Czego najbardziej żałują umierający
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.67 / 5.00
liczba ocen: 839
cena od: 19.50
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 19.50 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-34% 19.50 zł
23.99 zł
24.59 zł
24.90 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
29.99 zł
23.98 zł
23.99 zł
24.89 zł
25.49 zł
26.99 zł
27.00 zł
27.89 zł
29.99 zł
29.99 zł
Opis:

A ty, czego byś żałował przed śmiercią?

Nigdy nie jest za późno na zmiany.

Po latach niesatysfakcjonującej pracy Bronnie Ware postanowiła odmienić swój los. Znalazła pracę w opiece paliatywnej. Rozmowy z umierającymi zupełnie ją odmieniły. Dzięki nim odnalazła spokój i sens życia. Zrozumiała, że szczęście zależy wyłącznie od nas samych, a nasze wybory mają wpływ na to, czy odejdziemy spełnieni i szczęśliwi.  Swoimi doświadczeniami postanowiła podzielić się z innymi.

Czego najbardziej żałują umierający to książka, która daje nadzieję, uczy współczucia, pokazuje, jak żyć pełnią życia  i osiągnąć wewnętrzną harmonię.

CYTATY:
Konieczność pogodzenia się ze śmiercią kogoś bliskiego to wielkie wyzwanie. To zmienia człowieka.
Wszyscy jesteśmy plastyczni, łatwo dajemy się kształtować. Chociaż możemy myśleć samodzielnie i sami decydować o tym, jak chcemy żyć, środowisko wywiera na nas ogromny wpływ. Robi tak, dopóki nie zaczniemy patrzeć na życie z innej perspektywy, bardziej świadomie.
Wielu umierających myśli także o tym, co im nie pozwoliło osiągnąć spełnienia. Żeby je osiągnąć, trzeba dążyć do prostoty. Trzeba też przestać szukać potwierdzenia własnej wartości w rzeczach materialnych.
Samotność to nie brak innych ludzi. To brak zrozumienia i akceptacji. Miliony ludzi z całego świata doświadczają jej w tłumie.
Podobno więcej wysiłku wkładamy w to, żeby uniknąć cierpienia, niż żeby zrobić sobie przyjemność Dopiero kiedy ból staje się nie do wytrzymania, znajdujemy odwagę, żeby coś zmienić.
Patrzę na ludzi młodszych ode mnie. Są tak zajęci i zabiegani, że nie mają czasu dla siebie i rezygnują z tego, co lubią. W końcu zapominają, kim są. A gdyby spędzali choć odrobinę czasu z przyjaciółmi, pamiętaliby, jacy byli, zanim zostali rodzicami albo dziadkami.
Nie ma nic złego w tym, że człowiek kocha swoją pracę i że chce się jej poświęcić. Ale życie nie składa się tylko z tego. Ważna jest równowaga, zachowanie równowagi.
Człowiek wielu rzeczy nie mówi dlatego, że jest zbyt dumny, z lenistwa albo ze strachu przed odwetem albo upokorzeniem. Szczerość często wymaga odwagi...
Ale lekcje, które mają nam pomóc, niekoniecznie są przyjemne.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć