ebook Cynamonowe dziewczyny
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 406)

Cynamonowe dziewczyny

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Rudowłose dziewczyny stają się ofiarami okrutnego mordercy psychopaty. Zabójca czuje się bardzo pewnie. Coraz częściej wyrusza na łowy. A policjanci zadają sobie pytanie: czy to jeszcze człowiek?

„Gdy tak leżała rozciągnięta w literę X, ze złotobrązowymi włosami rozsypanymi na poduszce, stanowiła kwintesencję jego pragnień. Należała do niego. Mógł z nią zrobić wszystko”.
W Bielsku-Białej w dziwnych okolicznościach ginie policjant, który zajmował się sprawą morderstwa pięknej dziewczyny. Ktoś chciał zostawić obok ciała tajemniczą wiadomość – różę bez kolców – lecz pomylił mieszkania. Czy na pewno był to morderca? Dlaczego wybrał inne drzwi? W śledztwie pojawia się coraz więcej pytań bez jasnych odpowiedzi. Morderca jest bardzo pewny siebie i czuje się bezkarny – mimo że policja odnajduje kolejne ciała jego ofiar, ciągle pozostaje poza kręgiem podejrzeń. Młode dziewczyny o podobnym wyglądzie są bezlitośnie kaleczone i wykorzystywane, a ich napastnik coraz częściej wyrusza na kolejne polowania. Dwóch młodych policjantów łączy siły, by z pomocą przyjaciół schwytać psychopatę, zanim ten skrzywdzi następną dziewczynę. By choć na krok zbliżyć się do sprawcy, uczynić go realnym, nadają mu imię, Yellowknifer. Czas pokaże kto ukrył się pod tym imieniem, czy jeszcze człowiek czy tylko sadystyczny potwór?

„Wartka akcja, wciągająca fabuła, dosadny język, krwawe zbrodnie. Myślę, że jeszcze nie raz usłyszymy o tej autorce” – Anna Klejzerowicz, pisarka

„«Cynamonowe dziewczyny» to powieść, która pochłania czytelnika nie tylko ciekawą intrygą i świetnie nakreślonymi postaciami bohaterów, ale i opisem relacji międzyludzkich. Hanna Greń stworzyła fascynującą kompilację kryminału z powieścią obyczajową, a całość doprawiła szczyptą bardzo ostrego pieprzu. Polecam” – Augusta Docher, pisarka

Cynamonowe dziewczyny od Hanna Greń możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Hanna Greń zdecydowanie potrafi tworzyć nietuzinkowe powieści i ciekawych bohaterów. Tym razem jest podobnie. Przedstawione postacie to ludzie, którzy posiadają swoje plusy i minusy, przeżywają własne wzloty i upadki. Czyli podobnie jak my sami. Nie są idealni, posiadają swoje małe „skazy”. Niezwykłą sympatią obdarzyłam Petrę, która ma swój charakterek i jak mało kto, potrafi naprowadzić na jakiś trop w śledztwie.

Mamy przed sobą dobry kryminał połączony z romansem, który jednak nie wychodzi na pierwszy plan. Autorka zdecydowanie wie, jak zainteresować swojego czytelnika. Książka trzyma w napięciu już od pierwszych stron, a Hanna Greń umiejętnie wprowadza zagadki, żebyśmy wspólnie z bohaterami mogli próbować odkryć, kto tak naprawdę jest mordercą. Na szczęście książka nie jest przewidywalna, inaczej całość straciłaby na wartości. Duża dawka emocji zagwarantowana, będzie strach, panika, łzy oraz śmiech.

Narracja prowadzona jest wielotorowo, a dzięki temu poznajemy tok myślenia z wielu perspektyw, nawet samego mordercy. Tylko czy można zrozumieć postępowanie takiego człowieka? Jedyne co możemy, to poznać jego pobudki i to co nim kierowało.

Autorka nie oszczędza nam krwawych i drastycznych scen, dodając pikanterii swojemu kryminałowi. I jedyne co mnie momentami poraziło w oczy, to zbyt duża nieudolność policjantów w podejmowanych działaniach. Niemniej książka zasługuje na uznanie.

Blizny nie mają znaczenia, ważne jest tylko to, że udało nam się przeżyć. Są też dowodem siły. Będą ci przypominały, że to ty wygrałaś, mimo że byłaś ranna i bezbronna, a on miał nóż!

Wplecione zostają wątki z życia relacji partnerów policjantów, dzięki czemu nie mamy tutaj zatrważającej monotonni, a stajemy się naocznymi świadkami z życia tych osób.

Cynamonowe dziewczyny to kryminał, który zachęca do sięgnięcia po niego i oddania się choć na kilka godzin światu, w którym to przestępczość, zbrodnie i morderstwa biorą górę nad normalnością. Ciekawi bohaterowie, świetna fabuła i wartka akcja tylko zachęcają do przeczytania. Polecam.

Ocena: 5/6
©Czytaninka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć