ebook Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 4315) Ilość stron (szacowana): 473

Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.85
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
31.25 złpremium: 20.16 zł Lub 20.16 zł
-31% 22.85 zł
25.87 zł Lub 23.28 zł
26.90 zł
29.90 zł
26.13 zł
27.05 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom sagi o Gutowie.

Piękne, silne, zdecydowane kobiety, przełomowe wydarzenia z dziejów Polski i ekscytujące historie miłosne w nie zawsze sprzyjających okolicznościach.

Dalsze losy rodu Zajezierskich na przełomie XIX i XX wieku oraz barwnego okresu dwudziestolecia międzywojennego. Żona hrabiego Tomasza rodzi syna, w tym samym czasie, uwiedziona przez niego Marianna wyjeżdża do Ameryki, gdzie również na świat przychodzi potomek hrabiego. Córka Kingi Toroszyn odważnie wkracza w świat bohemy artystycznej warszawskich salonów, kabaretów i teatrów. Cieślakowie, rodzina drobnych złodziejaszków z Powiśla, raz na zawsze zmieniają historię rodziny Zajezierskich. We współczesnym planie Iga nadal próbuje rozwiązać zagadkę rodzinnego pierścienia.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk - jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, scenarzystka kultowego serialu "Tata, a Marcin powiedział…", autorka kilkunastu poczytnych powieści dla dorosłych i kilku dla młodzieży. "Cukiernią Pod Amorem", przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.

Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie od Małgorzata Gutowska-Adamczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeśli się kogoś kocha, trzeba zrobić wszystko, żeby z nim dzielić życie.
Dom, w którym nie rozbrzmiewa śmiech dzieci, jest martwy.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Drugi tom sagi obejmuje czasy, które nie bardzo lubię, zarówno z historii jak i z literatury. Dlatego z dużym dystansem podchodziłam do tego, co w tej książce zastanę. Podobała mi się na równi z pierwszą, mimo, że hrabiny porzuciły dworskie obyczaje, przyjęcia były mniej wystawne, a melancholię i smutek w oczach zastąpił zmysł praktyczny i ciężka praca. Pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy po lekturze, to taka, że dużo w tej części sagi jest pogrzebów kobiet. Umierają min. znane z pierwszego tomu Barbara i Adrianna Zajezierskie, Kinga Toroszyn, Marianna oraz młoda żona Pawła Connora - Magdalena. Doświadczone i silne kobiety żegnają się z życiem, a na ich miejsce przychodzą nowe młode i energiczne i zaprowadzają swoje porządki.
  W tej części poznajemy losy nieślubnego syna hrabiego Zajezierskiego, Pawła Connora vel Pawła Cieślaka, który po dzieciństwie spędzonym w Ameryce, a młodości na wojnie w Europie, w dojrzałym wieku wraca do Gutowa i osiada niedaleko Zajezierzyc. Mimo tak bliskiej odległości, nieświadomy ojciec i nieślubny syn na kartach tego tomu się nie spotkali. Może w trzecim tomie?
  Równolegle obserwujemy koleje życia Grażyny Toroszyn, która wyjeżdża do Warszawy, aby tak, jak sobie wymarzyła, zostać aktorką.
  Kolejny tom jest równie wciągający jak pierwszy. Napisany w podobnym tonie gawędy, bez zbędnych dialogów i przydługich wstępów. Chociaż Iga za bardzo nie zbliża się do odkrycia tajemnicy rodowego pierścienia, jednak całość czyta się szybko i zachłannie, ciekawie oczekując dalszego ciągu. Spodobało mi się to, że autorka starannie kończy rozpoczęte w pierwszym tomie wątki i niczego nie pomija. Zresztą jeśli ktoś czegoś nie doczyta w treści, zawsze może zajrzeć do kalendarium i indeksu osób. Niewątpliwie doceniam pracę, jaką pisarka włożyła nie tylko w rozbudowanie drzewa genealogicznego opisywanych rodzin, ale także przedstawienie, z dbałością o szczegóły, ówczesnych czasów.
  Od pierwszego tomu intryguje mnie postać kustosza pałacowego muzeum. Czy Igor Wolski jest prawnukiem Róży Wolskiej i czy może być potomkiem hrabiego Tomasza? Przecież romans był, a potem Róża nagle wyjechała??? Czy w związku z tym zamkowy stróż nie pilnuje resztek świetności własnych krewnych?? Hmm, ciekawe.....
  Drugi tom, polecam wszystkim ciekawym dalszych losów hrabiego na Zajezierzycach miłośnikom tego typu literatury a sama zabieram się do czytania tomu trzeciego.

Warto zerknąć