ebook Trylogia - audiobook
3.94 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 856)

Trylogia - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 4.40
Audiobook - polecana oferta: 33.67
wciąż za drogo?
42.78 złpremium: 27.60 zł Lub 27.60 zł
33.67 zł 20% rabatu
45.50 zł Lub 40.95 zł
31.20 zł
Inne proponowane
Najsłynniejszy cykl powieściowy w kanonie polskiej literatury napisany został, jak wiadomo, dla pokrzepienia serc. I to się autorowi udało bardziej, niż zakładał. Bo krzepi serca już wielu pokoleń!

Rycerzy trzech... Pomysł na „Trylogię” okazał się genialny w swojej prostocie. Powieść historyczno-awanturnicza, będąca jednocześnie romansem z komplikacjami, to dopiero była myśl! Tak właśnie zrodził się schemat poszczególnych części: konkretne wydarzenie z historii Polski, a w tle burzliwe dzieje miłości jakiejś niebanalnej pary. Obowiązkowo rycerz prawy i dzielny, a panna piękna i kryształowo szlachetna. Ale jak to zostało zrealizowane!
Jan Skrzetuski, Andrzej Kmicic, Michał Wołodyjowski. Helena Kurcewiczówna, Oleńka Billewiczówna, Barbara Jeziorkowska. Czyhający na cnotę pań Jurko Bohun, Bogusław Radziwiłł, Azja Tuhajbejowicz. I wreszcie postać klamra, bez której ten cykl nie miałby najmniejszego sensu: pan Zagłoba!
Jeśli ktoś „Trylogii” nie zna, to można mu tylko zazdrościć, że te wszystkie wspaniałe chwile jeszcze przed nim. A jeśli zna, to nie szkodzi. Któż bowiem nie sięga po tę lekturę po wielokroć? W chwilach nudy, smutku, tęsknoty za czymś znanym, a ulubionym... Skąd inaczej byłoby nas tylu, Polaków znaczy, cytujących ją z pamięci przy byle okazji?

Trylogia - audiobook od Henryk Sienkiewicz możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć