Awaria małżeńska
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 2499)

Awaria małżeńska
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 29.63
wciąż za drogo?
26.91 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
19.90 zł
23.32 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
19.89 zł
21.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czasem wystarczy potrącić kota, by życie małżeńskie stanęło na głowie... Słodko-gorzka komedia o dwóch słomianych wdowcach.

Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy faceci, stają się sobie bliscy niczym syjamskie bliźnięta, złączone wspólnym losem samotnych ojców. Tylko czy dadzą radę sprostać piętrzącym się przed nimi wyzwaniom?
Błyskotliwa, współczesna „komedia małżeńska”, napisana z dużym poczuciem humoru nie tylko demaskuje problemy zapracowanych i zabieganych polskich rodzin, ale też uczy, jak bardzo ważna jest w życiu tolerancja, kompromis i codzienna porcja miłości.

Awaria małżeńska od Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Aby unieszczęśliwić kobietę, wystarczy nic nie robić.
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci.
Jednego bowiem nie można kobietom odmówić - potrafią tak skołować przeciwnika, że koniec końców, samo dochodzi do wniosku, iż jest skończoną świnią.
Nie ma małżeństwa, w którym nie zdarzyłaby się awaria. Ważne, aby potrafić jej zaradzić. A jeśli jesteście ciekawi jak z awarią w małżeństwie poradzi sobie dwóch żonatych mężczyzn, to koniecznie sięgnijcie po świetną komedią Nataszy Sochy i Magdaleny Witkiewicz.

Sebastian i Mateusz bohaterowie Awarii małżeńskiej zmuszeni są samodzielnie ogarnąć domowy harmider, pod nieobecność ich żon. Justyna i Ewelina bynajmniej nie uciekły od swych mężów, lecz wypadek autobusowy, w którym uczestniczyły jako pasażerki na jakiś czas unieruchomił je w obowiązkach domowych. Najbliższy czas spędzą na chirurgii urazowej, a ich mężowie dbając o domowe ognisko, poczują na własnej skórze jak to jest być kurą domową. Obsługa sprzętu AGD oraz ogarnianie codziennych kaprysów swych dzieci, to nie wszystkie trudności z jakimi Sebastian i Mateusz będą musieli się zmierzyć.

Awaria małżeńska to doskonała komedia z historiami z życia wziętymi. Ile razy zdarzało mi się powiedzieć, że to przecież pralka pierze. A gdy pozostawałem z nią sam na sam, jej obsługa była niczym ogarnianie statku kosmicznego. Doskonałe żarty sytuacyjne, cięty język i styl, a także pomysłowe dialogi są mocnym punktem książki, którą polecam miłośnikom komedii oraz powieści obyczajowych.

Połączenie pióra Nataszy Sochy i stylu Magdaleny Witkiewicz okazał się strzałem w dziesiątkę. Awaria małżeńska stawia wspomnianych mężczyzn w nowej, trudnej roli. Czy będą potrafili sobie w niej poradzić? Na pewno nie objedzie się bez zgrzytów i zabawnych sytuacji z życia wziętych.

Książkę tę zdecydowanie polecić mogę żeńskiej jak męskiej braci czytelniczej. Każdy z nas znajdzie w niej coś ciekawego, a nawet odnajdzie kawałek siebie, swojego życia na polu domowych obowiązków. Czytając tę książkę miałem wrażenie, że czytam relacje z prawdziwego życia dwóch małżeństw.

Autorki stworzyły historię jakże realistyczną, która choć jest fikcyjna należy przyznać, że jest z życia wzięta. Warto wziąć tę książkę do swych rąk i czytając ją przejrzeć się w niej niczym w lustrze. I tak jak wspomniałem awarie pojawiają się w każdym małżeństwie. A Awaria małżeńska Nataszy Sochy i Magdaleny Witkiewicz pozwoli nam łatwiej przejść przez perturbacje we własnym. Z uśmiechem na twarzy.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Jak wygląda dom bez żon? Pewnego dnia Mateusz i Sebastian, dwaj obcy sobie faceci, stają się bliźniakami syjamskimi złączonymi wspólnym losem tymczasowych samotnych ojców. Tylko czy dadzą radę sprostać wyzwaniom?

Bardzo, ale to bardzo zgrabnie napisana historia. Nie spodziewałam się, że jakaś książka Witkiewicz może mi się spodobać. Przeczytałam kilka, z których najbardziej podobały mi się Czereśnie zawsze muszą być dwie, ale po innych czułam pewien niedosyt. Zawsze rozczarowywało mnie zakończenie.

Lecz tutaj wszystko zostało dopracowane w każdym najmniejszym szczególe. Fabuła, zwroty akcji, komizm sytuacyjny i słowny – jednym słowem perełka. Wprost się zaśmiewałam, ale czasem tak właśnie wygląda życie. Od absurdu do absurdu. Książka idealna na rozluźnienie, odprężenie i miłe spędzenie czasu.
Serdecznie polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Jeżeli Twój mąż nie robi nic przy dzieciach i w domu to znaczy, że postawą "ja to zrobię lepiej" uniemożliwiłaś mu opanowanie tych umiejętności i jednoczesne stałe wymiksowanie się od ogarniania obowiązków domowych.
  Sama sobie wyhodowałaś żmija na piersi.

  Tak robi zdecydowana większość kobiet. A potem z zachwytem się umartwia, boleściwie skarżąc koleżankom (które wykonały dokładnie taki sam numer) jak to on nic nie robi, ani przy dzieciach, ani w domu.

  Jeżeli którejś się znudzi, a mąż jeszcze nieźle rokuje... należy zrobić sobie niewielką, aczkolwiek chwilowo uziemiającą w szpitalu, krzywdę.
  I panowie się ogarniają. O dziwo pralka pożera tylko pojedyncze skarpetki a nie całego męża. Dzieci umieją się umyć (jak nawet niedokładnie, to brud do centymetra nie jest groźny, a powyżej sam odpada). Jedzenie można zdobyć zdrowe bądź nie (i tak się od razu nie umiera od jedzenia byle czego) a od tej samej zupy trzy dni pod rząd też się nikomu nic nie stało.

  A! I mieszkanie jest od mieszkania nie od sprzątania!

  Książka absolutnie konieczna dla wszystkich Matek-Polek, żon idealnych. O ile znajdą moment na czytanie, między garem, odkurzaczem, wywiadówką, żelazkiem...


  PS. Znałam jednego takiego, któremu mamusia rano podgrzewała skarpetki żelazkiem, żeby zakładał ciepłe. Jako dorosły człowiek zerwał z matką kontakt. Ku przestrodze wszelkim mamuniom....

Warto zerknąć