Czarne oceany
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.91 / 5.00
liczba ocen: 2800
Ilość stron (szacowana): 473
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.56 zł
32.22 zł
36.89 zł
37.90 złpremium: 22.74 zł
37.90 zł
Pozostałe księgarnie
31.84 zł
31.86 zł
32.22 zł
34.11 zł
34.11 zł
34.50 zł
35.25 zł
37.90 zł
37.90 zł
37.90 zł
37.90 zł
Opis:

Rzecz dzieje się w Stanach w kręgach kompleksu wojskowo-przemysłowego. Trzonem armii są wojska ekonomiczne, chroniące gospodarkę przed wrogimi wpływami. Establishment oddzielił się biologicznie i społecznie od nieprzekształconego genetycznie plebsu. Większość funkcji państwa podległa prywatyzacji.

W tym świecie jak ryba w wodzie czuje się Nicholas Hunt, polityk i lobbysta.

Jacek Dukaj pokazuje - z sukcesem - świat nieliniowy, świat gdzie ważna nie jest zmiana, ale ma-tematyczna pochodna zmiany: przyspieszenie zmian. Świat, w którym wpływają na siebie częstości pojawiania się morderczych millenarystycznych sekt i przemiany technologiczne w telekomunikacji.

Janusz A. Urbanowicz, „Esensja”

Świat Czarnych oceanów jest światem, w którym nikt z nas nie chciałby się chyba znaleźć, ale jednocześnie do niego szybko zdążamy.

Wojciech Orliński, „Gazeta Wyborcza”

Czarne oceany ukazują cywilizację w ślepym zaułku, miotającą się w spazmach boleści, które sama sobie sprokurowała.

Marek Oramus, „Nowa Fantastyka”

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

CYTATY:
Umiera się bez znajomości ostatecznych wyjaśnień, umiera się w jeszcze większej niewiedzy, bo przez lata pytań tylko przybyło.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dukaj w typowym dla siebie fantastyczno-filozoficznym stylu rysuje przed nami wyjątkowo złożoną i niepokojącą wizję przyszłości, w której wojny ekonomiczne i walka o informacje przybierają niespotykane dotychczas rozmiary. Niezwykle interesująca jest przede wszystkim wizja społeczeństwa, w którym kasta ludzi posiadających władzę, chcąc jeszcze bardziej oddzielić się od pozostałych, poddaje się modyfikacjom genetycznym.

Inne proponowane
Warto zerknąć