ebook Chcę Cię usłyszeć
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 8702) Ilość stron (szacowana): 456

Chcę Cię usłyszeć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.53
wciąż za drogo?
26.78 złpremium: 17.28 zł Lub 17.28 zł
22.53 zł Lub 20.28 zł
28.80 zł
28.80 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
22.58 zł
23.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Życzenie umierającego ojca. Szokujące samobójstwo męża. Niewytłumaczalne milczenie córki... Opowieść o miłości i rozpaczy, o odwadze i niewypowiedzianym złu, okrytym całunem mrocznej tajemnicy...
 

Obietnica złożona przez Laurę Brandon umierającemu ojcu była prosta: odwiedziny u starszej kobiety, o której wcześniej nie słyszała, a która nie pamięta nic poza odległą przeszłością. Wizyta u Sarah Tolley wydawała się niewielkim poświęceniem. Rzecz jednak w tym, że obietnica Laury skutkuje kolejną śmiercią. Jej męża. Świadkiem samobójstwa była ich pięcioletnia córka Emma, która nie chce o tym mówić... nie chce wcale mówić. Zdruzgotana, gnębiona poczuciem winy Laura kontaktuje się z jedyną osobą, która może być w stanie jej pomóc. Mężczyzną, którego spotkała tylko raz przed sześciu laty. Który nie wie, że jest prawdziwym ojcem Emmy. Próbując spełnić obietnicę daną ojcu i pomóc własnej córce, Laura odkrywa opowieść o miłości i rozpaczy, o odwadze i niewypowiedzianym złu, opowieść okrytą całunem milczenia...
Czy prawda nas wyzwoli? Czy zawsze dotrzymujesz obietnic? A ty co być zrobiła, aby pomóc swojemu dziecku?

„Diane Chamberlain jest południową Jodi Picoult” – Mary Alice Monroe, autorka powieści z listy bestsellów „New York Timesa”

„«Chcę Cię usłyszeć» oferuje napięcie i intrygujące psychologiczne obserwacje” – „Publishers Weekly”

„Jedna z najlepszych współczesnych pisarek” – „RT Books Reviews”

„Diane Chamberlain jest cudownie utalentowaną pisarką! Każda jej kolejna książka to prawdziwy klejnot” – „Literary Times”

„Chamberlain z wielką zręcznością zgłębia naturę zbrodni serca” – „Publishers Weekly”

„Chamberlain z wielkim talentem prowadzi akcję... Bogata narracja, która zasługuje na ważne miejsce w plażowej torbie” – „Kirkus Reviews”

„Odznacza się dramatyzmem i nagłością pociągu, nad którym stracono kontrolę” – „Chicago Tribune”

Chcę Cię usłyszeć od Diane Chamberlain możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ze szczęściem jest tylko ten kłopot, że nigdy nie trwa długo.
Kilka słów wypowiedzianych przed śmiercią może zmienić życie bliskiej osoby. Powodują one lawinę tajemnic, domysłów i poszukiwań - czy da się szczęśliwie z tego wybrnąć?

Laura jest wybitnym naukowcem zajmującym się astronomią. Razem ze starszym o dwadzieścia lat mężem wychowuje córkę, Emmę. Wkrótce na Laurę spada osobista tragedia - jej ojciec umiera. Kobieta towarzyszy mu w ostatnich chwilach i zostaje obarczona przyrzeczeniem. Musi spotkać się ze starszą panią, Sarą Tolley. To nazwisko nic Laurze nie mówi, ale postanawia spełnić dane ojcu przyrzeczenie. Na całą sytuację agresywnie reaguje Ray, jej mąż. Wkrótce rodzinę spotyka kolejne nieszczęście, gdy Ray popełnia samobójstwo, a świadkiem sytuacji staje się pięcioletnia Emma… Radosna wcześniej dziewczynka nagle przestaje mówić, a Laura w walce o powrót dziecka do zdrowia postanawia odnaleźć biologicznego ojca Emmy… Tymczasem odwiedza Sarę Tolley i nie spodziewa się, że historia niepozornej staruszki jest kluczem do wielu tajemnic…

