ebook Chińczyk
3.46 / 5.00 (liczba ocen: 11237) Ilość stron (szacowana): 602

Chińczyk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.42
wciąż za drogo?
25.42 zł Lub 22.88 zł
29.35 zł Lub 26.42 zł
31.90 zł
25.52 zł
28.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Nagroda XV Arcebismo San Clemente 2009

W styczniu 2006 roku w odludnej wiosce zostaje brutalnie zamordowanych kilkanaście osób, w Szwecji wybucha medialna gorączka, a dochodzenie w zagadkowej sprawie nie prowadzi do jej wyjaśnienia.
Tymczasem Birgitta Roslin, doświadczony sędzia, odkrywa, że jest spokrewniona z dwiema ofiarami i rozpoczyna prywatne śledztwo. Niebawem wpada na trop Chińczyka, który może być odpowiedzialny za masakrę. Ten ślad prowadzi do stolicy Chin i Birgitta wybiera się na wycieczkę do Pekinu. Szukając mordercy, poznaje rodzeństwo, które symbolizuje wewnętrzne rozdarcie tego kraju: komunistkę Hong Qui, która sprawuje nad cudzoziemką dyskretną opiekę, i jej brata Ya Ru, reprezentującego frakcję „kapitalistyczną".
Rozgrywki polityczne w Chinach nieoczekiwanie splotą się z wydarzeniami w szwedzkiej wiosce... Birgitta Roslin chce rozwiązać zagadkę masakry, choć sama znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Mankell w swoich kryminałach nie ogranicza się do anatomii zbrodni; zabiera również głos w dyskusjach na tematy polityczne i społeczne. Taka też jest problematyka jego powieści „Chińczyk”, która odważnie podejmuje zagadnienie rozwoju i ekspansji światowego mocarstwa. Prawa do przekładu „Chińczyka” zakupiło kilkunastu wydawców z całego świata.

Ta bardzo ważna książka w przekonujący sposób opisuje sytuację świata dziś i jutro, z Chinami w jego centrum.
„Ystads Allehanda"

Fantastyczna książka. Jak dotąd, najlepsza w tym roku. Bez względu na to, czy czytana jako kryminał, thriller, powieść czy komentarz do dzisiejszego świata [...], jest fascynująca.
„Kulturspeilet"

Henning Mankell jest bardzo zręcznym i fachowym pisarzem, który wykorzystuje ramy gatunku do wyższych celów, nie nużąc przy tym [...]. Powieść czyta się wyjątkowo dobrze i trudno ją odłożyć [...]. Prawdopodobnie najlepsza książka od Psów z Rygi.
„Politiken"

Język Mankella jest bardzo obrazowy. Ta powieść jest najlepszym thrillerem od piętnastu lat.
„Svenska Dagbladet"

Chińczyk od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    "Chińczyk" jest powieścią, w której autor kolejny raz, w doskonały sposób udowadnia, że w powieści kryminalnej nie jest ważne jedynie samo morderstwo potem wykrycie sprawcy. Ogromne znaczenie ma także sama otoczka zdarzeń i własnie na niej w tej powieści autor skupia się bardzo gruntownie. Z Henningiem Manakellem jest tak, że jeśli raz cię złapie, to już do końca nie puści. Jego powieści i ich bohaterów pokocha się od pierwszego wejrzenia. I tak własnie jest z "Chińczykiem". Choć brakuje w niej Kurta Wallandera, który nie gości tym razem na kartach książki, to i tak powieść ta jest kolejną pozycją autora, pozostającą bliską sercu.

Warto zerknąć