Rewizja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.78 / 5.00
liczba ocen: 27
cena od: 15.00
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 15.00 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-49% 15.00 zł
23.54 zł
23.92 zł
24.52 zł
28.31 zł
Pozostałe księgarnie
29.90 zł
-24% 17.94 zł
22.43 zł
23.92 zł
23.92 zł
25.12 zł
25.41 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
Opis:

Kontynuacja bestsellerowej Kasacji i Zaginięcia!

Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy…

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.

Recenzje blogerów
Są takie książki, które wciągają czytelnika od samego początku. Zdarza się jednak, że pomimo tego, iż powieść czytało nam się bardzo dobrze i świetnie się przy niej bawiliśmy – ta, po pewnym czasie całkowicie ulatuje z naszej pamięci. Dlaczego?

Rewizja Remigiusza Mroza jest dla mnie dość specyficzną książką. Nie chodzi mi o treść, sposób narracji, czy rozwinięcie akcji i oczywiście zaskakującego zakończenia. Powieść przeczytałam w kilka godzin i założę się, że gdybym zrecenzowała ją tego samego dnia, kiedy ją skończyłam – moja ocena byłaby zgoła inna. Ponownie Chyłka i Zordon muszą spełniać swe zawodowe obowiązki, broniąc człowieka, któremu ubezpieczyciel odmawia wypłaty pieniędzy, argumentując, że rzekomo to pogrążony w żałobie mężczyzna zamordował swoją rodzinę. Problemy nawarstwiają się, a sprawa z każdym dniem staje się coraz bardziej zawiła.

Pewnych rzeczy po prostu się nie wybacza. Czy Hitlera by oszczędzono, gdyby nie zabił się w tamtym bunkrze i dzień po podpisaniu kapitulacji stał się dobrym człowiekiem? Nie, podobnie jak nie powinno się wybaczać ojcom, którzy z życia swoich córek zrobili holocaust.

Przed napisaniem tej recenzji postanowiłam ponownie przeanalizować sobie tą książkę, by nie pominąć niczego istotnego. W Rewizji występuje wątek kulturowy. Jest to właściwie główny trzon, na którym opiera się akcja książki Remigiusza Mroza. Pomysł na fabułę muszę pochwalić, ponieważ szybko wciągnęłam się w tę historię. Myślę jednak, że powieść ta nie jest tak dobra jak poprzednie tomy tej serii. Dlaczego? Otóż wkradła się tutaj pewna schematyczność. Mniej więcej wiemy, w których momentach książki akcja rozwija się szybciej i gdzie może dojść do przewidywanego zwrotu akcji. Plusem jest to, że pomimo tego, iż domyślam się gdzie może mnie coś zaskoczyć – nadal nie wiem CO może mnie zaskoczyć.

Weszła do domu i odłożyła wódkę do szafki. Wystarczy na jeden dzień. Czas wziąć się za tequilę.

Postać Joanny Chyłki, choć nadal uważam, że jest to jedna z najlepiej wykreowanych postaci żeńskich w literaturze, tym razem zaczęła mi działać na nerwy. Myślę, że z każdym kolejnym tomem prawniczka nie jest już tą samą niezależną i silną kobietą, choć w tym momencie wiele osób może się ze mną nie zgodzić. Być może w następnych tomach tej serii będzie inaczej i Chyłka wróci do formy. W książce ponownie dominuje niespodziewane zakończenie, jednak tym razem jest to dla mnie odrobinę za mało. O ile po przeczytaniu tej książki, męczyłam znajomych, by koniecznie po nią sięgnęli – tak, teraz myślę, że moja fascynacja książką, była zbyt duża i potrzebuję chwili odpoczynku od książek Remigiusza Mroza.

Ocena: 3/6
©Marionetka Literacka
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Muszę przyznać, że tradycyjnie książki o parze adwokatów czyta się przyjemnie i błyskawicznie. Największym atutem tej serii tradycyjnie są bohaterowie i dialogi. Muszę przyznać, że bardzo lubię sarkazm Chyłki i podziwiam z jakim wdziękiem stacza się po równi pochyłej w swoim życiu:)) Historia opowiedziana w książce? Zapewne nie będę jej pamiętał za kilka tygodni, a rozwiązanie zagadki morderstwa jest najsłabszym elementem tej książki.

 • Awatar

  Inna od poprzednich książek, ale nadal trzymająca poziom. Mecenas Chyłka staje sie bardziej ludzka - nadal maszyna z uporem dążąca do zwycięstwa, ale posiadająca ludzkie słabości. Trudna tematyka, bo kwestia Romów w Polsce rozpala wiele emocji. Może dlatego nie podoba się niektorym czytelnikom- temat już nie taki lekki i przyjemny z fajnym, spektakularnym zakończeniem jak poprzednie części cyklu. Jednak nadal bardzo warto.

 • Awatar

  Najgorsza z serii.

 • Awatar

  No, no!
  Aaallle!

  Znowu trudna sprawa, znowu zaskakujące rozwiązanie. I znowu przede wszystkim na koniec rozbudzona ciekawość co będzie dalej?!?!

  A tak, to Chyłka na lekkim rauszu, Chyłka nieźle wstawiona, Chyłka narąbana, Chyłka nieprzytomna... i praktycznie w każdym z tych stanów świetny prawnik. Co prawda trochę trudno mi uwierzyć, że sędziowie znosiliby taki stan pani adwokat na sali ale... to Chyłka!

  Zordon przeżywający katusze: kariera czy moralność? Kasa czy lojalność? Wylot na bruk czy przyjaźń?

  Chudzielec Kormak, z tomu na tom coraz bardziej włączony w akcję, tutaj mimo, że w fizycznym oddaleniu nadal zadziwia umiejętnościami. I w związku z kolejną, nieoczekiwaną zmianą miejsc mam nadzieję na jego powrót. No przecież Anka z Recepcji czeka

 • Awatar

  Zdążyłem do tej pory zostać wiernym fanem Mroza, to 5ta jego powieść, którą przeczytałem. Dwie pierwsze Chyłki były super, 2 Forsty nieziemskie a ta była.... słaba? Chyba tak. Kiepski pomysł na fabułę, brak słynnego mrozowego zakończenia wgniatającego w fotel, jedynie zapowiedź kolejnej części.. Być może autor chce zrobić sagę o Zordonie i Chyłce. Dla mnie jednak kluczowym elementem była to nieopisane uczucie pomiędzy nimi, więź, której tutaj zupełnie zabrakło. Do poprawki w kolejnej części. Tylko dla wiernych fanów.

Inne proponowane
Warto zerknąć