ebook Zakonnice odchodzą po cichu
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 5123)

Zakonnice odchodzą po cichu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.42
Audiobook - najniższa cena: 33.12
wciąż za drogo?
25.42 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Habit już uszyty. Za dwa miesiące siostra Joanna uroczyście otrzyma go z rąk Mistrzyni. Ale teraz jest noc i siostra Joanna myśli tylko o tym, czy wszyscy zasnęli. Jest po komplecie, światła zgaszone. Nie wolno opuścić łóżka, nie wolno się odezwać. Siostra Joanna łamie reguły zakonne i wymyka się z pokoju. Przebiega pod ścianą, po schodach w górę, do biblioteki. Drzwi skrzypią. Trzeba uważać. Między regałami czeka już siostra Magdalena...


Byłe zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mówią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochała. W ciążę z biskupem zaszła. Jak one tam bez chłopa wytrzymują? Chyba w czystości nie żyją?


Byłe zakonnice nie mogą uwierzyć: o czym oni mówią?
Jaki biskup? W zakonie walczy się o przetrwanie.
Jaki ksiądz? Tam szuka się dawno zgubionego sensu.
Jak wytłumaczyć, że chodzi o coś zupełnie innego?

W książce znajdziecie odpowiedzi.

Marta Abramowicz (1978) – dziennikarka, badaczka, psycholożka. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych, i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Robi badania społeczne, najczęściej o ludziach, którym trudniej się odnaleźć. Zawsze najbliżsi jej byli wykluczeni, więc od lat z różnymi organizacjami pozarządowymi szuka sprytnych sposobów na zmianę świata.

Zakonnice odchodzą po cichu od Marta Abramowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Można ścinać kwiaty, ale wiosny to i tak nie zatrzyma.
Granica posłuszeństwa jest w sumieniu.
Dla niektórych księży zakonnice są tylko służącymi. Traktują je gorzej, bo są kobietami i do tego nie realizują się nawet w podstawowej roli, w której Kościół widzi kobiety: nie rodzą dzieci.
W kościele katolickim od stuleci nie istnieje surowsze tabu niż duchowni.
Kościół to machina władzy, która używa Ewangelii, żeby podporządkować sobie wiernych. Przed wiekami ogłosił, że ludzie mogą zwracać się do Boga tylko przez pośrednika- kapłana
Zakony psują dobrych ludzi, idealistów, którzy chcą czegoś więcej. Jesteś zachęcana, by ślepo wierzyć, nawet jeśli się nie zgadzasz. Czarne jest białe, białe czarne.Masz to przyjąć w imię świętego posłuszeństwa. Ja tak robiłam. To był gwałt na umyśle.
A przecież jak idą do zakonu młode dziewczyny, to skąd mają wiedzieć?
Życie zakonne musi opierać się na wolności. Przymus się nie sprawdzi, skończy się wielkim wybuchem. To droga dla ludzi dojrzałych albo takich, którzy pragną się nimi stać.
W kościele katolickim od stuleci nie istnieje surowsze tabu niż duchowni.
Zakony psują dobrych ludzi, idealistów, którzy chcą czegoś więcej. Jesteś zachęcana, by ślepo wierzyć, nawet jeśli się nie zgadzasz. Czarne jest białe, białe czarne. Masz to przyjąć w imię świętego posłuszeństwa. Ja tak robiłam. To był gwałt na umyśle.
A przecież jak idą do zakonu młode dziewczyny, to skąd mają wiedzieć?
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Właściwie taką książkę można napisać na każdy temat. Wystarczy wziąć kilkunastu anonimowych rozmówców, z objętych tajemnicą miejsc i włożyć w ich usta cokolwiek. Książka nudna, mało wiarygodna, a chwilami wręcz śmieszna.

 • Awatar

  Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, iż w 21 wieku dorosła osoba musi uzyskać pozwolenie na umycie się, na wyjazd na pogrzeb własnej mamy, o własnych pieniążkach nie wspominam. Dlaczego tylko zakony żeńskie zostały w tyle? Zakony męskie wyglądają zupełnie inaczej….
  Mam prośbę do młodych dziewcząt – zanim wstąpicie do zakonu przeczytajcie tę książkę i dopiero wtedy dobierzcie odpowiedni zakon. Wybierzcie odpowiedzialnie.
  Książkę polecam wszystkim. Naprawdę warto.

 • Awatar

  Ciekawa, warto przeczytac

Warto zerknąć