Twórczość Diane Chamberlain kusiła mnie przez dłuższy czas. Przyznam, że byłam głucha na podpowiedzi, bo obawiałam się wtórności. Odnosiłam wrażenie, iż Chamberlain jest kimś w rodzaju Jodi Picoult - tę ostatnią bardzo cenię, ale lubię przeczytać jej książki raz na jakiś czas. Właśnie uzyskałam możliwość, aby w końcu się przełamać i samej ocenić jedną z powieści Diane. Tym samym zdejmuję czapkę z głowy i przyznaję rację wielu koleżankom-recenzentom - miałyście rację! Teraz rozumiem Wasze zachwyty, namawianie do sięgnięcia po te książki, dobre oceny. Piszę te słowa i nadal jestem w szoku, że tak się wzbraniałam przed nawałem pozytywów. Przedstawiam Wam powieść, która premierę będzie miała za kilka dni, ale już teraz zachęcam do kupienia. Już wcześniej zachwycałam się okładkami książek Chamberlain, tym razem jest tak samo - z przyjemnością wpatrywałam się w tę śliczną dziewuszką widniejącą na zdjęciu.

Sięgając po Chcę Cię usłyszeć byłam bardzo nastawiona na styl Jodi Picoult. Możliwe, że to było dobre podejście, bo miło się rozczarowałam. Naprawdę, bardzo lubię Picoult, o czym wspominałam niejednokrotnie, ale czasem czuję pewne przytłoczenie, gdy po raz kolejny czytam historię o sądach, dzieciach i walkach. Wiele osób porównuje do siebie obie autorki, ale muszę z tym mitem troszkę powalczyć. Jedyne, co łączy oba style pisania, to wplecenie postaci dziecięcych. Jednak konsekwentnie stwierdzę, że należy rozdzielić Jodi i Diane, każda z nich jest unikatowa. Choć przyznam, że chciałabym się z nimi spotkać, bo mimo różnic osiągnęły wspólny cel - potrafią poruszać, wzruszać i wyciskać łzy.

Opiekunka miała rację. Sarah Tolley nie pamiętała także poprzedniego spotkania z Laurą. Było w tej kobiecie coś dziwnego. Nie można było nazwać jej ładną, lecz twarz miała promienną i ciepłą, a jej zachowanie i wdzięczne ruchy budziły sympatię. Laura dostrzegła w dystyngowanej staruszce zwykłe dziecko i nie miała wątpliwości, iż historia, którą od niej usłyszała jest prawdziwa.

Chcę Cię usłyszeć przeczytałam w jeden dzień. Początek wydawał mi się troszkę nudny, ale dzielnie postanowiłam, iż zmierzę się z przeciwnikiem i dokończę. Nie żałuję! Chciałabym móc każdemu opisać tę wspaniałą historię, ale nie mogę, bo odbiorę Wam przyjemność z samodzielnego odszukiwania prawdy. Każdy z bohaterów jest na tyle charakterystyczny, że nie da się ich pomylić. Laura początkowo nie wzbudzała mojej sympatii, ale z każdą kolejną stroną moje podejście ulegało zmianie. Za to Sarah - pokochałam ją. Kompletnie.

Akcja dzieje się dwutorowo. Sam początek książki to swoisty wstęp i zapoznanie czytelnika z Laurą, jej mężem i córką. Przy okazji spotkań z Sarą pojawia się drugi wątek, który wyraźnie jest zaznaczony tytułem i datą. Wówczas przenosimy się w czasie i spotykamy się z tragiczną historią Sary. Te momenty były moimi ulubionymi i nie mogłam się doczekać, gdy znowu na nie trafię. Niebezpiecznie często czułam ścisk w gardle, miałam ochotę pomóc tej nieszczęśliwej kobiecie. Czasem odkładałam na sekundkę książkę i musiałam ochłonąć. Wspaniale skonstruowane napięcie! Fakt, jakieś sto stron przed zakończeniem już się go domyślałam, ale nie uznaję tego za wadę - warto było dobrnąć aż do samego końca.

