ebook Córka łupieżcy
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 2757) Ilość stron (szacowana): 134

Córka łupieżcy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 18.57
wciąż za drogo?
22.32 złpremium: 14.40 zł Lub 14.40 zł
18.57 zł Lub 16.71 zł
21.60 zł Lub 19.44 zł
24.00 zł
26.99 zł
18.67 zł
20.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zuzanna Klajn w swe osiemnaste urodziny otrzymuje klucz do tajemnic zmarłego ojca-archeologa - i znajduje Miasto: odbicie wszystkich miast kiedykolwiek zbudowanych, przez ludzi i nie ludzi, w tym wszechświecie i poprzednich, skarbnicę wiedzy wszelkiej i pole zmagań między Potęgami.

Jakie sekrety Miasta odkrył ojciec Zuzanny? Czy możemy zamieszkać w domach bogów i pozostać ludźmi? Do którego świata należy sama Zuzanna, dziecko Miasta?

Czarnobrody grubas z małą dziewczynką na ramionach - wędrowali tymi alejami, pokazywał jej, nierozumiejącej, posągi nieludzkie i domy hermetyczne, zakazane pisma, niewidzialne malunki, straszne krajobrazy wszechświata.

Zapraszamy na spacer ulicami nieskończoności - do przedwiecznego miasta tajemnic.

Z oczyma szeroko rozwartymi i ustami niedomkniętymi, naprzeciw trzem słońcom, pięciu księżycom, równinom purpurowym, lodowym cmentarzom, dymom wulkanów, zorzom czarnym - i tym bezimiennym metropoliom starożytnym, ku którym Miasto bezustannie lgnie.

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Córka łupieżcy od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Normalność jest stanem, na który trzeba z wielkim wysiłkiem pracować.
Każda rzecz ma tylko jednego odkrywcę, podobnie jak tylko raz traci się dziewictwo; nie można uczynić znanego i pospolitego na powrót tajemniczym. Jest w tej nieodwracalności coś barbarzyńskiego, nieludzka brutalność.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Mimo iż „Córka…” na pewno nie jest lekkim czytadłem, z pewnością zapewnia świetne czytelnicze przeżycia. Dukaj stworzył tutaj bardzo ciekawy świat, niebanalne rozwiązania i teorie oraz naprawdę wciągającą historię. Szkoda tylko że niektóre z elementów konstrukcji rzeczywistości pozostawił bez wyjaśnienia.

  • Awatar

    Z Dukajem różnie u mnie bywało - raz ciekawie, innym razem nużąco, zdarzyła się też porażka. Ale kiedyś znów dałem nam szansę i padło na "Córkę łupieżcy". Okazało się, że jak już zacząłem czytać, to nie mogłem przerwać. Dosłownie - nie liczyła się noc ani to, że rano do pracy, po prostu czytałem i doczytałem. I bardzo byłem zadowolony. Teraz będę się przepraszał z innymi pozycjami autora - "Lód" już czeka.

Warto zerknąć