Cukiernia pod Amorem. Zajezierscy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.67 / 5.00
liczba ocen: 5471
Ilość stron (szacowana): 474
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 złpremium: 19.14 zł
20.90 zł
24.56 zł
27.12 zł
31.89 zł
Pozostałe księgarnie
-9% 24.24 zł
25.23 zł
26.73 zł
26.76 zł
26.80 zł
28.71 zł
28.71 zł
29.00 zł
31.90 zł
Opis:

Zajezierscy to pierwsza część sagi o Gutowie.

Losy kilku pokoleń kobiet w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Wiernie oddany koloryt epoki, realia życia codziennego, przełomowe wydarzenia historyczne, przeszłość przeplatająca się z teraźniejszością tworzą niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach.

Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?

W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów

CYTATY:
Kochankom nie trzeba słów wystarczy spojrzenie.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Podchodziłam do tej książki, jak pies do jeża. Powód: wszyscy czytali na potęgę i chwalili jeden przez drugiego, na blogach też same pozytywne opinie. wszyscy znajomi już przeczytali więc, ze względu na kilka wolnych dni, postanowiłam dać jej szansę. Skończyłam ją czytać wczoraj, a właściwie dzisiaj w nocy :) i od tej pory myślę jak ją zrecenzować. Żeby mi się jeszcze nie podobała...
  Podobała mi się i to bardzo. Wciągnęła od pierwszych stron i nie pozwoliła przerwać czytania. Pierwszy raz od bardzo dawna siedziałam w nocy i czytałam książkę z zaciekawieniem, nie z obowiązku, nie z przymusu, ale z autentycznym zainteresowaniem. Dlaczego? Bo ja lubię takie książki!!! Wielowątkowe, z szeroko zakrojoną panoramą wydarzeń, rozciągniętą przez stulecia. Bardzo dobrze odwzorowane tło epoki, wyraziste, szczegółowo nakreślone postaci to kolejne atuty tej sagi. Moi ulubieni bohaterowie pierwszej części to: Barbara Zajezierska, kobieta dumna, silna, gospodarna, ostoja rodu i jej syn Tomasz Zajezierski, młody przedstawiciel swojej epoki.
  Nie mam do tej książki żadnych zastrzeżeń. Nie denerwowały mnie liczne romanse i małżeństwa z rozsądku. Takie wtedy były czasy: to rodzice wybierali młodym małżonków, w myśl zasady majętności lub statusu społecznego. A młodzi albo romansowali pod przykrywką małżeństwa, albo zrywali więzy ze swoim kochankiem, często nie mając świadomości, że byli jedyną prawdziwą miłością swego kochanka, lub ojcem dziecka swej jedynej miłości.
  Historia jest opowiedziana barwnym językiem oddającym ducha epoki. Mało tu dialogów, ale absolutnie nie powoduje to zmęczenia i zniechęcenia. Wręcz odwrotnie taka narracja wciąga, zaciekawia i nie pozwala oderwać się od kart książki.
  Bardzo dobrze opisane jest tło historyczne i dzieje rodów. Widać, że autorka skrupulatnie i przygotowała się do napisania sagi. Drzewa genealogiczne, kalendarium i opis średniowiecznej osady porządkują i systematyzują wszystkie opisane wydarzenia. Nie przeszkadzał mi również fakt, że kolejne rozdziały nie są ułożone chronologicznie, przeszłość miesza się z teraźniejszością, a teraźniejszość ma swoje źródło w przeszłości. Gdyby było chronologicznie, to byłoby nudno!!!
  Polecam wszystkim wielbicielom tego rodzaju literatury. Na pewno się nie zawiedziecie. Ja zaraz zasiadam do czytania kolejnego tomu.

Inne proponowane
Warto zerknąć