Problemy Laury wciągnęły mnie dopiero, gdy zaczęły łączyć się z postacią Sary, ale czuję się dostatecznie zachęcona, aby sięgnąć po kolejne powieści Diane Chamberlain. Chcę Cię usłyszeć polecam nie tylko fanom autorki, ale też osobom, które nadal nie mogą się przekonać do zapoznania z jej twórczością. Myślę, że się nie zawiedziecie.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Majuskuła
Właściwie to od kilku lat miałam w planach zapoznać się z twórczością Diane Chamberlain, która podobno pisze świetne dramaty, głównie dla kobiet. Jednak zawsze coś innego, moim zdaniem lepszego miałam do czytania i na planach się kończyło. Jednak tym razem postanowiłam, że w końcu przeczytam jej książkę wydaną w Polsce w dniu dzisiejszym przez wydawnictwo Prószyński i S-ka i przekonam się, czy jest tak dobrą pisarką, jak sądzi wielu czytelników.

Powiem szczerze, że już na samym początku przeszły mi ciarki po plecach. Scena płaczącej, skulonej Emmy i odkrycie przez Laurę ciała męża oraz fakt, że Emma była w tym czasie sama w domu z ojcem i prawdopodobnie widziała całe zajście wywołują szok i współczucie dla małej dziewczynki. Co ona musiała czuć, tego nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Nic więc dziwnego, że przestała mówić na wiele miesięcy po tym traumatycznych i przerażającym wydarzeniu. Ta książka to prawdziwy dramat, a bohaterka przeżywa ich kilka jednocześnie. Najpierw ciągłe zmagania się z depresją męża, następnie śmierć ojca, który wymógł na niej skontaktowanie się z pewną kobietą z jego przeszłości, później samobójstwo męża i obwinianie siebie za całą sytuację i na sam koniec - zamknięcie się w sobie jej córki z powodu traumy. Laura ma wyrzuty sumienia i czuje się odpowiedzialna, bo według niej mogła być lepszą matką dla małej Emmy i lepszą żoną dla Raya.

A później nagle pojawiają się lata 1931-1945 i dalsze i aż oczy mi się zaświeciły z radości, bo przy takiej historii kompletnie nie spodziewałam się dwutorowej akcji! Sarah Tolley zabrała nas w niezwykle interesującą podróż do lat swojej młodości i pokazała, jak był traktowane kiedyś osoby chore psychicznie i co zrobili w jednym ze szpitali z jej mężem. Ta historia była naprawdę okrutna i czytałam ją z wielkim zdumieniem.

Historia opowiedziana przez autorkę jest wielowątkowa i wzbudza wiele emocji. Są w niej poruszone przeróżne problemy, na pprzykład choroby psychiczne, jak trauma może wpłynąć na psychikę ludzką lub patrzenie na przyszłość, jak można idealizować człowieka, gdy wcale nie jest idealny. Jest to również piękna opowieść o poczuciu odpowiedzialności za własne dziecko i wielkiej miłości do niego, mimo krótkiego czasu od poznania go. Autorka stosuje bardzo skuteczne zabiegi wyzwalające emocje i wzbudza wielkie zaciekawienie historią. Bo oprócz głównego wątku, który jest dramatyczny, gdyż bohaterka musi zmierzyć się z wielkim bólem własnego dziecka, mamy również wątek drugi, początkowo poboczny. Laura odnajduje pewną starszą kobietę na życzenie ojca i ta część fabuły ma pewne kryminalne i tajemnicze aspekty. Odkrywanie jej sekretu to jeden z większych plusów tej powieści, bo nie spodziewałam się, że będzie tak szokujący i wstrząsający. Jestem bardzo mile zaskoczona złożonością treści. Tyle niespodzianek, tyle zagadek do rozwiązania, tyle powiązań pomiędzy bohaterami i pomiędzy czasami i tyle tragedii... A z tej mieszaniny powstała rewelacyjna powieść.

Niepotrzebnie tak długo zwlekałam z lekturą twórczości Diane Chamberlaine, ale lepiej późno, niż wcale. Teraz na pewno będę wypatrywać następnych powieści autorki, gdyż naprawdę jestem bardzo zadowolona z lektury Chcę cię usłyszeć. Myślę, że fanów pani Chamberlain nie trzeba przekonywać do jej przeczytania. A osób jeszcze nieznających tej autorki szczerze zachęcam do sięgnięcia po książki pisarki. Myślę, że będziecie mile zaskoczeni, tak jak i ja byłam.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Spojrzenie EM
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć