiar. Nie przypuszcza jednak, że tajemnica będzie sięgać czasów drugiej wojny światowej, kiedy to w miasteczku pojawiło się dwoje dzieci z Londynu. Wszelki ślad po jednym z nich, niedorozwiniętym umysłowo chłopcu, bezpowrotnie zaginął. Co się stało z drugim dzieckiem? Czyżby powróciło teraz jako dorosły mężczyzna, by się okrutnie zemścić? Jaki mroczny sekret ukrywają dziwni mieszkańcy odludnej farmy?

Drugie dziecko od Charlotte Link możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Być może potęgę zła daje się najsilniej odczuć nie wtedy, gdy staniemy wobec samej tylko tępej brutalności, lecz wówczas, gdy brutalności towarzyszy cynizm.
Istnieją chwile, które nas oczarowują, ilekroć wracamy do nich myślami, nieważne, jak wiele czasu upłynęło, nieważne, jak potoczyło się nasze życie.
Lepszy okrutny koniec niż okrucieństwo bez końca...
Każdy z nas musi kiedyś przez coś takiego przejść. Sądziliśmy, ze świat się kończy, by następnie stwierdzić, że kręci się nadal, pewnie i stabilnie.
Kto za mało przebywa z ludźmi z krwi i kości, ten musi się obracać w świecie własnych wyobrażeń"
Istnieją ludzie, którzy uznają samotność za chorobę najgorszą ze wszystkich, gorszą nawet niż śmierć.
Autorka Charlotte Link nie jest mi obca. Bardzo dużo czytelników zachwala jej książki, w tym też moje koleżanki. Sięgając po Drugie dziecko spodziewałam się doskonałego kryminału, może z małym wątkiem obyczajowym. A co mogę powiedzieć teraz, gdy jestem już po lekturze i próbuję jakoś poskładać swoje myśli do kupy?

Postacią, która najbardziej rzuciła mi się w oczy jest Gwen. Jest to niezbyt zaradna, stale trzymająca się ojca kobieta. Mimo powtarzania jej, że powinna coś zrobić ze swoim życiem, ona uparcie trwa u boku swojego ojca. Aż w końcu poznaje Dave'a Tannera, który wkrótce się jej oświadcza. Od początku, gdy tylko się pojawił wiedziałam, że jest z nim coś nie tak. Przecież Gwen nie jest ani ładna, ani jakoś szczególnie sympatyczna.

Poznałam również Loise, która jest po rozwodzie, Jennifer oraz Colina, czyli małżeństwo spędzające wakacje u rodziny Beckettów.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego jeszcze nie wspomniałam o morderstwach z opisu? To dobre pytanie.

Prawda jest taka, że nie chcę Wam przez przypadek czegoś zdradzić. Moim zdaniem te zdarzenia zostały całkowicie zepchnięte na dalszy plan, a główna rola przypadła osobistym dramatom bohaterów.

Jak już wcześniej wspomniałam myślałam, że będzie to kryminał z krwi i kości, ale dostałam dziwną powieść obyczajową z wątkiem kryminalnym. Tak naprawdę dopiero od około trzechsetnej strony zaczęło się dziać cokolwiek wartego uwagi. Czytając męczyłam się okropnie i wcale nie poprawiał tego fakt, że wszystko dookoła wydawało się być ciekawsze od tej książki.

Pierwsze spotkanie z panią Link nie zaliczam do szczególnie udanych. Być może kiedyś jeszcze sięgnę po którąś z jej powieści, ale nie stanie się to prędko.

Ocena: 3+/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2018/02/charlotte-link-drugie-dziecko.html

  W małym angielskim miasteczku komisarz Valerie Almond musi rozwikłać sprawę zabójstwa studentki. Pracuje pod niemałą presją, gdyż w całej okolicy aż huczy od plotek.
  Jakiś czas później na terenie okolicznej farmy odbywa się przyjęcie zaręczynowe córki właściciela, Chada Becketta z bardzo przystojnym mężczyzną. Wszyscy dziwią się cóż Dave Tanner zobaczył w niepozornej, pospolitej Gwen. Podczas przyjęcia długoletnia przyjaciółka domu, Fiona Sales, próbuje zdemaskować narzeczonego kobiety, zarzucając mu chęć przejęcia majątku Beckettów. Jeszcze tej samej nocy starsza pani znika. Później okazuje się, że została zamordowana. Sposób popełnienia zbrodni do złudzenia przypomina zabójstwo Amy Mills, wspomnianej wcześniej studentki. Czy obie morderstwa mają tego samego sprawcę? Czy okolica jest bezpieczna? Podejrzanym o spowodowanie śmierci Fiony staje się automatycznie Dave-miał bowiem oczywisty motyw. Co jednak mógł mieć wspólnego z Amy? Na te pytania musi odpowiedzieć komisarz Almond.
  Po śmierci Fiony, jej bliscy odnajdują plik komputerowy, w którym kobieta opisuje swoje życie. Historia sięga czasów II wojny światowej. Wtedy właśnie Fiona trafiła na farmę Beckettów i poznała największą miłość swego życia-Chada. Razem z nią do domu na wsi został przyjęty Brian Somerville, osierocony, niepełnosprawny intelektualnie, mały chłopiec. Chad i Fiona zaczęli przezywać go „Niktosiem”-jakie to smutne być dla wszystkich nikim. Nawet dla ukochanej Fiony Sales, która była dla Briana wszystkim. Zawsze jej wierzył, ufał. Nawet gdy opuszczając farmę, przyrzekała mu że wróci…po niego…
  Wrócić, wróciła, lecz „Niktosia” na farmie już nie było… Jaki los spotkał chłopca? Czego nie mogła sobie wybaczyć Fiona?
  Czy śmierć kobiety była zapłatą za błędy z przeszłości? Czy jedynie Somerville był jej „ofiarą” ? Może ktoś jeszcze mógł mieć do niej żal? Dave Tanner?
  Tego wszystkiego dowiecie się czytając „Drugie dziecko”. Polecam z całego serca.
  Charlotte Link po raz kolejny genialnie łączy wątki z przeszłości z teraźniejszością bohaterów. A rozwiązanie zagadki okazuje się bardzo zaskakujące.

 • Awatar

  Zastanawiam się, czy moje zauroczenie Charlotte Link mija, czy Drugie dziecko jest faktycznie słabe? Po lekturze słabiutkiego Grzechu aniołów, mówiłem sobie, że to nic, bo to wczesna książka autorki. No, ale ta już nie jest wczesna. Niby wszystko powinno być w porządku, bo fabuła jest pomyślana całkiem zwięźle. Wydarzenia powiązane z czasami II wojny światowej. To coś co lubię. Przerażała mnie jednak naiwność postępowania bohaterek tej książki, ich tok rozumowania. Nie wiem, czy w świecie Charlotte Link kobiety faktycznie są tak naiwne? W moim nie. Nie wciągnęła mnie ta pozycja i od czasu do czasu zerkałem ile stron pozostało mi do końca. Chciałem szybko zakończyć to spotkanie.

Warto zerknąć