ebook Art & Soul
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 4434)

Art & Soul

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Nowa powieść autorki „Kochając pana Danielsa” W szkole średniej byłam młodą, niepozorną artystką. Nie zauważano mnie. Pomijano. Olewano. Teraz jestem Arią Watson... „Tą” dziewczyną. Jedna zła decyzja i zostałam zauważona – przypięto mi etykietkę puszczalskiej. Zostałam zdzirą. Śmieciem. I już nigdy nie będę niewidzialna. Szczególnie dla Leviego Myersa. Był dziwnym chłopakiem o pięknej duszy, który zaakceptował i zrozumiał ukrytą w moim wnętrzu zbolałą dziewczynę. Nie planowałam się zakochać. Jednak czy mogłam oprzeć się jego obietnicom? Przebaczeniu? Przyszłości, o której już prawie przestałam marzyć? Byliśmy rozbici. Poznaczeni bliznami. Byliśmy dziwni i piękni zarazem. Byliśmy dwiema zagubionymi duszami, które trzymały się jedynej rzeczy mogącej je spoić. Siebie nawzajem.

Art & Soul od Brittainy C. Cherry możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kiedy otwieram powieści Brittainy C. Cherry już wiem, że moje serce zostanie przeżute i wyplute. Dlaczego nadal to sobie robię? Ponieważ jej pióro przyciąga mnie jak magnes i działa jak narkotyk. Uwielbiam jej historie, postaci, fabułę, całą gamę emocji, których mi dostarcza.

Art & Soul to historia o dwóch nastolatkach. Poznajemy Leviego, który przenosi się do Wisconsin, aby zamieszkać z nieobecnym ojcem i jednocześnie uciec od problematycznej matki. Poznajemy też Arię, która wyróżnia się na tle innych nastolatek, bo ukrywa pewien sekret. Ta dwójka poznaje się w dość nietypowej sytuacji i już nie będzie potrafiła się rozstać.
Ta książka mogłaby być ckliwa, nijaka. Ale autorka jak zwykle bardzo się postarała. Motyw niewidzialnej dziewczyny, która zostaje zauważona przemawia do mnie. Podobało mi się to w jaki sposób autorka pokazuje nastoletnią miłość, która przeradza się w coś poważnego, głębokiego i dojrzałego. Levi jest niezwykły i każda czytelniczka od razu się w nim zadurzy. A Aria… hmmm… to taka nietypowa dziewczyna, w której każda z nas znajdzie cząstkę siebie.

Brittainy porusza tutaj dość trudne tematy, między innymi chorobę psychiczną. Doceniam, że była w stanie uchwycić rzeczywistość osób chorych umysłowo bez lekkomyślności, ani też nadmiernej uwagi. Pokazała również, jak zaburzenia psychiczne wpływają na rodzinę. Opisy rozrywają duszę i chwytają mocno za serce. Ale koniec końców gdzieś tam w środku jest malutkie światełko.

Art & Soul to niezwykła książka z cudownymi bohaterami i zaskakującą fabułą. Zresztą jak większość książek autorki.

Ocena: 5/6

©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  * „ Jesteśmy arcydziełem stworzonym z dwóch samotnych dusz”

  Twórczość Brittainy C. Cherry była mi do tej pory nie znana,choć teraz kiedy przeczytałam drugą wydana na polskim rynku wydawniczym książkę tej autorki „Art & Soul” ogromnie żałuję,że do tej pory nie sięgnęłam po „Kochając Pana Danielsa”,co muszę jak najszybciej nadrobić. Dziś jednak chcę zachęcić Was po sięgnięcia właśnie po „Art & Soul”ponieważ jest to książka,która poruszy nawet najbardziej zatwardziałe serca. Muszę przyznać,że kiedy rozpoczęłam lekturę nie wywarła ona na mnie wielkiego wrażenia wydając mi się schematyczną,Ale już po kilku stronach moje odczucia uległy zupełnej zmianie. Nie mogłam oderwać się od czytania jednocześnie nie mogąc poradzić sobie z targającymi mną emocjami. Łzy cisnęły mi się do oczu,a wzruszenie ściskało gardło. A samo zakończenie wywołało bunt,który przerwał tamę moich emocji wywołując spazmatyczny szloch.
  Cała ta gama uczuć bardzo zaskoczyła mnie samą,gdyż jest to książka adresowana do młodzieży, a ja już od dłuższego czasu niestety nie należę do tej grupy wiekowej. Potwierdza to jedynie fakt,że książek nie należy szufladkować.
  Mam nadzieję, że już sam wyraz moich wrażeń jakie wywarła na mnie ta niezwykła książka przekonał Was moi kochani do sięgnięcia po nią. Gdyby jednak jeszcze ktoś miał wątpliwości czy na pewno jest to aż tak zachwycający utwór jestem przekonana,że zarys fabuły pozbawi Was ich ostatecznie.

  Na kartach powieści poznajemy nastolatkę,której życie zmienia się diametralnie za sprawą jednej nieprzemyślanej decyzji. Dziewczyna zachodzi w ciąże .Od teraz już nic nie jest takie jak było. Rodzice się kłócą,brat jej unika siostra z niej kpi,a ojciec nienawidzi. Jakby tego było mało w szkole rówieśnicy są bezlitośni. Jak do tej pory nasza bohaterka pozostawała niezauważaną przez koleżanki i kolegów. Rozchodząca się lotem błyskawicy plotka o ciąży Ari przysparza jej ogromnej sławy jednak nie takiej jakiej ktokolwiek z nas mógłby sobie życzyć. Aria czuje się zagubiona i samotna. Do czasu aż poznaje Levi'ego chłopaka,który w szkole budzi zachwyt i podziw niemalże wszystkich dziewczyn w szkole. Każda marzy o tym by Ten zwrócił uwagę właśnie na nią. Jednak ku zazdrości innych Levi zaprzyjaźnia się z Arią. Nie ocenia jej,nie krytykuje akceptuje taką jaka jest. Z czasem okazuje się,że ten z pozoru wesoły,czarujący młody mężczyzna też nie ma w życiu łatwo,a postawa,którą prezentuje to tylko maska skrywająca samotność i ból jakiego doświadcza każdego dnia. Przy Arii wszystko jest inaczej. Będąc ze sobą oboje nie muszą niczego udawać,ukrywać. Mogą wreszcie być sobą i pozwolić sobie na ból, strach i śmiech przez łzy.
  Art i Levi to dwie pokrewne dusze które połączone na trudnej drodze życia tworzą arcydzieło. Oboje są do siebie bardzo podobni. Zarówno Ona jak i On zmuszeni są bardzo szybko dorosnąć i zmierzyć się z wieloma trudnymi wyborami i decyzjami. Dokonując owych wyborów nie mogą jednak myśleć tylko o sobie. Wykazując się odpowiedzialnością i dojrzałością muszą mieć na uwadze dobro tych których kochają,a więc i wzajemne względem tej drugiej osoby. Przede wszystkim jednak to Aria musi zdecydować,co dla jej dziecka będzie najlepsze.

  Autorka w doskonały sposób ukazała obraz tego,co dzieje się w życiu nastoletniej dziewczyny,która dowiaduje się że będzie matką. To,co dzieje się nie tylko z nią sama ale również z jej rodziną. Jak bardzo wszystko się zmienia dla nich wszystkich i jak trudne jest. Aria musi poradzić sobie w sytuacji której nie jeden dorosły nie potrafił by stawić czoła.

  Zachęcam ogromnie do przeczytania „Art & Soul”.Jest to książka o miłości,przyjaźni trudnych decyzjach,relacjach rodzinnych i jeszcze trudniejszych decyzjach. Jeśli chodzi o mnie spotkanie z tą autorką powtórzę już niebawem.
  * Cytat pochodzi z książki.
  Moja ocena to : 10 /10
  Pozdrawiam,
  Agnieszka Kaniuk

Warto zerknąć