Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 20968)

Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.79
wciąż za drogo?
34.19 złpremium: 22.79 zł Lub 22.79 zł
22.79 zł
37.99 zł
37.99 zł Lub 34.19 zł
31.64 zł
34.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
W zaktualizowanym wydaniu Ashlee Vance opisuje najnowsze dokonania Elona Muska i ujawnia jego plany na przyszłość.

Steve Jobs chciał waszych pieniędzy. Mark Zuckerberg pragnie wam pomóc udostępnić zdjęcia bobasów. Elon Musk zamierza uratować świat przed zagładą.

Wizjoner, geniusz, nieznośny szef, najbardziej zuchwały przedsiębiorca Doliny Krzemowej, jeden z najbogatszych ludzi na ziemi. Człowiek stawiany w jednym szeregu z Thomasem Edisonem, Henrym Fordem i Stevem Jobsem. Każdy start-up w jego rękach zmienia się w złoto.

Stworzył PayPala, koncern samochodowy Tesla Motors, a także SpaceX – firmę wysyłającą prywatne rakiety w kosmos. Muskowi udało się, mimo że jego życie jest niedorzeczne. A może właśnie dlatego.

Żeby przekonać rząd, że pojawił się nowy gracz w wyścigu kosmicznym, zaparkował rakietę na trawniku przed siedzibą Federalnej Administracji Lotnictwa w Waszyngtonie.

Gdy po auta Tesli ustawiały się kolejki chętnych, Leonardo DiCaprio błagał Elona o egzemplarz elektrycznego Roadstera. Musk oczywiście odmówił.

Ashlee Vance, publicysta specjalizujący się w nowoczesnych technologiach, przeprowadził dziesiątki wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i pracownikami Elona Muska. Dotarł także do jego wrogów. Sam Musk przyrzekł, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do publikacji tej książki. Nagle zmienił zdanie – oto ona.

 

Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX od Ashlee Vance możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie często sięgam po biografie znanych osób. Jednak jeśli chodzi o ludzi, którzy determinacją i własnym wysiłkiem osiągają rzeczy niemal niemożliwe do wykonania, nie trzeba mnie namawiać. Dlatego właśnie w moje dłonie wpadła biografia Elona Muska – niezrozumianego przez wielu, ekscentrycznego wizjonera z miliardami dolarów na koncie. A w jego życiu bywało różnie...

To, co urzekło mnie w książce autorstwa Ashlee Vance, to historia chłopca z marzeniami. Niepozornego, dotkniętego przez przemoc psychiczną ze strony rówieśników, uwielbiającego książki dziecka z głową pełną pomysłów i marzeń, który wyrósł na surowego mężczyznę. Musk wymaga wiele zarówno od innych, jak i od samego siebie. Jego biografia to historia pełna nieznanych dotąd faktów z życia emigranta z RPA, pragnącego wpłynąć na świat i zaskakiwać realizacją idealistycznych wręcz pomysłów. Ashlee Vance uzyskał dostęp do najbardziej osobistych faktów z życia wielkiego wizjonera. Poznał i przedstawił wydarzenia, które ukształtowały charakter i bezkompromisowy styl zarządzania Elona Muska. Jego biografia jest także odzwierciedleniem sposobu myślenia i postrzegania świata, a także tego jak miliarder jest postrzegany przez innych – podziwiany lub nie rozumiany. Spisanie biografii jest efektem determinacji, z jaką autor zabiegał o dostęp do prywatnego życia Elona Muska. Być może ma to wpływ na nie do końca obiektywne spojrzenie na fakty i wybielanie pewnych przedstawionych informacji, ale mimo tych drobnych niedociągnięć, lektura jest godna uwagi.

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©Obsesyjna
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć