Cmętarz zwieżąt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.92 / 5.00
liczba ocen: 276331
Ilość stron (szacowana): 453
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.60 złpremium: 15.36 zł
16.90 zł
19.71 zł
21.76 zł
25.60 zł
Pozostałe księgarnie
15.99 zł
20.25 zł
20.97 zł
21.45 zł
21.50 zł
21.66 zł
23.04 zł
23.50 zł
25.60 zł
Opis:

Książka znajduje się w ofercie także w nowej wersji pod tytułem Smętarz dla zwierzaków

Rewelacyjna, mroczna, zaskakująca powieść Stephena Kinga. Ten niekwestionowany mistrz horrorów po raz kolejny wprowadza nas do świata, który z pozoru tchnie spokojem. Jednak tylko z pozoru...

Na świecie istnieją dobre i złe miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow był niewątpliwie tym pierwszym – przytulną wiejską przystanią, pozwalającą odpocząć od zgiełku i chaosu Chicago. Malownicze łąki Nowej Anglii i gęsty las zachwyciły młodego lekarza, jego żonę, dwójkę dzieci, a nawet ich ukochanego czworonoga. Z lubością oddawali się pracy i innym rozrywkom.
W końcu zwrócili uwagę na drogę, po której nieustannie przetaczały się ciężarówki. Wszystkie zmierzały do przerażającego miejsca. Przestrzeń za domem była wypełniona nagrobkami stworzonymi przez dzieci na początku wieku. Na bramie znajdował się przykurzony napis: „Cmętarz zwieżąt”.
Stephen King napisał tę powieść podczas pobytu w wynajętym domku w Orrington, w stanie Maine. Fakt ten nic by nie znaczył, gdyby nie cmentarz zwierząt, który znajdował się za domkiem... Powieść zekranizowano w 1989 r., a scenariusz napisał sam autor książki. Oba dzieła – zarówno literackie, jak i to filmowe – zebrały bardzo pozytywne recenzje.

CYTATY:
Śmierć jest straszna. Jest zła!
Ale stanowi koniec cierpienia.
Gdy oglądasz horror, wszyscy na widowni wiedzą, że bohater, czy bohaterka, okażą się dość głupi, by wspiąć się po schodach, lecz w rzeczywistości sami tacy są - palą, nie zapinają pasów bezpieczeństwa, wprowadzają się z rodziną do domu obok ruchliwej szosy, po której całymi dniami i nocami krążą wielkie ciężarówki.
Tylko dzieci mówią całą prawdę. Dlatego właśnie są dziećmi.
Ziemia serca mężczyzny jest kamienista. Mężczyzna hoduje, co może... opiekuje się tym.
Nie należy wierzyć, iż istnieją granice grozy, który zdolny jest przyjąć ludzki umysł.
Recenzje blogerów
Czy książki mogą sprawić, że nie zaśniemy bez włączonej lampy? Czy sprawią, że zerknięcie w lustro będzie wymagało od nas ogromnych pokładów odwagi? Czy odróżnimy rzeczywistość od przerażających wydarzeń wiążących nas z paranormalnym światem ukazanym w powieści?

