ebook Ognisty pocałunek
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 39)

Ognisty pocałunek

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę... Pierwszy tom serii „Dark Elements” dla nastolatek uwielbiających fantasy.

Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed tymi, których kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona.
Dziewczyna poznaje Rotha – wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna wszystkie jej tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce – zwłaszcza kiedy cała ta sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy.
Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawienia się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej szansę na związek z Zaynem… ale także naznaczy ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata.

Ognisty pocałunek od Jennifer L. Armentrout możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wiele słyszałam o tym, że seria Dark Elements jest o wiele lepsza niż seria Lux. Jako że ja przeczytałam cztery tomy tej drugiej serii, postanowiłam sięgnąć i po Ognisty pocałunek. Chciałam poznać twórczość autorki za pomocą zupełnie innej historii. Jak myślicie, książka przypadła mi do gustu?

Główna bohaterka tej powieści, Layla, to jedna z najbardziej irytujących postaci książkowych, jakie tylko istnieją. Na początku myślałam, że będzie to kolejna świetna bohaterka, która potrafi myśleć i nie jest taką ciapą. A jednak...
Layla to dziewczyna, która kompletnie nie myśli. Doskonale wie, że coś złego może jej się stać, ale dalej robi to samo. Ucieka z domu, żeby zrobić coś, co nie z pewnością nie spodobałoby się jej ojcu.
Wiecie, co następuje później? Płacz i zgrzytanie zębów głównej bohaterki, że za karę nie może już wyjść z domu, a ktoś jej bliski jest ranny, bo musiał znów ją ratować.
Brak mi słów.

Ogólnie historia wykreowana przez Jennifer L. Armentrout jest naprawdę wciągająca, mimo pewnego schematu, który się tutaj pojawia. Pod pewnymi względami, Ognisty pocałunek przypominał mi pierwszą część serii Lux, ale nie jest to jakieś bardzo duże podobieństwo.
Dostałam powieść pełną niewiadomych, czyhającego zła, ogromnego napięcia, które nie słabnie nawet na końcu, a to właśnie w książkach lubię najbardziej.

Pomijając denną główną bohaterkę, książka jest naprawdę dobra. Armentrout stworzyła genialną historię, o której nie sposób zapomnieć jeszcze przez długi czas. Z niecierpliwością czekam teraz na możliwość przeczytania kolejnego tomu i mam nadzieję, że będzie on jeszcze lepszy.
No i mam też ciche marzenie, że Layla w końcu zmądrzeje...

Jeśli polubiliście się z Kate i Daemonem oraz ich historią, to z pewnością i ta książka przypadnie Wam do gustu.

Ocena: 5/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć