ebook Ross Poldark
4.11 / 5.00 (liczba ocen: 6118)

Ross Poldark
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 19.24
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
23.24 złpremium: 14.99 zł Lub 14.99 zł
-23% 19.24 zł Lub 17.32 zł
24.99 zł Lub 22.49 zł
24.99 zł
19.23 zł
20.57 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Ross Poldark, zmęczony krwawą wojną w Ameryce, wraca do domu w Wielkiej Brytanii. Długo wyczekiwane spotkanie z bliskimi ma jednak gorzki smak: jego ojciec nie żyje, majątek jest zrujnowany, a ukochana zaręczyła się z kuzynem.

Ross, współczujący ubogim kornwalijskim górnikom i farmerom, zabiera do domu ubogą dziewczynę spotkaną na jarmarku. To wydarzenie zmienia całe jego życie.

„Niezrównany Winston Graham [...] wszystko, co najlepsze, i jeszcze więcej”.

THE GUARDIAN

Saga rodu Poldarków stała się kanwą popularnego serialu BBC. W Polsce do obejrzenia pt. Poldark Wichry losu.

Winston Graham to autor czterdziestu powieści, przełożonych na wiele języków. Był członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego, w 1983 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Zmarł w lipcu 2003 roku.

 

Ross Poldark od Winston Graham możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przeszłość to nic dobrego. Ważna jest teraźniejszość i przyszłość.
Żądza zawsze ma w sobie coś z podboju i zniszczenia.
Właśnie tak zachowują się kobiety: osobno mogą być wyjątkowo czarujące, ale pierwsze spotkanie z przedstawicielką własnej płci zawsze sprowadza się do prób intuicyjnego odgadnięcia natury drugiej osoby.
Najważniejsze to mieć kogoś, kto nas kocha, i samemu kochać. Ludzie, którzy tego nie przeżyli, nie mogą w to uwierzyć, ale to prawda. Jest się wtedy bezpiecznym przed światem...
Nie jest przyjemnie zrobić z siebie głupca z powodu swoich uczuć.
Można zmarnować całą młodość, roztrząsając subtelne różnice między prawidłami moralności.
Jeśli człowiek ma w sobie żywotność, niechaj wzbogaca własną duszę, a nie próbuje zostać właścicielem dusz innych.
Życie jest ciągiem trudności, które należy pokonać, i przeszkód możliwych do przezwyciężenia.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Na okładce widnieje podobizna bardzo przystojnego bruneta, o lekko niepokojącym spojrzeniu. To właśnie tytułowy Ross Poldark.

  Kiedyś nie przepadałam za powieścią historyczną. Z czasem jednak uległo to zmianie.

  Urzekł mnie niepowtarzalny klimat XVIII-wiecznej Kornwalii.

  Gdy Ross wraca po wojnie z Ameryki, okazuje się, że jego posiadłość jest zniszczona, ojciec nie żyje, pracownicy są niezdyscyplinowani, a ukochana wybrała stabilizację u boku jego kuzyna. Czy okaleczony w walce Ross podniesie się po tylu ciosach?
  Jego powrót na łono rodziny okazał się wyjątkowo trudny. Serdeczność okazała mu jedynie kuzynka Verity.
  Pewnego dnia 23-letni Poldark zabiera z jarmarku skatowaną przez ojca nastolatkę. Nie wie jeszcze, że za parę lat Demelza, stanie się najważniejszą osobą w jego życiu.
  Czy rodzina Rossa i lokalna społeczność zaakceptują wybór młodego Poldarka?

  Serdecznie polecam przeczytać tą fascynującą opowieść.
  Z pozoru leniwie tocząca się akcja, dostarcza wielu wzruszeń. A problemy rodu Poldarków, choć tak odległe czasowo od naszego życia, zdają się być bliskie sercu czytelnika, gdyż każda rodzina może mieć podobne perypetie.

  Ja na 100% sięgnę po kolejne części sagi Winstona Grahama, do czego i Was zachęcam!

 • Awatar

  Fantastyczna opowieść! Obyczajowa, historyczna, żartobliwa, przygodowa, z wątkiem nieszczęśliwej miłości, i wątkiem kryminalnym. Przekrój postaci od wielkich państwa, przez ich służbę, górnicze rodziny, do pijanych, groźnych szaleńców czających się w mroku. I mglista, deszczowa lub słoneczna Kornwalia...

  I jest w Poldarku trochę Jane Austen, sióstr Bronte, ale i Howarda Pyle'a. Odzywają się we mnie te historie, gdzieś już to czytałam, a może gdzieś widziałam...

  Ross Poldark jest szlachetny, uczciwy, pracowity i nieszczęśliwy. Ale spotyka na swojej drodze dziką biedulę o wielkim sercu, sprycie i inteligencji - Demelzę. I wszystko wokół kręci się coraz lepiej.

  Mam do samej siebie dwie pretensje o czytanie tej książki:
  1. czemu tak późno?
  2. po co tak wcześnie, trzeba było poczekać na wydanie całego cyklu! A nie, teraz się skręcać w oczekiwaniu na dalszy ciąg!

Warto zerknąć