ebook Pamięć i afekty
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Pamięć i afekty
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 24.29
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
27.65 zł
28.00 zł Lub 25.20 zł
35.01 zł Lub 31.51 zł
24.29 zł
24.78 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

„Rozpoznania zawarte w tomie podpowiadają, iż nowa humanistyka, którą można nazwać nową filozofią doświadczenia, afirmuje obecność nieuchronnej nieciągłości w naszym myśleniu, uwalnia od prymatu «rzeczy pierwszych» i od zagadki finalnego znaczenia. Uznaje znakowy charakter doświadczenia, ale i podkreśla jego wymiar afektywny, organizujący naszą psychikę. Wychodzi więc poza tekst zapisujący doświadczenie, kwestionuje post-strukturalistyczne przekonanie, iż «nie ma nic na zewnątrz tekstu». Ponownie poddaje pod rozwagę sprawę arbitralności znaku i pokazuje, że dramat reprezentacji wynika nie tylko z samej natury znakowości. Znak jest sygnaturą z wpisanym w nią afektem, który zakotwicza go niejako źródłowo, choć sam pozostaje dyskretny, albo jawi się pod postacią swego śladu, na co dzień przez nas utożsamianego z samym afektem, przedstawić i zachować w pamięci coś, co istnieje momentalnie, opiera się bądź uchyla reprezentacji, nie pozostawia trwałego śladu, albo istnieje wyłącznie w jednowymiarowym, czysto negatywnym przedstawieniu zacierającym wielowymiarowość doświadczenia? Teksty zamieszczone w tomie «Pamięć i afekty» zdają sprawę z owych komplikacji, przyjmujących często dramatyczną formę i wykraczających poza czysto akademicki dyskurs” – fragment recenzji autorstwa Marka Zaleskiego

W tomie znalazły się teksty m.in.: Agaty Bielik-Robson, Doroty Głowackiej, Michała Pawła Markowskiego, Luizy Nader, Pawła Próchniaka, Romy Sendyki i Roberta Traby oraz tłumaczenia wpływowych wystąpień Isobel Armstrong, Ulricha Baera, Jill Bennett, Eve Kosofsky Sedgwick i Adama Franka.

Pamięć i afekty od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć