Czarne oceany
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.90 / 5.00
liczba ocen: 2765
Ilość stron (szacowana): 473
cena polecana: 29.56
publio#AnneApplebaum
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
37.90 zł
29.56 zł
32.22 zł
33.41 zł
37.90 zł
Pozostałe księgarnie
28.43 zł
31.46 zł
31.84 zł
32.22 zł
34.11 zł
34.11 zł
34.11 zł
35.25 zł
37.49 zł
37.90 zł
37.90 zł
37.90 zł
37.90 zł
Opis:

Rzecz dzieje się w Stanach w kręgach kompleksu wojskowo-przemysłowego. Trzonem armii są wojska ekonomiczne, chroniące gospodarkę przed wrogimi wpływami. Establishment oddzielił się biologicznie i społecznie od nieprzekształconego genetycznie plebsu. Większość funkcji państwa podległa prywatyzacji.

W tym świecie jak ryba w wodzie czuje się Nicholas Hunt, polityk i lobbysta.

Jacek Dukaj pokazuje - z sukcesem - świat nieliniowy, świat gdzie ważna nie jest zmiana, ale ma-tematyczna pochodna zmiany: przyspieszenie zmian. Świat, w którym wpływają na siebie częstości pojawiania się morderczych millenarystycznych sekt i przemiany technologiczne w telekomunikacji.

Janusz A. Urbanowicz, „Esensja”

Świat Czarnych oceanów jest światem, w którym nikt z nas nie chciałby się chyba znaleźć, ale jednocześnie do niego szybko zdążamy.

Wojciech Orliński, „Gazeta Wyborcza”

Czarne oceany ukazują cywilizację w ślepym zaułku, miotającą się w spazmach boleści, które sama sobie sprokurowała.

Marek Oramus, „Nowa Fantastyka”

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

CYTATY:
Umiera się bez znajomości ostatecznych wyjaśnień, umiera się w jeszcze większej niewiedzy, bo przez lata pytań tylko przybyło.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dukaj w typowym dla siebie fantastyczno-filozoficznym stylu rysuje przed nami wyjątkowo złożoną i niepokojącą wizję przyszłości, w której wojny ekonomiczne i walka o informacje przybierają niespotykane dotychczas rozmiary. Niezwykle interesująca jest przede wszystkim wizja społeczeństwa, w którym kasta ludzi posiadających władzę, chcąc jeszcze bardziej oddzielić się od pozostałych, poddaje się modyfikacjom genetycznym.

Inne proponowane
Warto zerknąć