ebook Domek z piernika
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 1440) Ilość stron (szacowana): 275

Domek z piernika

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Sztokholm. Listopadowy poniedziałek. Zmierzcha, pada śnieg. Mężczyzna siedzi wygodnie w wagonie metra. Zastanawia się, czy widać po nim, że jest szczęśliwy. Czy komuś to przeszkadza?

W środkowej Szwecji w krótkim czasie dochodzi do kilku bestialskich zabójstw. Kiedy inspektor Conny Sjöberg z policji w Hammarby zaczyna podejrzewać, że mogą być ze sobą powiązane, czuje, jak przenika go lodowate zimno. Gdzieś tam czai się człowiek, którym kierują bardzo osobiste motywy i który nie cofnie się przed niczym.

 

Domek z piernika to pierwsza część cyklu o Hammarby, nowej serii kryminałów, pełnej mrożących krew w żyłach intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Pod koniec książki czytelnik pragnie tylko jednego: żeby ta opowieść się nie kończyła. I tak właśnie się dzieje.

 

Carin Gerhardsen urodziła się w 1962 roku w Katrineholm i tam dorastała. Obecnie wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Sztokholmie. Jest matematykiem, pracowała jako konsultantka IT. W wolnym czasie lubi podróżować, rozwiązywać łamigłówki i grać w golfa. Domek z piernika to jej debiut w roli autorki powieści kryminalnych.

 

 

„Pasjonująca, świetnie napisana książka. I choć może się to wydać dziwne – przyjemna. Ciekawe, jak dalej potoczy się ta zajmująca opowieść o Connym Sjöbergu i kilku policjantach z jego posterunku”.

„Dala-Demokraten”

 

„Autorce znakomicie udaje się przełamać utarte schematy związane z tym, co – jak sądzimy – czyni z człowieka przestępcę”.

„Boras Tidning”

„W tej książce jest coś, co sprawia, że brutalność niczym wąż podpełza do nas nieprzyjemnie blisko”.

„Katrineholmskuriren”

Domek z piernika od Carin Gerhardsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  "Domek z piernika" to pierwsza część cyklu z inspektorem Connym Sjöbergiem. Tym razem udało mi się zacząć od pierwszego tomu. Książka ta to kryminał z przesłaniem. Z jakim? Warto przeczytać i sprawdzić do jakich refleksji nas doprowadzi. Na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci.
  Na terenie Szwecji w krótkim czasie dochodzi do kilku bestialskich morderstw. Komisarz Conny Sjöberg z policji w Hammarby jako jedyny znajduje nić łączącą wszystkie ofiary. Wie, że muszą się spieszyć, aby zapobiec kolejnym morderstwom.
  Dość niezwykłą postacią jest policjant Conny ciepły człowiek oddany swojej rodzinie (piątka dzieci i żona), oraz swojej pracy. Ale to nie jedyna ciekawa postać w tej książce.

  Głównym bohaterem jest Thomas – niezauważany przez nikogo czterdziestoczteroletni goniec. Niestety mieszka samotnie, nie ma przyjaciół z nikim się nie spotyka. Wciąż stara się uporać z traumą z dzieciństwa. Pojawia się seryjny morderca, który torturuje a później zabija dzieci z rocznika Thomasa. Czy to on po latach upokorzeń decyduje się na zemstę?
  Bardzo podobały mi się rozbudowane portrety psychologiczne bohaterów. Jak na kryminał przystało – trupów nie zabrakło. Niebawem przeczytam kolejne tomy cyklu, gdyż bardzo podoba mi się twórczość Pani Cariny Gerhardsen.

Warto zerknąć