Domofon
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.50 / 5.00
liczba ocen: 1602
Ilość stron (szacowana): 386
cena od: 21.77
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 21.77 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.77 zł
26.16 zł
27.12 zł
31.89 zł
31.90 zł
Pozostałe księgarnie
22.33 zł
25.50 zł
28.71 zł
28.71 zł
29.00 zł
31.89 zł
Opis:

Warszawskie Bródno. Do paskudnego bloku wprowadza się dwójka młodych – świeżo poślubieni Agnieszka i Robert, którzy przyjechali do stolicy, by zacząć tu nowe, lepsze i pełne świetlanych planów życie. Ich pierwszy dzień w nowym domu nie zaczyna się jednak zbyt zachęcająco – na zalanej krwią klatce schodowej leży człowiek bez głowy...

Mroczny i groteskowy thriller Zygmunta Miłoszewskiego, rozgrywający się w żyjącym własnym życiem ponurym wieżowcu, pełen jest demonicznych postaci, przyprawiających o obłęd wydarzeń i grozy czającej się tuż pod powierzchnią pozornie banalnej rzeczywistości. Przewrotny niczym u Bułhakowa czarny humor, starannie budowana atmosfera, żywe tempo, doskonałe obserwacje z życia osiedlowej społeczności sprawiają, że Domofon łączy w sobie najlepsze cechy horroru, nastrojowej opowieści grozy i barwnej powieści obyczajowej. Jaką tajemnicę kryje straszny blok? Jak zakończy się historia, która zaczyna się niczym koszmar senny, a potem jest tylko gorzej? I jak tu wsiąść po takiej lekturze do windy?

CYTATY:
Ludziom miesza się rzeczywistość z wyobraźnią. Wstydzą się tego, o czym pomyśleli, są dumni z rzeczy, których nie zrobili, kochają tych, których nie znają, i nienawidzą tych, o których tylko słyszeli.
widać bliskość śmierci uwypukla w ludziach cechy dotychczas ukryte.
Nie ma większego lęku niż lęk przed śmiercią dziecka. Akceptujemy swój koniec. Ale końca
kogoś, kto daje naszej krwi i naszej miłości nieśmiertelność, nigdy. To strach wielki, ale słuszny.
Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Cieszę się, że odłożyłam czytanie tej książki na wakacje. Daleko od bloków, wind i domofonów przeczytałam jednym ciągiem, nie mogąc się oderwać, odczuwając mrowienie na plecach ale nie będę mieć lęków...
  Gdybym to czytała zimą, w domu... Ojojoj!!!
  Polecam

 • Awatar

  Nie lubie horrorow. Sensacji ani kryminalow tez nie obdarzam jakims specjalnie cieplym uczuciem. Czytam te gatunki w zasadzie tylk wowczas, kiedy ktos znajomy goraco poleca. Do tej ksiazki podchodzilam troche jak pies do jeza, ale juz od samego poczatku spodobaly mi sie proste polskie dialogi, znajome odnosniki (takiego jobla sie nabywa po latach mieszkania poza granicami naszego pieknego kraju) i prostota. Fabula niekoniecznie przypadla mi do gustu, natomiast bohaterowie jak najbardziej. Wsytraszyc sie nie wystraszylam, koncowke nie bardzo pojmuje swoim ciasnym urozumkiem, ale czytalo sie przyjemnie i to jest jak dla mnie najwazniejsze.

 • Awatar

  Dobrze się stało, że autor po napisaniu Domofonu, wpadł na pomysł zmiany gatunku z horroru na kryminał i wymyślił postać prokuratora Teodora Szackiego. Choć nie uważam, że Domofon to książka zła, to nie przemawiają do mnie jakieś lepkie i czarne substancje, których zadaniem jest mnie przestraszyć. Poza tym, reszta nawet mi się podobała.
  Jednak uważam, że większą popularność autorowi przyniesie kontynuowanie cyklu z prokuratorem Szackim.

Inne proponowane
Warto zerknąć