Awaria małżeńska
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.82 / 5.00
liczba ocen: 1595
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-19% 21.52 zł
22.50 zł
22.87 zł
26.90 złpremium: 16.14 zł
26.90 zł
Pozostałe księgarnie
17.48 zł
20.71 zł
21.52 zł
22.51 zł
23.94 zł
24.21 zł
24.50 zł
26.90 zł
26.90 zł
26.90 zł
Opis:

Czasem wystarczy potrącić kota, by życie małżeńskie stanęło na głowie... Słodko-gorzka komedia o dwóch słomianych wdowcach.

Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy faceci, stają się sobie bliscy niczym syjamskie bliźnięta, złączone wspólnym losem samotnych ojców. Tylko czy dadzą radę sprostać piętrzącym się przed nimi wyzwaniom?
Błyskotliwa, współczesna „komedia małżeńska”, napisana z dużym poczuciem humoru nie tylko demaskuje problemy zapracowanych i zabieganych polskich rodzin, ale też uczy, jak bardzo ważna jest w życiu tolerancja, kompromis i codzienna porcja miłości.

CYTATY:
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci.
Jednego bowiem nie można kobietom odmówić - potrafią tak skołować przeciwnika, że koniec końców, samo dochodzi do wniosku, iż jest skończoną świnią.
Recenzje blogerów
Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy sobie faceci, stają się bliźniakami syjamskimi złączonymi wspólnym losem tymczasowych samotnych ojców. Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom?

Bardzo, ale to bardzo zgrabnie napisana historia. Nie spodziewałam się, że jakaś książka Witkiewicz może mi się spodobać. Przeczytałam kilka, z których najbardziej podobały mi się Czereśnie zawsze muszą być dwie, ale po innych czułam pewien niedosyt. Zawsze rozczarowywało mnie zakończenie.

Lecz tutaj wszystko zostało dopracowane w każdym najmniejszym szczególe. Fabuła, zwroty akcji, komizm sytuacyjny i słowny – jednym słowem perełka. Wprost się zaśmiewałam, ale czasem tak właśnie wygląda życie. Od absurdu do absurdu. Książka idealna na rozluźnienie, odprężenie i miłe spędzenie czasu.
Serdecznie polecam!

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Jeżeli Twój mąż nie robi nic przy dzieciach i w domu to znaczy, że postawą "ja to zrobię lepiej" uniemożliwiłaś mu opanowanie tych umiejętności i jednoczesne stałe wymiksowanie się od ogarniania obowiązków domowych.
  Sama sobie wyhodowałaś żmija na piersi.

  Tak robi zdecydowana większość kobiet. A potem z zachwytem się umartwia, boleściwie skarżąc koleżankom (które wykonały dokładnie taki sam numer) jak to on nic nie robi, ani przy dzieciach, ani w domu.

  Jeżeli którejś się znudzi, a mąż jeszcze nieźle rokuje... należy zrobić sobie niewielką, aczkolwiek chwilowo uziemiającą w szpitalu, krzywdę.
  I panowie się ogarniają. O dziwo pralka pożera tylko pojedyncze skarpetki a nie całego męża. Dzieci umieją się umyć (jak nawet niedokładnie, to brud do centymetra nie jest groźny, a powyżej sam odpada). Jedzenie można zdobyć zdrowe bądź nie (i tak się od razu nie umiera od jedzenia byle czego) a od tej samej zupy trzy dni pod rząd też się nikomu nic nie stało.

  A! I mieszkanie jest od mieszkania nie od sprzątania!

  Książka absolutnie konieczna dla wszystkich Matek-Polek, żon idealnych. O ile znajdą moment na czytanie, między garem, odkurzaczem, wywiadówką, żelazkiem...


  PS. Znałam jednego takiego, któremu mamusia rano podgrzewała skarpetki żelazkiem, żeby zakładał ciepłe. Jako dorosły człowiek zerwał z matką kontakt. Ku przestrodze wszelkim mamuniom....

Inne proponowane
Warto zerknąć