ebook Dobry Omen
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 339466) Ilość stron (szacowana): 343

Dobry Omen
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 25.78
32.00 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
25.78 zł Lub 23.20 zł
29.77 zł Lub 26.79 zł
30.08 zł 10 zł na konto
25.76 zł
25.92 zł
27.20 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Książka o końcu świata. Nie zastaniemy w niej jednak ani mrocznych wizji upadku, ani przerażających zdarzeń. Nawet apokalipsa opisana jest jak u Pratchetta... z humorem i fantazją. W serialu na podstawie niebiańsko udanej i piekielnie zabawnej powieści występują David Tennant, Michael Sheen, Jon Hamm, Frances McDormand i Benedict Cumerbatch!

Koniec świata jest już blisko! Nadciągają jeźdźcy Apokalipsy, a Antychryst ma zesłać na Ziemię Armagedon. Tymczasem aniołowi Azirafalowi (Michael Sheen) i demonowi Crowleyowi (David Tennant), dwóm przyjaciołom, którzy od tysięcy lat żyją wśród ludzi, perspektywa końca świata zupełnie nie odpowiada. Ruszają więc z misją uśmiercenia Antychrysta, żeby zapobiec katastrofie i uratować świat przed zagładą. Problem w tym, że Antychryst ma ledwie jedenaście lat i jest bardzo miłym chłopcem, z którego rodzice mogą być naprawdę dumni...
W sześcioodcinkowym serialu głosem Niebios i Piekieł przemówi hollywoodzka śmietanka – w roli Boga wystąpi Frances McDormand, a Benedict Cumerbatch zagra Szatana. Jon Hamm pojawi się w roli Archanioła Gabriela. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Anna Maxwell Martin, Josie Lawrence, Jack Whitehall, Adria Arjona, Michael McKean, Miranda Richardson i Nick Offerman.

„Oczywiście najłatwiej zakwalifikować książki Pratchetta do kategorii fantasy. (...) Ale to trop nieco fałszywy. (...) Chyba trafniej byłoby określić jego pisarstwo jako satyrę w magicznym sztafażu. (...) «Świat Dysku» to tylko kostium, w który autor przemienia naszą Matkę Ziemię. Czy może raczej krzywe zwierciadło, które sprawia, iż kula zamienia się w dysk, politycy w magów, lekarze w wiedźmy, przesądy w demony itd. (...) Po co mu ta przebieranka? By bezkarnie i cynicznie naśmiewać się z ludzkiej głupoty? Nie tylko. By pokazać, że nasz świat odarty z maskujących go dekoracji, takich jak demokracja, nauka, postęp, sprawiedliwość, racjonalność czy przekonanie o ludzkim geniuszu, i przeniesiony w inny wymiar staje się nie tylko śmieszny, ale i żałosny. Łącząc tradycję «Władcy Pierścieni» i «Monthy Pytona» otrzymuje groteskową «Historię Ludzkiego Szaleństwa»” – Piotr Sarzyński, „Polityka”

O Autorze:
Terry Pratchett urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield, zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste, że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść „The Carpet People”, a potem kolejne „The Dark Side of the Sun” (1976) i „Strata” (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu „Świat Dysku” – „Kolor magii”. Po ukazaniu się w 1986 roku książek „Blask fantastyczny” i „Mort” Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno liczba wydanych i sprzedawanych książek, jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników – napisał m.in. trylogię dla dzieci „Book of the Nomes” (Księgi nomów). Jej bohaterami są małe istoty pozaziemskie uwięzione na naszej planecie i usiłujące z niej zbiec. Był wielokrotnie nagradzany. W 1994 roku otrzymał British Book Awards. W 1998 roku za zasługi dla literatury mianowano go kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. Był doktorem honoris causa kilku uniwersytetów i jednym z najbardziej wpływowych twórców fantasy – na podstawie jego powieści powstają gry komputerowe, fabularne, komiksy i filmy.

Dobry Omen od Neil Gaiman, Terry Pratchett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Rozczarowanie. Dwóch wspaniałych pisarzy i takie nie wiadomo co. Dotrwałem do 3 rozdziału [to moje drugie podejście do książki]. Nie wciągnęła mnie ani trochę. Mnóstwo filozofii, zero akcji.

 • Awatar

  O tej książce nie mogę powiedzieć nic więcej niż:
  Dwóch mistrzów zabawy słowem i konwencją - czego chcieć więcej. To nie jest zwykła opowieść.

 • Awatar

  Kiedyś ktoś polecił mi tą książkę jako coś, od czego można zacząć znajomość z Pratchettem, jeśli nie chce się od razu wsiąkać w świat Dysku. I chyba warto było - wesoła opowieść, napisana ze swadą, choć czasem sprawiała wrażenie bajeczki dla pięciolatków.

Warto zerknąć