Dom na wyrębach
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.62 / 5.00
liczba ocen: 1913
Ilość stron (szacowana): 338
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
17.50 zł
13.68 zł
13.78 zł
14.35 zł
17.50 zł
Pozostałe księgarnie
14.00 zł
14.16 zł
14.88 zł
15.75 zł
15.75 zł
15.76 zł
16.63 zł
17.50 zł
17.50 zł
Opis:

Nominacja do Nagrody im. Janusza A. Zajdla i Nagrody „Sfinks”! Sielankowe życie na wsi szybko zmienia się w horror, gdy do wymarzonego domu wkracza nieznana i mroczna siła...

Niejeden z nas marzy o wyprowadzce do własnego domu na wsi. Niektórzy realizują swoje plany. Urzeczywistnił je także bohater powieści „Dom na wyrębach”. Chata z bali, ogień pod kuchenną płytą, cisza za oknami. Idylla? Prawie. Nieznana siła przestawia rzeczy w zamkniętym domu. Mieszkający obok sąsiad okazuje się człowiekiem, „któremu nic nie udowodniono”. Wokół naiwnego mieszczucha zaczyna zaciskać się pętla...
Wartka, trzymająca w napięciu akcja i lekkie pióro autora sprawiają, że książkę trudno odłożyć przed poznaniem jej zakończenia.

CYTATY:
Kto potrafi okiełznać upływające minuty jest panem świata
Życie składa się z chwil. Ulotnych, niezapomnianych, takich których nie chce się pamiętać i takich, które wgryzają się w świadomość nie mając za żadną cenę ochoty jej opuścić.
W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Mój pierwszy kontakt z rodzimą literaturą grozy i od razu był to kontakt udany. Nie jest to może książka, która może przyprawić o ciarki, ale historia jest ciekawa i fajnie napisana - po jej przeczytaniy skuszę się na kolejną książkę S.Dardy. PS. chyba na jakiś czas dołożę kupno domku na odludziu :)))

 • Awatar

  Co można powiedzieć o książce Stefana Dardy? Na pewno to, że jest świetna. Napisana lekkim językiem wciąga coraz bardziej z każdą stroną. Nie jest to krwawy horror w stylu jakiejś masakry piłą mechaniczną lecz w dużej mierze obyczajówka z elementami grozy. Te ostatnie autor umiejętnie dawkuje potęgując tym samym stopień napięcia i tworząc niesamowity klimat. Ciekawi są bohaterowie, dobre zakończenie. To nie jest typ książki, którą po przeczytaniu od razu się zapomina (przynajmniej ja tak miałem). Polecam wszystkim, którzy lubią taką trochę senną, osadzoną mocno w polskich realiach, nostalgiczną ale również napiętą i przerażającą atmosferę podczas czytania. Najlepszą rekomendacją niech będzie to, że po przeczytaniu Domu na Wyrębach, kolejne książki Pana Dardy wylądowały na moim czytniku:)

 • Awatar

  Kto smie twierdzic, ze Polacy nie potrafia pisac powiesci grozy, powinien siegnac po ta ksiazke, zeby przekonac sie, jak bardzo sie myli. I to zasadniczo tyle w temacie.

 • Awatar

  Gdybym miał okazję, wyprowadziłbym się do samotnego domku na wsi. I pewnie zająłbym się fotografowaniem przyrody. Tak sobie kiedyś myślałem. Tylko co bym zrobił, gdybym musiał zmierzyć się z tym „czymś”, z czym zmierzył się Marek Leśniewski, bohater Domu na wyrębach? Na to pytanie nie umiem odpowiedzieć. Zapewne najzwyczajniej w świecie bałbym się. Bałem się, kiedy czytałem, a co dopiero powiedzieć, gdyby przyszło spotkać się z czymś takim, twarzą w twarz. No właśnie. Właściwie powieść Stefana Dardy doprowadziła do tego, że pozostanę w mieście, na swoim miejscu. Najzwyczajniej w świecie, nie zaryzykuję takiego spotkania na odludziu, bo poprzez strony tej powieści poznałem, czym jest strach.

Inne proponowane
Warto zerknąć