ebook Olga i osty
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 121)

Olga i osty

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Kogo znajdziesz po drugiej stronie lustra? Powieść, w której pobyt w magicznym świecie staje się punktem zwrotnym. Dzięki niemu pewna nieśmiała dziewczyna wreszcie upora się ze swoją przeszłością...

Olga Pańkowska to nieśmiała marzycielka, której niezbyt się wiedzie w życiu. Pewnego dnia ratując bezpańskiego kota, trafia do baśniowego świata i zostaje gospodynią w domu czarodzieja. Jednak tak naprawdę ta historia zaczyna się znacznie wcześniej – w dzieciństwie Olgi, zanim jej rodzice się rozwiedli… Okazuje się, że magiczna rzeczywistość to tylko początek podróży, dzięki której Olga upora się z przeszłością i stanie się gotowa na pasjonujące, dorosłe życie.

Olga i osty od Agnieszka Hałas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Powieść, która miała być fantastyką, a okazała się czymś znacznie więcej. Baśń, która nie jest baśnią. Olga i osty Agnieszki Hałas to powieść, której nie da się zaszufladkować i w żaden sposób sklasyfikować. Opowieść, która zawieszona jest gdzieś na pograniczu fantastyki i powieści psychologicznej. Oniryczna, dziwaczna jak sen, przepiękna i mądra historia.

Oldze Pańkowskiej nie wiedzie się w życiu. Po śmierci matki nie potrafi poukładać swojego życia, nie ma stałego źródła utrzymania i nieustannie kłóci się ze swoim bratem. Pewnego dnia ratując bezpańskiego kota, trafia do baśniowego świata, Zaświatów i zostaje gospodynią w domu czarodzieja.

Baśniowy początek, wyjęty niczym z Alicji w Krainie Czarów, po którym następuje brutalne i bolesne zderzenie z szarą rzeczywistością. Zaświat, do którego trafia Olga jest tylko przystankiem, miejscem które pozwoli dziewczynie uporać się z tym co zostawiła za sobą.
Pojawiające się w powieści Szare, złotorożce, Królowa Ostów, otoczona cierniowym murem niczym Maleficient z Królewny Śnieżki, posiadają charakter symboliczny, stając się pretekstem do przedstawienia wątków psychologicznych powieści.

Olga musi zmierzyć się ze skomplikowaną i niełatwą przeszłością, z chorobą i śmiercią matki, depresją i skomplikowanymi relacjami z innymi. Ścieżka, którą prowadzi autorka Olgę w Zaświecie rozgałęzia się, podąża w różnych kierunkach, plącząc rzeczywistość z fantastycznymi przygodami w krainie Królowej Ostów i krasnoludków a snem. Czy jesteśmy we śnie, czy w wyobraźni bohaterki? Ile Olg spotykamy i która z nich jest prawdziwa? Agnieszka Hałas przedstawia różne możliwe, alternatywne wersje wydarzeń, w każdej losy głównej bohaterki zmierzają w kompletnie różnym kierunku, równie prawdopodobnym. W każdej wersji Olga stara zmierzyć się ze światem i z własnymi demonami.

Olga i osty to opowieść o poszukiwaniu sensu życia, zrozumienia bolesnych wydarzeń z przeszłości, które położyły cień na teraźniejszość, o poszukiwaniu nadziei. Olga musi skonfrontować się z własnymi lękami, głęboko skrywanymi traumami z dzieciństwa, które najchętniej wymazałaby z pamięci, a które nie chcą zniknąć. Próby samobójcze, zmagania z rakiem, śmierć bliskich jej osób, samotność, problemy finansowe, czy bezrobocie, to problemy z którymi musi zmierzyć się Olga. To problemy z którymi na co dzień mierzy się każdy z nas. Ta powieść tak naprawdę jest o nas, o naszych lękach, problemach, emocjach, z którymi ciężko jest sobie poradzić.

Olga i osty Agnieszki Hałas to przepełniona melancholią, wykorzystująca realizm magiczny powieść psychologiczna. Mądra, głęboka, do bólu prawdziwa opowieść o nas samych. O naszych demonach i trudnych emocjach i życiu. Pięknie napisana, poruszająca powieść.
Czytajcie. Warto.

Ocena: 5/6
©Cuddle up with a good book
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo mądra książka. To nie fantasy, to już literatura piękna.

Warto zerknąć