ebook Córka łupieżcy
3.55 / 5.00 (liczba ocen: 2713) Ilość stron (szacowana): 134

Córka łupieżcy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 19.84
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
24.00 złpremium: 14.40 zł Lub 14.40 zł
19.84 zł Lub 17.86 zł
22.32 zł Lub 20.09 zł
24.00 zł 10 zł na konto
19.83 zł
20.40 zł
20.40 zł
20.40 zł
20.46 zł
22.00 zł
24.00 zł
26.99 zł
Inne proponowane

Zuzanna Klajn w swe osiemnaste urodziny otrzymuje klucz do tajemnic zmarłego ojca-archeologa - i znajduje Miasto: odbicie wszystkich miast kiedykolwiek zbudowanych, przez ludzi i nie ludzi, w tym wszechświecie i poprzednich, skarbnicę wiedzy wszelkiej i pole zmagań między Potęgami.

Jakie sekrety Miasta odkrył ojciec Zuzanny? Czy możemy zamieszkać w domach bogów i pozostać ludźmi? Do którego świata należy sama Zuzanna, dziecko Miasta?

Czarnobrody grubas z małą dziewczynką na ramionach - wędrowali tymi alejami, pokazywał jej, nierozumiejącej, posągi nieludzkie i domy hermetyczne, zakazane pisma, niewidzialne malunki, straszne krajobrazy wszechświata.

Zapraszamy na spacer ulicami nieskończoności - do przedwiecznego miasta tajemnic.

Z oczyma szeroko rozwartymi i ustami niedomkniętymi, naprzeciw trzem słońcom, pięciu księżycom, równinom purpurowym, lodowym cmentarzom, dymom wulkanów, zorzom czarnym - i tym bezimiennym metropoliom starożytnym, ku którym Miasto bezustannie lgnie.

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych m.in. w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Córka łupieżcy od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Normalność jest stanem, na który trzeba z wielkim wysiłkiem pracować.
Każda rzecz ma tylko jednego odkrywcę, podobnie jak tylko raz traci się dziewictwo; nie można uczynić znanego i pospolitego na powrót tajemniczym. Jest w tej nieodwracalności coś barbarzyńskiego, nieludzka brutalność.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Mimo iż „Córka…” na pewno nie jest lekkim czytadłem, z pewnością zapewnia świetne czytelnicze przeżycia. Dukaj stworzył tutaj bardzo ciekawy świat, niebanalne rozwiązania i teorie oraz naprawdę wciągającą historię. Szkoda tylko że niektóre z elementów konstrukcji rzeczywistości pozostawił bez wyjaśnienia.

  • Awatar

    Z Dukajem różnie u mnie bywało - raz ciekawie, innym razem nużąco, zdarzyła się też porażka. Ale kiedyś znów dałem nam szansę i padło na "Córkę łupieżcy". Okazało się, że jak już zacząłem czytać, to nie mogłem przerwać. Dosłownie - nie liczyła się noc ani to, że rano do pracy, po prostu czytałem i doczytałem. I bardzo byłem zadowolony. Teraz będę się przepraszał z innymi pozycjami autora - "Lód" już czeka.

Warto zerknąć