ebook Czerwień obłędu
3.35 / 5.00 (liczba ocen: 110)

Czerwień obłędu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 14.50
20.00 złpremium: 12.00 zł Lub 12.00 zł
14.50 zł Lub 13.05 zł
20.00 zł
20.00 zł 10 zł na konto
20.00 zł Lub 18.00 zł
15.00 zł
17.00 zł
18.86 zł
20.00 zł
20.00 zł
20.00 zł
Inne proponowane

Dorian miał wszystko – młodą i piękną żonę, dom w dobrej dzielnicy Jarocina, zdolnego syna, udany seks, ciekawą pracę i poukładane życie. Nagle jego świat legł w gruzach – runęło wszystko, co do tej pory było dla niego ważne. I nie spowodował tego żaden kataklizm, a samospełniające się wizje, które wtargnęły w jego uporządkowany świat. Spokojny dotąd mężczyzna uwikłany zostaje w pasmo nieprzewidzianych sytuacji, które zapowiadają tragedię. Co z tym wszystkim ma wspólnego kobieta w czerwonej sukni? Poznajemy Dawida Waszaka z zupełnie innej strony. Nie dostajemy krwiożerczego horroru, lecz thriller, który zawładnie naszym umysłem. W trakcie zagłębiania się w fabułę stracimy kontakt z rzeczywistością. Zaczytany w Książkach http://zaczytanywksiazkach.blogspot.com Sebastian Czapliński Dawid Waszak urodził się 28 stycznia 1989 roku w Jarocinie. Został absolwentem technikum handlowego, po czym zrezygnował z dalszej edukacji na rzecz rozwijania swoich pasji związanych z literaturą. W 2012 roku podczas pobytu w Niemczech ukończył swoje pierwsze dzieło pt. „Narodziny zła”. Książka zebrała wiele pozytywnych recenzji, co zmotywowało młodego pisarza do rozpoczęcia działań nad nową powieścią „O tym, który raz już umarł”. Oprócz pisania pasją Waszaka jest również muzyka rockowa i alternatywna.

Czerwień obłędu od Dawid Waszak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zdarzyło Wam się obudzić ze snu, który był tak wyrazisty, że przez chwilę myśleliście, że wydarzył się naprawdę? Wykonywaliście jakąś czynność odnosząc wrażenie déjà vu? Jeśli często tak się dzieje, to możecie mieć problem. Zupełnie jak główny bohater "Czerwieni obłędu".

Dawid Waszak stworzył powieść klimatyczną, pisaną prosto i przejrzyście. Głównym bohaterem jest Dorian, który pewnego dnia zaczyna miewać dziwne wizje - jak się później okazuje są one prorocze. Spokój i porządek w jego życiu zostaje jednak zachwiany, gdy jedna z wizji dotyczy jego małżonki Amelii. Czy Dorian zdoła ją ocalić zanim popadnie w szaleństwo?

Zdecydowanie plusem powieści jest jej niezwykły, nieco senny, odrobinę mglisty klimat. W pewnym momencie już sama nie wiedziałam kto jest na granicy obłędu - główny bohater, autor czy ja. Waszak tak konstruuje akcję, aby czytelnik nie wiedział, co może się wydarzyć. Miesza fikcję z rzeczywistością. Im bliżej końca tym coraz trudniej odróżnić co jest wizją głównego bohatera, a co należy do świata realnego. Jestem pod ogromnym wrażeniem, bo efekt końcowy jest niesamowity.

Ta historia to jedna, wielka niewiadoma. Ciekawość rośnie w miarę czytania. Im bliżej końca, tym trudniej oderwać się od lektury. Warto więc przygotować sobie dobrą kawę, ciepły koc i zarezerwować parę godzin, bo uwierzcie mi - przeczytacie ją w jeden wieczór, jednym tchem, koniecznie chcąc poznać kolejne wydarzenia w życiu Doriana.

Problem pojawia się jeden. Waszak rozbudził moją ciekawość. Obok niej podnosiły się również pewne wymagania, którym autor niestety nie podołał. Zbyt szybko domyśliłam się zakończenia. Mam też wrażenie, że także Waszak zdawał sobie sprawę z tego, że jego historia zaczyna być nieco przewidywalna. Postanowił więc trochę zamieszać, stosując chwyt prosty, często używany i wydaje się, że zupełnie niepasujący do treści całej powieści.

"Czerwień obłędu" to dopiero pierwszy tom z cyklu o Jarocinie. Muszę przyznać, że autor doskonale wie jak sprawić by czytelnik sięgnął po kolejne części. Zamiast odpowiadać na nasze pytania, dodaje coraz więcej tajemnic. Zdecydowanie jest to pozycja idealna dla tych, którzy cenią sobie zagadki, niedopowiedzenia i sekrety. Polecam!

Ocena: 4/6
©Zaczytana28
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć