ebook Dotyk
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 378)

Dotyk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.11
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
24.11 zł Lub 21.70 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
24.61 zł
25.12 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)

Lara Blair, wybitny chirurg, właścicielka firmy specjalizującej się w tworzeniu sprzętu umożliwiającego przeprowadzanie nowatorskich operacji, szuka rozwiązania skomplikowanego problemu medycznego. Poznaje Andrew Jonesa, niegdyś genialnego chirurga, który obecnie z tajemniczych przyczyn nie operuje pacjentów. Mikroskopijne rzeźby, precyzyjnie wykonane przez doktora przy użyciu sprzętu chirurgicznego, świadczą jednak o tym, że nadal jest on obdarzony dającym życie Dotykiem. Lara usiłuje namówić doktora Jonesa na współpracę. Poznaje jego sekret. Sama również nosi w sobie tajemnicę…

Piękna i ciepła opowieść o miłości, która potrafi przezwyciężać nawet największe przeszkody.

Informacja o autorze 

Randall Wallace jest scenarzystą, reżyserem, producentem i twórcą piosenek. Za scenariusz do filmu Braveheart – Waleczne Serce otrzymał nominację do Oscara. Inne jego filmy to m.in. Pearl Harbor, Byliśmy żołnierzami, Człowiek w żelaznej masce i Niezwyciężony Secretariat.

Nagrody i wyróżnienia:

2012 – finał Christy Award

Dotyk od Randall Wallace możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  „Dotyk” Randalla Wallace’a to powieść będąca niemal gotowym filmowym scenariuszem. I nic dziwnego, bo autor to często nagradzany scenarzysta, znany z takich filmów jak: „Waleczne serce”, „Byliśmy żołnierzami”, „Człowiek w żelaznej masce”.
  Gdy czyta się tę książkę, przed oczyma przesuwają się barwne obrazy – niczym kadry z filmu.

  Główni bohaterowie, wybitny chirurg Andrew Jones oraz ambitna lekarka, właścicielka firmy tworzącej nowoczesny sprzęt medyczny, Lara Blair, to para, która wydaje się w żaden sposób do siebie nie pasować. Każde z nich skrywa głęboką tajemnicę, podchodząc do nowych znajomości podejrzliwie i z dystansem. Lara marzy o wynalezieniu precyzyjnego urządzenia umożliwiającego neurochirurgiczne operacje, Andrew nie operuje od kilku lat – zamiast pracy przy stole chirurgicznym woli wykładać, uczyć młodszych od siebie i …tworzyć miniaturowe rzeźby, które są w stanie przejść przez ucho igielne i w pełni można je podziwiać jedynie pod mikroskopem. Ona jest zdeterminowana, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, poświęca się swojej pracy z całkowitym oddaniem i kosztem prywatnego życia, on jest wyciszony, nie zależy mu na karierze i pieniądzach, lecz na pomaganiu innym, najchętniej w oddalonej od cywilizacji przychodni zdrowia, z którą jest związany emocjonalnie.
  Co musi się stać, by tych dwoje ludzi znalazło wspólny cel? By zaczęli się rozumieć i wspierać? By odkryć odpowiedź na te pytania, trzeba uzbroić się cierpliwość. Warto to zrobić, bo rozwiązanie zagadki okazuje się intrygujące i zaskakujące.

  Na uwagę na pewno zasługuje też pomysłowe połączenie tematów medycznych z elementami sztuki i religii. Tytułowy „Dotyk” wyraźnie nawiązuje do „Stworzenia Adama”, czyli fragmentu monumentalnego fresku na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej, autorstwa Michała Anioła.

  „Dotyk” to piękna, wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, oddaniu… O tęsknocie, wyrzutach sumienia, walce z samym sobą i z przeszłością… O poszukiwaniu sensu życia, zawodowych pasjach, o prawie do szczęścia, nawet jeśli wydaje się, że wszystko wokół sprzysięga się przeciw temu…
  Całość czyta się z napięciem i emocjami, które rosną wraz z odkrywaniem prawdy o bohaterach. Mimo iż momentami powieść jest smutna i przejmująca, zawiera też dużą dawkę optymizmu, głosi wiarę w człowieka i w lepszą przyszłość. I na długo zapada w pamięć.
  BEATA IGIELSKA

Warto zerknąć