ebook Dotyk
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 378)

Dotyk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.92
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.99 zł
25.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)

Lara Blair, wybitny chirurg, właścicielka firmy specjalizującej się w tworzeniu sprzętu umożliwiającego przeprowadzanie nowatorskich operacji, szuka rozwiązania skomplikowanego problemu medycznego. Poznaje Andrew Jonesa, niegdyś genialnego chirurga, który obecnie z tajemniczych przyczyn nie operuje pacjentów. Mikroskopijne rzeźby, precyzyjnie wykonane przez doktora przy użyciu sprzętu chirurgicznego, świadczą jednak o tym, że nadal jest on obdarzony dającym życie Dotykiem. Lara usiłuje namówić doktora Jonesa na współpracę. Poznaje jego sekret. Sama również nosi w sobie tajemnicę…

Piękna i ciepła opowieść o miłości, która potrafi przezwyciężać nawet największe przeszkody.

Informacja o autorze 

Randall Wallace jest scenarzystą, reżyserem, producentem i twórcą piosenek. Za scenariusz do filmu Braveheart – Waleczne Serce otrzymał nominację do Oscara. Inne jego filmy to m.in. Pearl Harbor, Byliśmy żołnierzami, Człowiek w żelaznej masce i Niezwyciężony Secretariat.

Nagrody i wyróżnienia:

2012 – finał Christy Award

Dotyk od Randall Wallace możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  „Dotyk” Randalla Wallace’a to powieść będąca niemal gotowym filmowym scenariuszem. I nic dziwnego, bo autor to często nagradzany scenarzysta, znany z takich filmów jak: „Waleczne serce”, „Byliśmy żołnierzami”, „Człowiek w żelaznej masce”.
  Gdy czyta się tę książkę, przed oczyma przesuwają się barwne obrazy – niczym kadry z filmu.

  Główni bohaterowie, wybitny chirurg Andrew Jones oraz ambitna lekarka, właścicielka firmy tworzącej nowoczesny sprzęt medyczny, Lara Blair, to para, która wydaje się w żaden sposób do siebie nie pasować. Każde z nich skrywa głęboką tajemnicę, podchodząc do nowych znajomości podejrzliwie i z dystansem. Lara marzy o wynalezieniu precyzyjnego urządzenia umożliwiającego neurochirurgiczne operacje, Andrew nie operuje od kilku lat – zamiast pracy przy stole chirurgicznym woli wykładać, uczyć młodszych od siebie i …tworzyć miniaturowe rzeźby, które są w stanie przejść przez ucho igielne i w pełni można je podziwiać jedynie pod mikroskopem. Ona jest zdeterminowana, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, poświęca się swojej pracy z całkowitym oddaniem i kosztem prywatnego życia, on jest wyciszony, nie zależy mu na karierze i pieniądzach, lecz na pomaganiu innym, najchętniej w oddalonej od cywilizacji przychodni zdrowia, z którą jest związany emocjonalnie.
  Co musi się stać, by tych dwoje ludzi znalazło wspólny cel? By zaczęli się rozumieć i wspierać? By odkryć odpowiedź na te pytania, trzeba uzbroić się cierpliwość. Warto to zrobić, bo rozwiązanie zagadki okazuje się intrygujące i zaskakujące.

  Na uwagę na pewno zasługuje też pomysłowe połączenie tematów medycznych z elementami sztuki i religii. Tytułowy „Dotyk” wyraźnie nawiązuje do „Stworzenia Adama”, czyli fragmentu monumentalnego fresku na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej, autorstwa Michała Anioła.

  „Dotyk” to piękna, wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, oddaniu… O tęsknocie, wyrzutach sumienia, walce z samym sobą i z przeszłością… O poszukiwaniu sensu życia, zawodowych pasjach, o prawie do szczęścia, nawet jeśli wydaje się, że wszystko wokół sprzysięga się przeciw temu…
  Całość czyta się z napięciem i emocjami, które rosną wraz z odkrywaniem prawdy o bohaterach. Mimo iż momentami powieść jest smutna i przejmująca, zawiera też dużą dawkę optymizmu, głosi wiarę w człowieka i w lepszą przyszłość. I na długo zapada w pamięć.
  BEATA IGIELSKA

Warto zerknąć