Książek Stephena Kinga nigdy nie czytałam. Nie wiem dlaczego, lecz myślę, że zastanawianie się nad tym niewiele wniesie do clue całej opinii. Nie należy wierzyć, iż istnieją granice grozy, który zdolny jest przyjąć ludzki umysł. Powieść ukazuje nam historię Louisa Creeda i jego rodziny. Ich nowy dom w Ludlow był przytulną, cichą przystanią – miejscem tak bardzo różnym od ogromnego, głośnego Chicago. Wszystko byłoby idealnym rozpoczęciem nowego życia, gdyby nie jedno miejsce, które na zawsze odmieniło losy miasteczka. Albowiem mężczyzna i kobieta są jak kwiaty w dolinie, które kwitną dziś, by jutro spłonąć w ogniu czasu. Człowiecze życie jest jak pora roku. Przychodzi i odchodzi. Książka ta niewątpliwie jest jedną z tych niecodziennych i intrygujących powieści, jakie do tej pory przeczytałam. Niestety, pomimo lekkiego pióra Kinga i ciekawej fabuły – całość nie wywarła na mnie takiego wrażenia, jakiego się spodziewałam. Uwierzcie lub nie, lecz próbowałam chyba wszystkiego, by naprawdę móc się, choć odrobinę przestraszyć – czytałam nocą, czytałam przy osobliwych podkładach muzycznych i nic nie sprawiło, żeby moje ręce pokryły się gęsią skórką. No cóż, po horrorze spodziewałam się czegoś więcej. Śmierć jest tajemnicą, a pogrzeb – sekretem. Autor pisze prostym językiem, przez co czytelnik nie męczy się czytając książkę, która zawiera tak dużo szczegółów. To jest niewątpliwie dobry aspekt całej powieści. Są jednak rzeczy, które mnie niemiłosiernie denerwowały przy czytaniu Cmętarza zwieżąt, a były nimi ciągłe wtrącenia w tekście, które niczego nie wnosiły do fabuły. Być może jestem jedną z niewielu osób, którym tego typu zabieg nie jest do szczęścia potrzebny – nieszczególnie mnie interesuje, czy dany bohater ma na sobie po raz pierwszy w życiu eleganckie buty, czy nie. Pomimo wielu rzeczy, które nie przypadły mi do gustu, muszę powiedzieć, że sama historia jest bardzo ciekawa i przejmująca, a bohaterowie są ludzcy oraz prawdziwi. To szaleństwo, lecz sam fakt, że było szaleństwem, sprawiał, że stawało się niewiarygodnie podniecające. Pierwsze rozdziały nie zachęcały mnie do skończenia tej powieści, lecz później było już tylko lepiej i ostatnie rozdziały były naprawdę dobre. Mimo wszystko nie przestraszyłam się przy niej ani razu, a w klasyfikacji horroru to dla mnie za mało. Myślę, że mogłam wybrać inną powieść jako tę, od której powinnam była zacząć swoją przygodę z twórczością Stephena Kinga. Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.

Ocena: 4/6
©Marionetka Literacka
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  To moje trzecie spotkanie z Stephenem Kingiem, a jednocześnie pierwszy kontakt z horrorem.

  Książka naprawdę dobra, napisana świetnym językiem jak to u Kinga bywa. Książka porusza wiele ciężkich i ważnych tematów jak: śmierć bliskiej osoby, wpływ dzieciństwa na dorosłe życie czy też uświadamianie dzieci o kruchości życia.

  Polecam!

 • Awatar

  Polecam, ale oczekiwałem ciekawszej, bardziej wciągającej powieści.

 • Awatar

  "Cmętarz zwierząt" to moje drugie podejście do twórczości S.Kinga.
  Pierwsze niestety było nieudane (Mroczna wieża t.1 oraz t.2).
  Sięgnąłem po tę książkę (po rekomendacji fanów Kinga) jako jedną z odpowiednich na początek z utworami tego autora.
  Pierwsze pół książki to taka powieść obyczajowa, lekko nudnawa. Druga połowa to już zaczyna się rozkręcać i zakończenie nawet fajne. Tylko jest jeden minus.. Nie uznałbym tej książki za horror, w moim przypadku nie poczułem żadnych dreszczy przy czytaniu książki.

 • Awatar

  Jak ktoś ma kota którego kocha niech przeczyta tą książkę. Jest trochę przerażająca, ale trzeba się wczuć. W wersji ebook dostrzegłem kilka błędów.

 • Awatar

  To zabawne, ale po Mrocznej Wieży, "Misery", "Martwej strefie", "Worku kości", i generalnie sporym zbiorku książek Kinga; to chyba pierwsza jego powieść, którą uważam za horror.
  Nie da się ukryć, że potężnie trzyma w napięciu.
  Aha, i nie czytajcie w nocy. Albo zapalcie przedtem światła ;F

 • Awatar

  Poza Sklepikiem z marzeniami, to kolejna moja ulubiona książka Stephena Kinga. Ma swój klimat i potrafi przyprawić o gęsią skórkę.
  Mroczny klimat i styl, którym posługuje się autor, powodują, że powieść można nazwać znakomitym horrorem. Po lekturze takich książek, człowiek cieszy się, że w domu tak łatwo można włączyć światło.

Inne proponowane
Warto zerknąć