ebook Cmentarz w Pradze
3.37 / 5.00 (liczba ocen: 17363) Ilość stron (szacowana): 496

Cmentarz w Pradze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.72
Audiobook - najniższa cena: 24.43
wciąż za drogo?
27.72 zł Lub 24.95 zł
30.60 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
28.00 zł
28.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Nowe wyjątkowe wydanie przedostatniej powieści Umberta Eco, która poruszyła miliony czytelników na całym świecie!

Cmentarz w Pradze to powieść kryminalno-szpiegowska, której akcja rozgrywa się w XIX wieku. Umberto Eco przedstawia w niej genezę okrytych złą sławą tzw. Protokołów Mędrców Syjonu, które stanowiły dla Hitlera jedno ze źródeł jego obłąkańczej idei zagłady Żydów i były elementem nazistowskiej propagandy. Autor podkreśla, że oprócz głównego bohatera wszystkie postacie w książce są autentyczne. Cmentarz w Pradze ukazał się 30 lat po Imieniu róży - debiutanckiej powieści profesora semiotyki.

“Oparta na autentycznej historii tak niezwykłej, że nie trzeba zabarwiać jej wyobraźnią pisarza, by stworzyć porywającą opowieść… Eco należy się podziw za przywrócenie życia prawdzie trudniejszej do uwierzenia niż fikcja.”

„New York Times”

 

O e-booku Cmentarz w Pradze blogerzy napisali: 

Cmentarz w Pradze to niełatwa książka, która nie wszystkim przypadnie do gustu, a innych po prostu odrzuci. Ja sam doceniłem ją dopiero po pewnym czasie i cieszę się, że nie zrezygnowałem w trakcie lektury. To trudna w odbiorze, ale wartościowo książka pokazująca rosnący antysemityzm pod koniec XIX-wieku. - Łukasz Marciniak - Świat fantasy

Cmentarz w Pradze od Umberto Eco możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Im więcej niepodważalnych dowodów, że fałszerstwo jest fałszerstwem, tym więcej ludzi wierzy, że to prawda.
Lepiej nie znać żadnego sekretu i dawać do zrozumienia, że sekrety się zna. To tak, jakby żyło się z dochodów z kapitału lub patentu. Leżysz brzuchem do góry, ludzie przechwalają się bezpodstawnie, że powierzyłeś im wstrząsające tajemnice, a ty zgarniasz pieniądze bez żadnego wysiłku.
Zawsze tak jest - jeśli ci się nie powiedzie, szukasz kogoś, aby oskarżając go, usprawiedliwić własne niedołęstwo.
Ludzi cechuje przede wszystkim to, że gotowi są we wszystko uwierzyć. No bo czyż Kościół przetrwałby prawie dwa tysiące lat, gdyby nie powszechna łatwowierność?
Ktoś powiedział, że patriotyzm to ostatnie schronienie łajdaków; ludzie bez zasad moralnych owijają się zwykle sztandarem, a bękarty powołują się zawsze na czystość swojej rasy. Narodowa tożsamość to jedyne bogactwo biedaków, a poczucie tożsamości oparte jest na nienawiści - na nienawiści wobec tych, którzy są inni.
Ludzie nigdy nie czynią zła w tak szerokim zakresie i z takim zapałem jak wtedy, gdy robią to z przekonań religijnych.
Cmentarz w Pradze jest książką trudną w odbiorze, która nie każdego zachwyci, a wielu z pewnością jej nie zrozumie. Sam z początku nie byłem pewien, co o niej sądzić i czy czytać ją dalej. Ostatecznie nie porzuciłem lektury, choć nie od razu doceniłem. Co więcej, od samego początku książka wymaga skupienia i uważnego czytania. Autor bowiem dość często skacze pomiędzy różnymi wydarzeniami na przestrzeni wielu lat, co chwilami wprowadza pewne zamieszanie i dezorientację. Na szczęście, na końcu książki zamieszczono w jakich latach rozgrywa się akcja poszczególnych rozdziałów, co pozwala lepiej się odnaleźć w trakcie lektury.

Historia opisana w książce jest oparta na faktach, a jak zaznacza autor, jedyną fikcyjną postacią jest główny bohater. Umberto Eco znakomicie kreśli i przedstawia nastroje końca XIX-wieku i niuanse ówczesnej polityki, dzięki czemu powieść potrafi żywo przemówić do wyobraźni. Nie jest to jednak książka najłatwiejsza, ani najlżejsza w odbiorze. Głównym tematem jest owa opowieść na cmentarzu w Pradze, którą preparuje Simonini i konsekwencjach, jakie z tego wynikną, m.in rosnący antysemityzm, czy późniejszy Holocaust... Autor pokazuje na przykładzie tej historii jak łatwo idea funkcjonująca w czyjejś wyobraźni może stać się prawdą, w którą wierzą tysiące osób. Nikt nie uważa za kłamstwo jakoby Żydzi chcieli zapanować nad światem, lecz jako prawdę, która w końcu wyszła na jaw. Umberto Eco znakomicie oddał jak wielką moc miało słowo pisane pod koniec XIX-wieku w kształtowaniu opinii publicznej, odpowiednio tylko podsycając uczucia, lęki i pragnienia ludzi. Cmentarz w Pradze jest zatem bardzo dobrym i ciekawym spojrzeniem na wydarzenia z końca XIX-wieku, w szczególności na rosnący antysemityzm w Europie.

Cmentarz w Pradze to niełatwa książka, która nie wszystkim przypadnie do gustu, a innych po prostu odrzuci. Ja sam doceniłem ją dopiero po pewnym czasie i cieszę się, że nie zrezygnowałem w trakcie lektury. To trudna w odbiorze, ale wartościowo książka pokazująca rosnący antysemityzm pod koniec XIX-wieku.

Ocena: 5/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    to nie jest książka dla każdego ale Ci, których wciągnie nie będą się mogli oderwać.

  • Awatar

    Cmentarz w Pradze nie jest książką, która od pierwszych stron porwie czytelnika swoją wartką akcją. Wręcz przeciwnie – będzie go wsysać powoli, uparcie zachęcając budowaniem historii, wydarzeń, charakterów... Wątki otwierają się i rozwijają bardzo długo i przeplatają ze sobą, a całość sprawia wrażenie niezbyt pociągającego dziennika, czy kroniki. Jednak, nawet mając takie uczucia, nie mogłem się od tej książki oderwać. Mogłem ją odłożyć na chwilę, ale tylko po to, by potem do niej wrócić.

  • Awatar

    Spisek wg Umberto Eco = REWELACJA!

Warto zerknąć